1. 'Pokanje' prstov povzroča artritis
Narobe! Nihče natančno ne ve, kaj povzroča 'pokanje', vemo pa, da tovrstno početje ne uničuje sklepov. Kljub temu strokovnjaki to početje odsvetujejo, saj lahko povzroči otekanje rok in slabljenje moči v rokah – morda zato, ker se pri tem poškodujejo mišice in ligamenti.
2. Ženskam, ki živijo skupaj, se uskladijo menstrualni ciklusi
Morda pa le ne gre za tako neumnost, kot je sprva videti. Nekatere raziskave so pokazale, da to tega resnično lahko pride. Notranja biološka ura naj bi se zaradi kroženja hormonov v zraku 'resetirala' in povzročila usklajenost menstrualnega ciklusa.
3. Bele pike na nohtih kažejo na pomanjkanje kalcija
To ne drži. Bele pike so običajno posledica manjših udarcev in prask na površini vašega nohta. Poleg tega kalcij tvori le 0,03 odstotka vašega nohta, zato si raje kot tableto kalcija privoščite manikuro.
4. Zaradi uživanja korenja lahko koža postane rumena
To je res. Korenje, tako kot ostala rumena in zelena zelenjava ter citrusi, vsebuje karoten. Prekomerno uživanje korenja namreč lahko povzroči t. i. “karotenemijo”, ki pa ni nevarna. Gre za prehodno stanje, ko se koža obarva rumeno, in sicer najprej v kožnih gubah na komolcih, dlaneh in podplatih. Do tega pride, če več dni zaporedoma uživamo vsaj 25 dekagramov korenja na dan, obarvanost pa s prenehanjem uživanja karotena izgine.
5. Brusnični sok ozdravi vnetje mehurja
Da in ne. Brusnični sok vsebuje sestavine, ki preprečujejo bakterijam, da bi se prilepile na vaš mehur, zato lahko uživanje tega soka nekoliko zmanjša število vnetij. Kljub temu, da pomaga preprečevati, pa vnetja ne more pozdraviti.
6. Čokolada spodbuja nastanek aken
Čeprav stari reki trdijo, da čokolada povzroča akne, zdravniki temu nasprotujejo. V resnici nihče ne ve, ali je res ali ne, najverjetneje je odvisno od osebe do osebe.
7. Žvečenje peteršilja izboljšuje zadah
Morda pa res. Peteršilj vsebuje veliko 'naravnih osvežilcev zadaha', kot so klorofil, vitamin A in C ter druge bioaktivne snovi, ni pa nobenega dokaza, da resnično deluje. Če se odločite za to metodo osveževanja zadaha, pazite le, da vam ne bo ostal list peteršilja zataknjen med zobmi.
8. Če pogoltnete žvečilni gumi, se vam bo zamašilo črevesje
Resnično, a redko. Zabeleženih je namreč že kar nekaj primerov, ko je žvečilni gumi zamašil črevesje, posamezniki pa so se z njim tudi že zadušili. Žvečilni gumi torej raje odvrzite v koš.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV