Zadnja študija ameriškega Centra za nadzor bolezni in preventivo je pokazala visok odstotek E.Coli pozitivnih vzorcev filtrov, ki so nameščeni v bazenih. To pa kaže na dejstvo, da plavalci pogosto bazensko vodo onesnažijo s fekalijami. V vodo jih vnesejo z izpustom fekalij in tako da se delci le-teh iz njihovega telesa prenesejo v vodo, ker se pred kopanjem ne tuširajo ali umijejo dobro. ''V nasprotju s splošnim prepričanjem, klor in druga razkužila ne ubijejo mikrobov v istem trenutku, ko pridejo v vodo. Ko so mikrobi enkrat v bazenu, lahko traja nekaj minut ali pa dni, da jih klor uniči,'' so na svoji spletni strani zapisali na Centru za nadzor bolezni in preventivo. ''Preden jih uniči, pa lahko povzročijo nekatere bolezni, kot so bolezni prebavil, kože, sluha, dihal, oči, nevroloških težav in okužb ran. Le požiranje majhnih količine vode, okužene s temi bakterijami, lahko povzroča številne bolezni in nevšečnosti.''
Prav zato svetujejo, da se pri kopanju v bazenih držite naslednjih pravil:
– kopalci naj se izogibajo bazenom, če trpijo za diarejo,
– pred kopanjem je obvezna uporaba tuša, kjer poskrbite, da se temeljito umijete,
– umivajte si roke po uporabi stranišč ali po menjavi plenic pri dojenčku,
– otroke peljite v sanitarije vsakih 60 minut in preverite njihove plenice na 30 do 60 minut,
– plenice menjajte na stranišču ali temu namenjenemu prostoru, da se ne bi bakterije izpirale v vodo,
– preverite nivo klora in pH vode, preden greste v vodo (primeren nivo klora v vodi bi moral biti med 1 do 3 miligrame na liter, pH pa od 7,2 do 7,8).
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV