''Vitamin C potrebujemo, da se naš organizem lažje ubrani pred infekcijo,'' je za agencijo dpa dejal nemški zdravnik dr. Klaus Schaefer. Vitamin C namreč pomaga ohraniti stabilnost celic imunskega sistema, zato ga je ob prvih znakih prehlada priporočljivo zaužiti več. Veliko vitamina C najdemo v zeleni ali rumeni papriki, ohrovtu, kiviju, črnem ribezu, brokoliju, kolerabi, zelju, pomarančah in ananasu. Pomagamo si lahko tudi s prehranskimi dodatki, ki ga vsebujejo.
A nekatri se odločijo za dolgoročno jemanje vitamina C v maksimalno priporočeni količini. Da bi na ta način okrepili imunski sistem in izboljšali svoje zdravje. A to ni priporočljivo, je dejal nemški zdravnik dr. Klaus Schaefer. Predvsem zato, ker dolgoročno jemanje maksimalno priporočene količine vitamina C ni dovolj raziskano, pravi. Tako ni natanko jasno, kakšna so možna tveganja dolgoročnega jemanja tega sicer zdravega vitamina. Prav zato svetuje, da smo pri uživanju vitamina C zmerni.
Poleg tega je znano, da lahko prekomerni odmerek vitaminov poškoduje ledvice. Poveča kislost urina, kar lahko vodi v nastanek ledvičnih kamnov. Uravnotežena prehrana je tako najboljši način za preprečevanje pomanjkanja vitamina C in hkrati za preprečevanje možnosti predoziranja. Ob prehladu si lahko pomagate tudi s prehranskimi dodatki z vitaminom C. Kljub temu pa z njimi ne pretiravajte in jih ne jemljite kot preventivo daljše časovno obdobje. Najboljši vir vitaminov je še vedno sadje in zelenjava lokalne pridelave.''Zdrava prehrana za telo nima stranskih učinkov,'' še pove zdravnik.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV