Vizita.si
S pravilnimi ukrepi se lahko v le šestih tednih znebite glivičnih nohtov.

Zdravje

Preprosto se znebite glivične okužbe nohtov!

Katja Benčina
23. 04. 2014 08.08
0

Glivična okužba nohtov močno kazi videz stopal in mnogi zaradi nje tudi v poletnem času svoje noge skrivajo v zaprtih obuvalih. Da temu ne bi bilo več tako in da bi brez sramu lahko nadeli obuvalo, ki si ga želite, preverite, kako se lahko s pravilnimi ukrepi hitro in učinkovito znebite glivične okužbe nohtov.

Si želite v poletje vstopiti z urejenimi stopali? Potem je sedaj skrajni čas, da se znebite glivične okužbe nohtov.
Si želite v poletje vstopiti z urejenimi stopali? Potem je sedaj skrajni čas, da se znebite glivične okužbe nohtov.FOTO: iStockphoto
Glivično okužbo nohtov prepoznate po tem, da nohti pričnejo spreminjati barvo, obliko ali strukturo. Oboleli najprej opazijo spremembo barve nohtov, pri čemer belkasti, rumenkasti ali rjavkasti madeži pomenijo, da se pod nohtno ploščo širijo glivice. Roževinasti del izgublja naravni sijaj in deluje vse bolj motno. Okuženi predeli se običajno najprej nahajajo na sprednjem robu nohta in se nato širijo na zadnji del nohta. Če glivične okužbe ne opazite pravočasno in je ne zdravite, se pričneta spreminjati struktura in oblika nohta. Nohtna plošča se začne lomiti ter debeliti in se celo loči od nohtnega ležišča. Sčasoma lahko okužba popolnoma uniči noht, širi pa se lahko tudi na druge prej zdrave nohte. Prav zato je pomembno, da glivično okužbo nohtov pričnete zdraviti takoj, ko jo prepoznate.
S pravilnimi ukrepi se lahko v le šestih tednih znebite glivičnih nohtov.
S pravilnimi ukrepi se lahko v le šestih tednih znebite glivičnih nohtov. FOTO: iStockphoto

Znebite se glivične okužbe nohtov v le 6 tednih

Dobra novica je, da se je lahko s pravilnimi ukrepi v popolnosti znebite že v šestih tednih, kar pomeni, da boste v poletje že lahko zakorakali z ozdravljenimi nohti in brezskrbno nosili odprto obutev. Eden zadnjih najbolj učinkovitih in hitrih sistemov je zdravljenje s pomočjo protiglivičnega mazila Canes-Nail, kjer enkrat dnevno, po možnosti zvečer po kopeli na prizadeti del nohta nanesete mazilo in na prst nato namestite priloženi obliž. Ta prst ščiti kot obveza, hkrati pa pospešuje omehčanje obolelih plasti nohta s pomočjo sečnine, ki jo mazilo vsebuje. Zdravi deli nohta pri tem niso prizadeti. Obliž in mazilo pustite delovati 24 ur, nato pa ga odstranite. Stopalo ponovno okopajte v topli vodi in ga temeljito posušite. S priloženim strgalom odstranite obolele plasti nohta, ki jih je sečnina v mazilu prej ustrezno omehčala. Na ta način boste odstranili le okuženi del nohta, zdravi del nohta in nohtna posteljica bosta ostala nespremenjena, pri postopku prav tako ne nastane odprta rana. Postopek ponavljajte vsak dan in takoj boste opazili vidni napredek. Po 14 dneh bodo obolele plasti nohta popolnoma odstranjene. Kljub vsemu pa je treba prizadeti del kože 4 tedne še zdraviti s protiglivično kremo, kot je Canespor.

Takšno zdravljenje je enostavno in hitro in v nasprotju z drugimi oblikami zdravljenja traja le 6 tednov. Da se okužba ne bi ponovila, pa je dobro, da poznate ukrepe, s katerimi lahko preprečite glivično okužbo stopal.

Preprečite glivično okužbo stopal!

Nosite zračne, široke in udobne čevlje. Neudobni čevlji pri straneh pritiskajo na prste, pri čemer lahko poškodujejo nohtno ploščo in tako ustvarijo prostor za vstop glivic. Sintetične nogavice ali gumijaste rokavice zamenjajte z naravnimi materiali, ki dihajo. Ko obiščete savno, kopališče, bazen ali fitnes, je dobro, da nosite natikače, s katerimi preprečite okužbo z glivicami. Po kopanju ali tuširanju noge dobro osušite in nadenite nogavice iz naravnih materialov.

Velja pa se držati še nekaj nasvetov:

• Ne odlašajte z zdravljenjem morebitnih okužb nohtov in drugih oblik dermatoloških glivičnih okužb ter bodite pri zdravljenju dosledni.

• Če ima kdo iz družine glivično okužbo nohtov, tudi doma zmeraj nosite čevlje ali copate.

• V primeru motenj krvnega obtoka na rokah in nogah, učinkovito ukrepajte.

• Redno preverjajte vsebnost sladkorja v krvi. Poskrbite za zadostno gibanje.

• Opustite kajenje.

• Pazite na uravnoteženo prehrano in se izogibajte sladkorju.

• Nohte redno krajšajte. Njihova dolžina ne sme preseči konice prsta.

• Nohte na rokah pilite ovalno, na nogah pa ravno. To zmeraj počnite od roba proti sredini.

• Možnim poškodbam obnohtne kožice se lahko izognete s skrbnim piljenjem nohtov!

• Obnohtne predele redno negujte, predvsem na nohtih na rokah z rednim vtiranjem kreme, in jih varujte pred vplivi okolja.

• Uporabljajte odstranjevalec laka za nohte brez acetona, ki bi lahko poškodoval nohtno ploščo.

Sicer pa naj na zdravje svojih nohotov še posebej pazijo osebe, ki so starejše od 50. let, osebe z glivičnimi okužbami stopal, sladkorni bolniki, osebe z motnjami krvnega obtoka nog in rok in športniki, ki močno obremenjujejo svoje noge.
 

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650