V ogrevanih prostorih se relativna vlažnost prostora zniža, kar suši sluznico dihal. Na ta način se poveča možnost okužb, saj je prav vlažna sluznica tista, ki preprečuje vdor škodljivih mikrobov, virusov in bakterij v naš organizem. Nekateri ljudje, ki imajo zaradi predhodnih težav bolj suho sluznico, lahko v zimskem času, ko so prostori ogrevani, zaradi suhe sluznice še posebej občutijo neprijeten občutek v nosu ali grlu. Da temu ne bi bilo tako, si lahko pomagate z vlažilci zraka in tako, da pijete dovolj tekočine, ki skrbi za zadostno hidracijo telesa. Svojo sluznico v nosu lahko navlažite tudi s fiziološko razstopino.
Srbečica oči
Pekoč občutek ali srbečica oči sta pogost znak suhih oči. S težavo se še posebej soočajo tisti, ki nosijo kontaktne leče, in tisti, ki so veliko pred računalniškim ekranom. Neprijetni simptomi se lahko poslabšajo v zimskem času, ko večino dneva preživimo v zaprtih ogrevanih prostorih. Zato je v tem primeru dobro, da imamo s seboj vedno kapljice za oči, ki bodo v trenutku navlažile oči in ublažile neprijetne simptome.
Razpokane ustnice
Imate pozimi vedno razpokane ustnice? Niste edini, s to težavo se spopadajo številni. Pozimi so ustnice zunaj izpostavljene mrzlemu zraku, če jih oblizujemo in ne nanesemo vlažilnega sredstva pa se lahko še dodatno izsušijo. Suh zrak v ogrevanih prostorih pa prinese še svoj davek. Tako so ustnice rdeče, razpokane in lahko tudi zakrvavijo. Da temu ne bi bilo tako, imejte pri roki vedno vazalin, ki bo dodobra navlažil ustnice in jih ubranil pred zunanjimi vplivi in suhim zrakom.
Suhe roke
Si radi roke ogrejete nad toplim radiatorjem? To ni najboljša ideja, saj na ta način v zimskih dneh še dodatno izsušite kožo na rokah. A pomagate si lahko že povsem preprosto, in sicer z rednim nanašanjem kreme na roke in tako da pazite, da kože dodatno ne izsušite na primer s čiščenjem z bolj agresivnimi čistili. Prav ta namreč koži na rokah največkrat naredijo veliko škode.
Suha koža
Tudi preostali del kože našega telesa lahko v suhih prostorih postane bolj izsušen. Ko koža prične zategovati, vemo, da potrebuje dodatno hidracijo. Če se na prve znake odzovemo s kremo za vlaženje, pa lahko preprečimo morebitne nadaljnje poškodbe kože. Pomaga pa tudi dodatno vlaženje prostorov, v katerih preživimo največ časa.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV