Številne raziskave so namreč pokazale, da hoja brez čevljev po različnih podlagah (kamenčkih, travi, skalah) stimulira številne akupresurne točke podplatov, na stimulacijo katerih se potem odzivajo z njimi povezani deli telesa. Tako naj bi bosonoga hoja pravzaprav delovala na podoben princip kot refleksoterapija – naravna metoda lajšanja številnih težav, ki naj bi se razvila že v času hipokrata, uporabljali pa so jo in jo še vedno predvsem v vzhodnjaški medicini – v Indiji, na Kitajskem, v Egiptu. Tako kot refleksoterapija naj bi tudi hoja brez čevljev spodbujala in vplivala na vitalne funkcije našega organizma. Krepila naj bi imunski sistem, pomagala pri premagovanju utrujenosti in lajšanju stresa, delovala naj bi celo protibolečinsko in protivnetno, izboljševala delovanje limfnega sistema in cirkulacijo krvi ter pospeševala presnovo in razstrupljanje organizma.
Zato se v primeru, da se psihično ali fizično ne počutite najbolje, preprosto sezujte in poskusite težave premagati s hojo brez čevljev. V nekaterih zahodnoevropskih državah menda celo odpirajo posebne parke, namenjene ljubiteljem bose hoje. V njih lahko ljudje bosi hodijo po različnih podlagah – tlakovanih poteh, večjih in manjših kamnih, različno visoki travi – in tako poskušajo na povsem naraven način izboljšati svoje psihofizično počutje. Če pa vas skrbijo odrgnine, ranice in druge poškodbe, ki jih lahko dobite, medtem ko hodite bosi, pa čevlje z debelim, trdim podplatom in peto vsaj zamenjajte za tanko poletno obuvalo, ki nima skorajda nič podplata in v katerem je občutek ter učinek podoben, kot če bi hodili bosi. Morda pa bo pomagalo.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV