Ker si postavijo cilje, ki so konkretni
Namesto da bi si preprosto dejali samo, da želijo shujšati, so si ljudje, ki jim je to tudi uspelo, postavili cilje, ki so bili zelo konkretni. Če si namreč zadate nalogo, da boste na točno določen način izgubili pet kilogramov, dobite vsakič, ko to izpolnite, novo dozo motivacije. Občutek motivacije se namreč pojavi, ko možgani zaznajo razliko med tem, kar je bilo, in tem, kar bo. Ko sledite konkretnim ciljem, si lahko natančno predstavljate, kje ste začeli in kje ste sedaj. Jasno vidite, da ste se nekam premaknili. Ker imate pred seboj točno določen cilj, pa tudi niste prehitro zadovoljni s tistim, kar ste že dosegli.
Ker si določijo, kdaj in kako se lahko pregrešijo
V modernem razvitem svetu se je pregreham v obliki dobre in dišeče hrane le stežka izogniti. Sprijazniti se morate, da nas ne obdajajo le ekološko pridelana povsem nerafinirana živila, ki bi jih dejansko morali jesti, da bi bili kar najbolj zdravi, in nas vsaj še nekaj časa tudi ne bodo. Če nameravate shujšati, je zato priporočljivo, da se pripravite na različne skušnjave, ki vas čakajo. Če veste, da boste šli na večerjo, se že vnaprej prepričajte, da boste naročili solato s pustim mesom. Če veste, da bo sledil posladek, si že vnaprej recite, da boste takrat naročili kavo, ki jo boste popili brez sladkorja. Če veste, da boste povabljeni na rojstnodnevno zabavo, se prepričajte, da boste pojedli le pol kosa rojstnodnevne torte.
Ker so realistični in hkrati optimistični
Ko se odločite, da boste shujšali, morate razumeti, da bo to za vas težka naloga. Hujšanje ni nikoli enostavno in izkazalo se je, da najbolj uspešno hujšajo tisti, ki to sprejmejo, ne da bi se nad tem ves čas pritoževali. Hkrati je, ne da bi se pretvarjali, da bo to lahko, treba optimistično verjeti, da boste resnično shujšali. Če sprejmete, da ste si zadali težko nalogo, se boste nanjo namreč psihično bolj pripravili, prav tako boste po poti nadaljevali tudi, ko vam bo najtežje. Vaš podvig bo tudi bolj načrtovan.
Ker poskušajo krepiti svojo samodisciplino
Nerealno je pričakovati še, da boste shujšali, ne da bi se naučili samokontrole. Sposobnost nadziranja samega sebe je pri različnih ljudeh drugačna, razlikuje se tudi v različnih situacijah. Toda dobra novica je, da je samodisciplino mogoče okrepiti. Le vsak dan se prisilite, da nekajkrat premagate svoj nagib. Če želite čokolado, se prisilite, da pojeste jabolko, če želite poležavati, se prisilite, da dokončate delo, ki vas čaka. Sčasoma se boste samodiscipline navadili in se posledično zdravega načina življenja veliko lažje držali.
Ste se nam že pridružili na naši Facebook strani? To lahko storite s klikom na
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV