
Z njo se strinja tudi otorinolaringolog dr. Michael Kuo: ''Sinusi so povezani z nosom, očmi in ušesi. Če se premočno usekneš, lahko vpihneš zrak v sinuse in povzročiš dodatno bolečino.''

Kako torej ukrepati, ko imamo zamašen nos?
- Če se spopadamo z izcedkom iz nosu, nos upihnemo na lahko. To bo pomagalo izločiti sluz, ki bi se tudi sama po sebi izločila.
- Izogibajte se premočnim upihom ali vrtanju po nosu, da bi sprostili dihalne poti, saj lahko na ta način poslabšate vnetje.
- Vdihavanje pare lahko nekoliko sprosti dihalne poti, a ne bo odpravilo osnovne težave.
- Dekongestivi in pršila, ki jih kupite v lekarni lahko ublažijo simptome. A pri tem bodite previdni! Večine le-teh ne smete uporabljati več kot tri dni, saj se v nasprotnem primeru lahko razvijejo še hujše težave, kot je kronično vnetje sinusov.
- Sinuse lahko prečistite tudi s slano vodo.
- Okužbo boste hitreje premagali tudi, če boste pili veliko tople vode (čaj, navadna voda, kokošja ali zelenjavna juha), uživali uravnoteženo prehrano bogato z vitamini in minerali (veliko sadja in zelenjave) in telesu zagotovili več počitka. Tako se bodo tudi dihalne poti hitreje sprostile.
- Protivnetna zdravila lahko ublažijo vnetja in bolečino.
Močno izpihovanje sluzi v resnici ne zdravi prehlada, ampak lahko stanje le še poslabša. Zato bodo našteti ukrepi bolj primerni, da bi lažje odpravili glavni vzrok zamašenega nosu in tako hitreje okrevali.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV