Vizita.si
Simone Godina, certificirani integrativni zdravstveni trener za hormonsko ravnovesje

Zdravje

Jožica: Prepoznala je znake slabo delujoče ščitnice in izgubila 7 kilogramov

S. B.
07. 02. 2017 08.00
0

Preveč kilogramov, napihnjenost, vedno mrzle roke in noge, tudi ko ni mrzlo, izpadanje las, utrujenost, zaprtja ... To so znaki slabše delujoče ščitnice, ki lahko močno poslabša kakovost življenja, kar je izkusila tudi 64-letna Mariborčanka. Zaupala nam je, kaj ji je pomagalo.

Pred petimi leti je 64-letna Jožica Kovačič zbolela za boleznijo ščitnice. "Bila sem cela zabuhla, nisem mogla spati, potila sem se, imela sem bolečine v mišicah, bila sem nervozna in kopičiti so se mi tudi kilogrami." Pred pol leta je našla rešitev in te izgubila. "Sedem kilogramov sem izgubila in to v par mesecih, saj TiroLux jemljem šele pol leta. Priporočila mi ga je svetovalka v Sensilabu in že po enem tednu sem opazila spremembe. Lahko sem spet spala, počutje je bilo boljše, pridobila sem energijo ... To pa pomeni tudi, da sem se spet pričela gibati in s tem se seveda tudi topijo maščobe oziroma gredo kilogrami," pripoveduje Mariborčanka.

TiroLux lahko kupite SAMO DANES s 33-odstotnim popustom TUKAJ.

7 simptomov slabše delujoče ščitnice

1. Pridobivanje kilogramov že samo ob pogledu na hrano (Ščitnica namreč uravnava presnovo. Če ne dela dobro, se redimo tudi, če pazimo na prehrano in se dovolj gibamo.)

2. Občutek mrazenja, pogosto mrzle okončine, čeprav morda sploh ni mrzlo (Ker je ščitnica termostat našega telesa.)

3. Mravljinčenje v rokah, trzanje vek

4. Razcepljeni, krhki nohti in lasje, izpadanje las, obrvi in trepalnic, tudi bolj suha koža

5. Utrujenost, nizek pritisk

6. Težave z zaprtji

7. Občutek napihnjenosti

TiroLux je naravna podpora pri slabše delujoči ščitnici.
TiroLux je naravna podpora pri slabše delujoči ščitnici. FOTO: Aljoša Kravanja

Zgoraj opisano so znaki slabše delujoče ščitnice, ki pomeni slabše delujočo presnovo, razlaga Simone Godina, certificirani integrativni zdravstveni trener za hormonsko ravnovesje. "Mi smo v hibernaciji, v zimskem spanju, telo sploh ne funkcionira. Zakaj se recimo pojavi zaprtost? Ker slabše deluje presnova, se nič ne premika, vse je upočasnjeno ..."

Simone Godina med predavanjem, na katerem smo spoznali Jožico.
Simone Godina med predavanjem, na katerem smo spoznali Jožico.FOTO: Aljoša Kravanja
Kaj je rešitev?

Jožici je pomagal TiroLux, ki je primeren za tiste, ki imajo težave zaradi premalo delujoče ščitnice. "Prehransko dopolnilo za pomoč ščitnici je koristno, da ščitnico malo spodbudimo, da ji dodamo minerale, ki jih potrebuje za pretvorbo svojih ščitničnih hormonov in da seveda telesu malo dvignemo energijo, kar s hrano težko naredimo," pravi strokovnjakinja. Z zdravo uravnoteženo prehrano seveda lahko naredimo veliko, a vsa hranila, ki koristijo ščitnici vsak dan težko užijemo. TiroLux pomaga, ker vsebuje aminokislino L-Tirozin, guggulovo smolo, rjavo morsko algo, ki je naravni vir joda, magnezij in šisandro ter sveto baziliko, ki sta rastlinska adaptogena.

"Tukaj ne gre za zdravljenje ščitnice, saj s temi naravnimi sestavinami ne moremo zdraviti. Ampak pomagamo, preventivno podpiramo. Telo recimo pretvori ščitnični hormon T4 v T3 in pri tem rabi minerale. In tukaj ga mi recimo podpiramo s tem prehranskim dopolnilom, ki jih vsebuje. L-Tirozin pa je – lahko bi rekli – zamenjava za ščitnični hormon, ker nam daje energijo. Je aminokislina, ki daje energijo. In jod – ščitnica potrebuje jod, ker so tudi ščitnični hormoni sestavljeni iz joda. To je zelo lepa naravna podpora ščitnici."

Zakaj pa je pomembno uživati adaptogene rastline, kot sta šisandra in sveta bazilika? Ker telo prepričujejo, da ni v stresu. Ščitnica lahko namreč ne deluje tudi, ker smo v stresu. "Ta stres mora biti ravno pravšnji oziroma ne prepogost, da lahko ščitnica pravilno deluje. Če je upočasnjena, se vse upočasni, tudi poraba kalorij oziroma poraba hrane, ki smo jo vnesli, in njena pretvorba v energijo." Zato se, ko ščitnica ne deluje tudi redimo.

TiroLux lahko kupite SAMO DANES s 33-odstotnim popustom TUKAJ.
Hormoni - 13
Hormoni - 13FOTO: Aljoša Kravanja

Vsi hormoni so povezani

Slabše pa deluje ščitnica tudi, če imamo v neravnovesju spolne hormone ali imamo povečan hormon inzulin. Ta se izloča, ko se poveča krvni sladkor in treba je preprečiti njegovo preveliko nihanje. Zaradi tega se je treba za zdravo ščitnico odreči sladkorju in škrobu. "Hormoni so med seboj uglašeni," pojasnjuje Godina. "Tako ščitnica kot ženski hormoni kot stresni hormoni, to je vse med seboj uglašeno. Ne sme jih biti niti preveč niti premalo." Vse hormone je treba spraviti v ravnovesje. Strokovnjakinja dosti krat vidi, da je problematična izčrpanost nadledvične žleze, do katere pride, ker se izloča preveč hormona kortizola. "Lahko pa je tudi estrogenska dominanca (da je v telesu preveč estrogena in zato premalo progesterona op. a.), tako da se je treba reševanja lotiti celostno."

Jožica Kovačič
Jožica KovačičFOTO: Aljoša Kravanja

Hormone danes moti tudi vse več strupov, ki smo jim izpostavljeni. "Naše telo se potem ukvarja samo z odstranjevanjem kemikalij in nima časa za pretvorbo hormonov, za pretvorbo ščitničnih hormonov. Ker je preveč vsega, je preobremenjeno." Izognimo se torej kemiji, ki se ji lahko. Hormoni so občutljivi. "Občutljivi so na okolje, na to, kar vnašamo v telo, na to, koliko smo pod stresom in kako skrbimo za naš življenjski ritem. Koliko imamo časa za sprostitev in regeneracijo. Za hormone in naš kortizol se moramo tudi spočiti. Ne pa, da se preobremenjujemo do konca, dokler nas telo ne opozori tako, da zbolimo." Za zdravje in dobro počutje je treba poskrbeti prej.

5 rešitev za hormone?

1. Uravnotežena ekološko pridelana zdrava prehrana (tudi slabo prehrano telo prepozna kot stres, izognimo pa se tudi pesticidom in podobnim strupom v hrani)

2. TiroLux

3. Zadosti kvalitetnega spanca

4. Čas za sprostitev

5. Pomirjujoča telovadba, kot je joga (kardio je lahko dodaten stres)

Sponzorirana objava

Izpolnite spodnjo prijavnico in se prijavite na BREZPLAČNI 30-DNEVNI PROGRAM ZA URAVNAVANJE HORMONOV. Po e-mailu boste prejeli 4 videe z nasveti strokovnjakinje za hormonsko ravnovesje Simone Godina.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 574