Glavoboli med vikendom
Nenadna prekinitev stresa lahko privede do glavobolov. To težavo lahko odpravite s pomočjo ohranjanja rutine. Če boste tudi preko vikenda vstali, jedli in spali tako kot čez teden, obstaja manj možnosti za glavobole med vikendi.
Boleči menstrualni krči
Ženske, ki se spopadajo s kroničnim stresom, imajo dvakrat več možnosti za boleče krče med menstruacijo. Znanstveniki menijo, da je vzrok v temu, da stres povzroča hormonsko neravnovesje in tako privede do bolj bolečih menstruacij. A najboljše naravno zdravilo za zmanjšanje bolečin med menstruacijo je zagotovo vadba, ki je tako v teh dneh ne izpuščajte.
Bolečina v čeljusti
Bolečine v čeljusti lahko kažejo na prekomerno stiskanje zob ponoči, ko se tega ne zavedamo. Navadno stanje sproža povečana količina stresa, če odkrijete, da so bolečine v čeljusti posledice tega, pa se lahko z zobozdravnikom posvetujete o uporabi posebne proteze, ki vam bo pomagala, da pri nočnem 'škrtanju' z zobmi teh ne boste poškodovali.
Nenavadne sanje
Če imate pogoste nočne more ali se enostavno nenehno zbujate sredi noči, je to lahko tudi posledica stresa. Da bi to preprečili je seveda ključnega pomena, da skušate zmanjšati količino stresa oziroma se nanj bolje odzvati, pomagajo pa tudi nekatere zdrave navade. Dobro je, da se predvsem izogibate pitju alkohola in kofeina pred spanjem, hkrati pa tudi, da si vsako noč vzamete sedem do osem ur počitka.
Krvave dlesni
Posamezniki, ki se spopadajo s stresom, imajo večje tveganje za paradontozo. Kronični stres namreč slabi imunski sistem, zaradi česar bakterije veliko bolj uspešno uničujejo naše zobe in dlesni. V tem primeru pazite, da redno ščetkate zobe in da uporabljate zobno nitko za medzobne prostore. Če zaradi napornega dela pozno hodite domov, lahko ščetko in nitko vzamete tudi v službo in si zobe umijete po potrebi.
Težave s kožo
Stres povzroča tudi vnetja, s tem pa tudi vnetja kože. Tako številni opazijo, da so v času, ko so bili bolj pod stresom, tudi pridobili bolj mozoljasto kožo. Težavo lahko blažite tako, da svojo kožo umivate z losijonom, ki vsebuje salicilno kislino in benzol-peroksid, ki pomaga odstraniti odmrlo kožo s povrhnjice in uporabljate kremo za vlaženje kože, ki bo preprečila, da bi bila koža presuha. Če kljub tem ukrepom ne opazite izboljšanja, se posvetujte s svojim zdravnikom.
Pretiravate s sladkim
Po sladkih in nezdravih razvadah najpogosteje posežemo ravno, ko smo pod stresom. Takrat se namreč poveča želja po sladkem in zaradi tega pogosto tudi pridobimo kakšen odvečen kilogram.
Srbečica
Kronična srbečica se dvakrat pogosteje pojavlja pri ljudeh, ki se spopadajo s stresom. Druge podobne bolezni, ki jih lahko sproži tudi stres so še psoriaza (luskavica), dermatitis in ekcem.
Simptomi alergij
Stres lahko ojača simptome alergij. Hormoni stresa najverjetneje povečajo ustvarjanje beljakovin v krvi, ki izzovejo alergijske reakcije, pojasnjujejo strokovnjaki.
Bolečina v trebuhu
Stres pogosto izzove bolečine v želodcu, glavobole, bolečino v hrbtu in nespečnost. Ljudje, ki so podvrženi stresu, imajo tudi več možnosti za bolečine v trebuhu, a za enkrat strokovnjaki še ne vedo, zakaj. A še preden vse svoje bolečine pripišete stresu, se je seveda dobro s svojim zdravnikom posvetovati o drugih možnih vzrokih le-teh.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV