Raziskovalci so v raziskavo vključili tako moške kot ženske prostovoljce, ki so jih razdelili v dve skupini. Tisti v prvi skupini so najprej pojedli skodelico ali dve juhe, 15 minut zatem so na krožnik dobili testenine, ki so jih imeli na voljo v neomejeni količini. V drugi skupini pa prostovoljci pred testeninami niso jedli juhe. Razlika med obema testnima skupinama je bila več kot očitna – tisti, ki so pred glavnim obrokom jedli juho, so pojedli manj testenin in posledično zaužili približno 20 odstotkov manj kalorij kot tisti, ki pred glavno jedjo niso jedli juhe.
Študije pa so pokazale tudi, da pri zmanjševanju teka oziroma lakote pravzaprav ni tako zelo pomembna vrsta juhe. Raziskava, v kateri je sodelovalo 60 moških in žensk ter je trajala pet tednov, je pokazala, da so različne juhe skorajda enako učinkovito zmanjševale tek. Prostovoljci so namreč v teh petih tednih jedli najrazličnejše juhe – ene so bile skorajda povsem vodene, druge zelo goste in kremaste. Nekatere so vsebovale kose mesa, druge kose zelenjave, tretje ničesar. In izkazalo se je, da katera koli vrsta juhe zmanjša lakoto in s tem količino zaužite hrane, ki sledi, za približno 20 odstotkov.
A tistim, ki hočejo shujšati in ne gledajo le na to, koliko količinsko pojedo, temveč tudi, koliko kalorij in maščob zaužijejo, je še kako pomembno tudi to, kakšna je juha. Domače goveje ali piščančje juhe so namreč lahko precej bolj kalorične in mastne kot zelenjavne juhe – odvisno pač od tega, kako masten kos mesa boste uporabili pri kuhanju. Zato mnogi, ki se odločijo za hujšanje, raje pripravijo domačo zelenjavno juho, na primer iz bučk, paradižnika, pora in podobno, ki ne vsebuje le nekoliko manj kalorij, temveč tudi precej vitaminov in mineralov, ki jih naše telo potrebuje.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV