Vizita.si
Hormonsko neravnovesje lahko povzroča številne preglavice.

Zdravje

Težave z menstruacijo, višek kilogramov, pretirana želja po sladkem ...

S. B.
14. 02. 2017 08.26
0

Preobilne, prešibke in neredne menstracije. Njihov izostanek. Bolečine, višek kilogramov, pretirana želja po sladkem. Takšne težave so lahko posledica hormonskega neravnovesja. Postanejo lahko še hujše – miomi, ciste, težave s plodnostjo, policistični jajčniki, endometrioza, depresija ... Kaj je rešitev?

Hormonsko neravnovesje lahko povzroča številne preglavice.
Hormonsko neravnovesje lahko povzroča številne preglavice.FOTO: Thinkstock
Težave z menstrualnim ciklusom so lahko posledica neravnovesja hormonov. "Gre za neravnovesje med progesteronom in estrogenom," razlaga Simone Godina, certificirani integrativni trener za hormonsko ravnovesje. "Estrogen je pomemben v eni fazi ciklusa, v drugi pa je pomemben progesteron. Če imamo v drugi fazi preveč estrogena, lahko moti." Ali pa težave povzroča motena presnova estrogena. "Odvečni estrogen oziroma ti metaboliti, presnovni produkti estrogena se ne izločijo iz telesa, temveč se reabsorbirajo v telo." Spet je estrogena preveč, telo pa je v hormonskem neravnovesju. Posledice so vse zgoraj naštete.

Težave povzročajo še ksenoestrogeni

V telesu je preveč estrogena lahko tudi zaradi ksenoestrogenov. To so kemikalije, s katerimi prihajamo v stik v okolju, v našem telesu pa motijo delovanje hormonov. So v čistilih, novem pohištvu, kozmetiki – sploh dišavah, hrani, ki je pridelana s kemikalijami, plastiki – še posebno če je bila ta izpostavljena toploti. "Te snovi se usedejo tja, kamor bi se morali naši hormoni," pripoveduje strokovnjakinja. "Na receptorje, takšne ključavnice na naših celicah, se usedejo in delajo probleme."  Težave lahko povzročajo tudi moškim. 

Kakšna je povsem naravna pomoč pri težavah z ženskimi hormoni, si oglejte v zgornjem videoprispevku.
Simone Godina, certificirani integrativni trener za hormonsko ravnovesje
Simone Godina, certificirani integrativni trener za hormonsko ravnovesjeFOTO: Aljoša Kravanja

Vsi hormoni so povezani, zato imate lahko tudi težave s ščitnico in kortizolom

"Hormoni so med seboj uglašeni," pojasnjuje Simone Godina. "Tako ženski hormoni kot ščitnica kot stresni hormon, to je vse med seboj uglašeno. Ne sme jih biti niti preveč niti premalo." Zato je v ravnovesje treba spraviti vse hormone skupaj. 

Strokovnjakinja pri svojem delu velikokrat opaža, da je primarni vzrok vseh težav izčrpanost nadledvične žleze, ki nastane, ker se izloča preveč stresnega hormona kortizola. A v nadledvični žlezi se proizvajajo tudi ženski hormoni, zato njena izčrpanost neizbežno povzroči, da imamo težave ne le s kortizolom, ampak tudi z ženskimi hormoni. Oboje pa je povezano s ščitnico in povzroči, da slabše deluje še ta. "Tako da se je treba reševanja res lotiti celostno," sklene Godina.

Celostno naravno rešitev za uravnovešene hormone lahko s 33-odstotnim popustom samo danes kupite TUKAJ.

7 simptomov, da vam težave povzroča stresni hormon kortizol

1. Motnje koncentracije in težave s pomnjenjem

2. Težave z nespečnostjo in slabim spancem (Zvečer mora kortizol pasti, da lahko zaspimo; če se nam ponoči zviša, pa se zbujamo oziroma slabo spimo.)

3. Odvečna teža in še posebej nabiranje maščobe okrog trebuha (Kortizol preprečuje, da bi se kalorije in maščobe porabljale. Za njihovo porabljanje je zadolžena ščitnica. A kadar je kortizol povišan, se njeno delovanje zmanjša. Dokler je visok kortizol, hujšanje torej ni mogoče. Če to traja dolgo, pa lahko imate že težave s ščitnico.)

4. Napadi lakote in želja po sladkem (Shujšati ne morete, ste pa hitro lačni.)

5. Povišan krvni pritisk, holesterol ali sladkor

6. Padci imunskega sistema 

7. Utrujenost 

Če se v telesu izloča preveč stresnega hormona kortizola, imamo lahko težave še z ženskimi hormoni in ščitnico. Kaj so simptomi?
Če se v telesu izloča preveč stresnega hormona kortizola, imamo lahko težave še z ženskimi hormoni in ščitnico. Kaj so simptomi?FOTO: Thinkstock

7 simptomov, da vam težave povzroča ščitnica

1. Pridobivanje kilogramov že samo ob pogledu na hrano (Ščitnica namreč uravnava presnovo. Če ne dela dobro, se redimo tudi, če pazimo na prehrano in se dovolj gibamo.)

2. Občutek mrazenja, pogosto mrzle okončine, čeprav morda sploh ni mrzlo (Ker je ščitnica termostat našega telesa.)

3. Mravljinčenje v rokah, trzanje vek

4. Razcepljeni, krhki nohti in lasje, izpadanje las, obrvi in trepalnic, tudi bolj suha koža

5. Utrujenost, nizek pritisk

6. Težave z zaprtji

7. Občutek napihnjenosti

Celostno naravno rešitev za uravnovešene hormone lahko s 33-odstotnim popustom samo danes kupite TUKAJ.

Morda torej sploh nimate samo težav s ščitnico, ampak tudi s kortizolom. Morda nimate težav z neplodnostjo, ampak vaše telo ne proizvaja dovolj spolnih hormonov, ker ga izčrpava kortizol. Delovanje vseh hormonov je povezano in res pomembno je, da imamo vse v ravnovesju, saj uravnavajo skoraj vse funkcije v telesu – od presnove do plodnosti, od prebave do zdravja kosti ter celo zdravja srca in ožilja.

Sponzorirana vsebina

Prehranska dopolnila EstroLux, AdrenaLux in TiroLux lahko pomagajo s kombinacijo povsem naravnih izvlečkov, ki pomagajo telesu, da uravnovesi hormone.
Prehranska dopolnila EstroLux, AdrenaLux in TiroLux lahko pomagajo s kombinacijo povsem naravnih izvlečkov, ki pomagajo telesu, da uravnovesi hormone.FOTO: Aljoša Kravanja

Celostno naravno rešitev za uravnovešene hormone lahko s 33-odstotnim popustom samo danes kupite TUKAJ.

Izpolnite spodnjo prijavnico in se prijavite na BREZPLAČNI 30-DNEVNI PROGRAM za URAVNAVANJE HORMONOV. Po e-mailu boste prejeli 4 videe z nasveti strokovnjakinje za hormonsko ravnovesje Simone Godina.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 650