Namesto da jeste šele, ko se vrnete z dela in si takrat privoščite obilno kosilo, svoje obroke razporedite skozi ves dan. Dan pričnite z zajtrkom, nadaljujte s kosilom in večerjo, vmes pa lakoto krotite z zdravimi prigrizki (oreščki, kos sadja …). Na ta način boste pojedli manj in lažje izbirali med zdravo hrano, saj lakota ne bo prehuda. Poleg tega boste telesu skozi dan redno zagotavljali dovolj energije, ki jo potrebuje za dobro delovanje.
Jejte iz manjših posod
Velika posoda lahko vpliva na količino hrane, ki jo zaužijete. Na manjši krožnik ali v manjšo posodo gre namreč manj hrane, a občutek imamo, da smo pojedli poln krožnik. Ta trik dokazano pomaga pri izgubi odvečnih kilogramov.
Hrano položite na krožnik
Pazite, da hrano, ki jo kupite, vedno iz embalaže položite na krožnik. Ena izmed raziskav je pokazala, da lahko na ta način pojeste kar 14 odstotkov manj. To velja tudi za prigrizke in slaščice, kot so sladoled, smokiji, čips ali kaj drugega. Embalažo odložite v kuhinji, vi pa se usedite za stol in pojejte iz posode ali krožnika. Dokazano boste pojedli manj!
Skrivajte prigrizke in slaščice
Ena izmed raziskav je pokazala, da so tajnice v pisarni pojedle manj sladkarij, če so bile sladke razvade postavljene na manj vidnih mestih in je bilo težje priti do njih. Slaščice in prigrizki, ki se jim pogosto težko upremo, naj bodo na mestu, kjer ne bodo nenehno opozarjali nase. Na ta način si boste dali priložnost, da boste po njih posegli resnično le takrat, ko si jih boste zaželeli in da boste o njih lahko dvakrat premislili. S tem boste preprečili impulzivno prenajedanje, ki je pogosto ključen vzrok za pridobivanje odvečnih kilogramov.
Previdno v restavracijah
Če vam bodo v restavraciji pred kosilom na mizo postavili košarico s kruhom, obstaja velika verjetnost, da ga boste pojedli. Zato natakarja prosite, da košarico preprosto umakne z mize. Če veste, da je k obroku, ki je na meniju, priložena tudi nezdrava priloga, čips ali kruh, že pri naročilu prosite, naj vam je ne servirajo na krožniku, saj se ji boste na ta način veliko lažje uprli.
Pazite tudi pri količinah. Pogosto v restavracijah pretiravajo s porcijami, zato prosite za manjšo ali pa, da vam del obroka zavijejo za domov. Če si boste po glavnem oboroku privoščili še sladico, si to lahko razdelite z osebo, s katero ste na kosilu ali večerji.
Ne jejte, dokler ste pred televizijo
Vsakič, ko jeste, sedite na stol. V nasprotnem primeru lahko dokazano pojeste veliko več. Še posebej ne jejte, ko gledate televizijo. Takrat so vaši možgani zaposleni z vsebino, ki jo gledate, kar pa med hranjenjem ni priporočljivo. Ko boste sedli za mizo, se boste lažje osredotočili na svoj obrok in žvečenje in tako pojedli manj.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV