Nožnično vnetje prej ali slej preseneti večino žensk. Pred njimi nas ščiti prava mikroflora, toda zaradi današnjega stila življenja, ki na različne načine slabi naš imunski sistem, ta ostaja zdrava le pri 30 do 40 odstotkih žensk. Kot nam je pojasnila Alenka Jajac Knez, vodja razvoja zdravil brez recepta podjetja JGL, pa ravno ta živi svet, ki ga nosimo v telesu, determinira, kakšno bo naše zdravstveno stanje. Prisotnost pravih bakterij telo ščiti, njihova odsotnost lahko povzroči nastanek bolezni.
Tudi stena nožnice je zaščitena s kopico zanjo blagodejnih mikroorganizmov. Ti med drugim vzdržujejo rahlo kislo pH-okolje, ki preprečuje razraščanje škodljivih bakterij, virusov in glivic. Če se to podre, pa se pojavijo tako nadležna vnetja, ki jih spremljajo neprijetne vonjave, močnejši izcedki in neprijetni občutki pekočine in srbečice. Če se mikroflora nikoli dovolj ne obnovi, se vnetja ves čas ponavljajo. Prav zato so ena najpogostejših težav, zaradi katerih se ženske zatečejo po pomoč v ginekološko ambulanto.
95 odstotkov mikroflore nožnice sestavljajo tako imenovani laktobacili. Študije so na srečo ugotovile, da je te v telo mogoče zopet vnesti ter tako nadomestiti izgubljene. Nožnična vnetja torej ni dovolj zdraviti samo z antibiotiki, ki uničujejo slabe mikroorganizme. Hkrati je priporočljivo jemati probiotike, ki slabe nadomestijo z dobrimi. Laktobacili so na voljo v obliki prehranskih dopolnil, obstajajo pa celo v obliki, ki jo je mogoče enostavno vstaviti v samo nožnico. Mogoče jih je uporabljati tudi preventivno ter tako zaščititi mikrofloro, ki že obstaja.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV