Ne smemo pozabiti na kreme za zaščito pred soncem, sredstva proti bolečinam, za zbijanje vročine, blaženje vnetega grla, pa kakšne obliže in zdravila proti potovalni slabosti. Če potujete z majhnimi otroki, je praktično, če so zdravila v prahu, da jih preprosto zmešate v vodo in nimate težav s polivanjem sirupa ali razbitimi steklenicami. Antibiotike, ki so vam ostali od zadnje angine, pa pustite kar doma. ''Antibiotikov preventivno nikakor ni potrebno jemati s sabo na potovanje. Če je otrok resneje bolan, je vsekakor pameten obisk pri zdravniku v počitniškem kraju. Otrok potrebuje strokovni pregled in odločitev glede zdravljenja,'' pove pediatrinja Vlasta Kunaver, dr. med.
Pomembno je tudi, da zdravila hranimo na sobni temperaturi, torej na približno 25 stopinjah Celzija. ''Pri določenih zdravilih je pomembna tudi važna vlaga. V zmerni krajih imamo od 50- do 60-odstotno vlažnost, v tropih pa 90- ali 95-odstotno, tako da je treba zdravila zaščititi, da niso na tem vlažnem zraku,'' še poved gospod Hrobat. Tisti, ki redno jemljete kakšna specifična zdravila, pa poskrbite, da vam ne bodo ravno sredi dopusta pošle vse zaloge.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV