Profesionalni košarkar Primož Brezec se, ko je v Sloveniji, večkrat tedensko udeleži vadbe gyrotonic. Na ta način, kot pravi sam, ne le poskrbi za dobro telesno pripravljenost, temveč tudi hitreje pozdravi poškodbe.
“Vadba gyrotonic predstavlja dobro obliko preventive pred poškodbami hrbta, poleg tega pa vadbo lahko izvajaš, tudi če si poškodovan, na primer po operaciji hrbta ali kolena,“ pravi Primož. Kljub temu da velja prepričanje, da so vadbene tehnike, kot sta gyrotonic in pilates, nežne ter primerne le za ženske, pa ni tako.
Vaditeljica Špela Perc pojasnjuje, da vsaka izmed vadb ponuja spekter vaj, ki so zelo težke in s tem tako vrhunskim kot rekreativnim športnikom nudijo drugačen tip treninga. “V vadbeni proces so pri teh vadbah vključene določene mišične skupine, ki so pri klasičnem treningu sicer zapostavljene. Tukaj govorim predvsem o stabilizatorjih hrbtenice in medenice.“ Je pa ta tip vadbe primeren tudi v procesu okrevanja po poškodbah. “S temi tipi vadbe lahko zelo izoliramo poškodovani del in se nato ukvarjamo z zdravimi deli telesa, na tak način pa športniku pomagamo preusmeriti pozornost s problema.“
Primož pravi, da mu ta vadba daje tudi večjo mišično moč, a obenem se na igrišču počuti bolj lahkotnega in bolj gibljivega. “Ogromno NBA igralcev, na primer tudi Shaquille O'Neal, prakticirajo to vadbo. Večina jih sploh ne dviguje več prostih uteži. Vsi želijo biti lažji, bolj raztegljivi in se zato poslužujejo teh novih metod.“ Na vadbo gyrotonik pa prihajajo tudi rekreativni športniki, vsi tisti, ki se radi dobro počutijo in si želijo biti v dobri kondiciji.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV