Moško telo je grajeno drugače kot žensko. Ena najpomembnejših značilnosti, ki močno vpliva na to, da imajo moški manj težav z odvečnimi kilogrami je zagotovo mišična masa. Ta je pri moških večja, za kar je odgovoren moški spolni hormon testosteron, ki močnejšemu spolu omogoča, da hitreje pridobiva mišično maso. Količina mišične mase pa je eden glavnih dejavnikov, ki vpliva na bazalni metabolizem. Mišice so namreč glavni porabnik energije v telesu, zato moški v enakih okoliščinah kot ženska porabi več kalorij. To pomeni, da se močnejšemu spolu tudi v mirovanju in spanju hitreje kurijo kalorije in maščobne obloge kot nežnejšemu spolu.
Za široke ali ozke boke, za velike ali majhne prsi, se ženska lahko zahvali genom in svojim prednicam. Za nekaj maščobnih oblog več, pa ženskemu spolnemu hormonu estrogenu. Tako imajo ženske v povprečju od 20 do 25 odstotkov maščobe medtem ko moški od 12 do 15 odstotkov. Seveda je pri vsaki ženski tudi odvisno od tega, kakšno koncentracijo estrogena ima v krvi. Ženski hormon pa je kriv tudi za to, da nežnejši spol pridobi dodatne kilograme tudi med nosečnostjo in menopavzo. A k sreči vse ni odvisno od hormonov. Svojo telesno težo lahko ženska uravnava z uravnoteženo zdravo prehrano in vadbo. Je pa res, da mora ženska veliko bolj paziti na količino zaužite hrane kot moški.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV