“Redno ne telovadim zaradi tega, da bi imela lepo, izklesano in čvrsto postavo, ker bi morala potem telovaditi še veliko več, kot telovadim. V prvi vrsti telovadim zaradi psihofizične kondicije,“ razlaga igralka Nina Ivanič.
Dokazano je, da gibanje izjemno okrepi telo in duha. Ne le to, če se dovolj gibamo, lahko tudi jemo brez večjih omejitev. Rekreiramo pa se lahko na najrazličnejše načine. “Rekreiramo se lahko tako, da se oblečemo v trenerko, ko lahko, hodimo peš v službo, kolesarimo v službo, si medtem kaj privoščimo, damo možgane na 'off' … Skratka, gibanje ponuja številne možnosti. Lahko smo pa seveda tudi športniki,“ pravi Mojca Gabrijelčič Blenkuš iz Inštituta za varovanje zdravja. “Pa še to bi rekla. V dobri družbi je gibanje vedno lepše,“ dodaja.
Kljub temu, da se lahko gibamo na različne načine in da se vedno več ljudi zaveda pomembnosti gibanja, pa časa zanj zmanjkuje vsem. “Da ohranjamo in krepimo svoje zdravje, se moramo odrasli na dan gibati vsaj pol ure. In sicer pet dni v tednu, če pa lahko vse dni, je pa še toliko bolje. Otroci in mladostniki pa se morajo gibati najmanj eno uro na dan,“ razlaga Andreja Drev, iz Inštituta za varovanje zdravja.
Poleg tega, da gibanje krepi telo in duha pa je dokazano tudi, da vpliva na izločanje hormona sreče in tako preprečuje depresijo in slabo počutje. Tudi Nina Ivanič doživlja šport kot sprostitev. “Šport mi res veliko pomeni,“ pravi. “Po športni dejavnosti, včasih pa tudi že med športno dejavnostjo, se namreč zelo dobro počutim in nekako si ne predstavljam življenja, da ne bi bila športno aktivna,“ zaključuje.
Izgovorov, zakaj ne moremo na rekreacijo je vsaj toliko, kolikor je argumentov, zakaj moramo vaditi. Zapomnite si pa, da vam bo telo hvaležno že za malo razgibavanja.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV