Če boste preskakovali obroke, ne boste shujšali, temveč se boste zredili, pove profesorica Martha Belury z univerze v Ohiu, kjer so opravili študijo. "Da bi shujšali, bi morali čez dan pojesti več manjših obrokov, četudi to ni vedno najbolj praktično," je bil njihov zaključek.
Stradanje v telesu sproži določene procese. In ti niso topljenje maščob, temveč – nasprotno – nalaganje maščob, posebno okrog trebuha. Ravno to pa je maščoba, ki ni le neprivlačna, ampak tudi nevarna za zdravje. Povečuje tveganje za razvoj bolezni srca in sladkorne bolezni ter celo raka.
Kaj se zgodi, če lakote ne potešimo?
Jetra nehajo razgrajevati sladkor v krvi, zaradi česar ta še naprej kroži po obtoku, telo pa ga umakne tako, da ga naloži kot maščobo. Ker to nalaga tudi okoli organov, ovira njihovo delovanje oziroma jih lahko celo poškoduje.
Čeprav se nam kratkoročno, če stradamo, lahko zgodi, da izgubimo nekaj teže, še dodaja strokovnjakinja, pa to dolgoročno ne deluje. Na dolgi rok so imele v njihovi študiji miške, ki so jedle samo enkrat na dan, veliko več maščobnih oblog, kot tiste, ki so čez dan užile več manjših obrokov. Obvezno morate torej uživati tako zajtrk kot kosilo in večerjo, vmes pa malico oziroma prigrizek. Tako boste dolgoročno izgubili največ odvečnih kilogramov. Ameriška študija je bila sicer objavljena v Zborniku nutricistične biokemije.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV