"Nekega dne sem pač tisti sladoled izbruhal in tako se je začelo," pripoveduje Jani Brajkovič, nekdanji profesionalni kolesar, ki je nanizal kar nekaj zmag v svoji karieri, od tega, da je bil dvakratni državni prvak v kronometru, zmagovalec dirke po Sloveniji, zmagal je na veliki enotedenski etapni dirki po Dofineji ... "Sem treniral po svoje, sem se prehranjeval po svoje, sem poskušal bulimijo urediti ali pa zmanjšati na svoj način." A motnje hranjenja, med katere sodi tudi bulimija, lahko povsem okupirajo naše življenje. "Hrana postane središče tvojega življenja za ceno odnosov, za ceno socialnega življenja in vsega."
Na dan je lahko s hrano zaužil tudi po 20 tisoč kilokalorij, nato pa je vse skupaj izbruhal. "Problem nastane takrat, ko izgubiš občutek," razlaga Jani Brajkovič, ki je bil dolga leta v primežu bulimije. "Včasih je bilo vsakodnevno, potem par dni ne, par tednov ne, pa potem spet. Potem po enem letu pa je bilo vsakodnevno, večkrat na dan. " Njegov svet se je začel vrteti predvsem okoli štetja kalorij, vsak dan, dan za dnem.
Bulimija je resna duševna bolezen, za katero so značilni simptomi, kot so prenajedanje, bruhanje ali zloraba odvajal oziroma diuretikov, prekomerno ukvarjanje z vadbo, postenje, preokupacija z lastno težo in obliko telesa. Prav tako pa so pogosti tudi občutki krivde, sramu in nemoči. Našemu nekdanjemu uspešnemu kolesarju je bulimijo naposled le uspelo premagati in danes se še toliko bolj zaveda tega, kako pomembno je o tem govoriti na glas.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV