Vnetja v črevesju lahko vodijo tudi v razvoj mnogih drugih bolezni, ne le raka. V razvoj nevrodegenerativnih bolezni, bolezni srca, artritisa, lupusa, zaradi vnetij se tudi hitreje postaramo in imamo večje težave s kilogrami. Probiotiki nam pomagajo, ker hranijo dobre bakterije v našem črevesju in tako tu zavlada ravnovesje. Dobrih bakterij je več kot slabih in mi ostajamo zdravi.
Ameriški znanstveniki so tudi razmišljali, kako bi lahko na podlagi analize bakterij v črevesju celo ugotovili, kakšno tveganje, da razvije raka, ima posameznik. Na podlagi tega bi mu probiotike lahko zdravnik v prihodnosti celo predpisal in tako morda uspel preprečiti ali vsaj odložiti razvoj bolezni. Ugotovili so celo, da vzdrževanje dobrih bakterij v črevesju zelo verjetno pomaga preprečiti poškodbe genov. Vsekakor se torej izplača v svojo prehrano vključiti probiotike. Užijemo jih lahko s probiotičnim jogurtom in kefirjem pa tudi s kislim zeljem.
KOMENTARJI (1)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV