Vse dokler se ni odločila za večjo dozo polnila in je že kmalu po injciranju opazila, da je njena spodnja ustnica vse bolj bela. ''Naslednje jutro sem opazila, da postaja vse bolj modra in sčasoma je postala vsa črna.'' Ustnica je bila polna gnoja in pričele so se odpirati rane. Takoj je odšla na urgenco, kjer so ji predpisali antibiotike za bakterijsko okužbo.
''K sreči se je okužba nato umirila in moja ustnica je bila videti bolj normalno. Sedaj želim opozoriti druge ljudi na nevarnosti, ki jih lahko prinesejo polnila.'' Ashley je kasneje morala odšteti še veliko več denarja za korekcijski poseg, s katerim so ji odstranili polnila in ji znova lepo oblikovali ustnici. Ta jo je stal skoraj 1800 evrov. Misli pa, da ji je okužba prinesla doživljenjsko poškodbo ustnice in da ta ne bo nikoli več taka, kot je bila. ''Moja zgornja ustnica je otekla in neenakomerna z brazgotinami na notranji strani, a spodnja je tako poškodovana, da je ne moremo več popraviti. K sreči so mi polnila lahko hitro odstranili, po zaslugi antibiotikov pa se je infekcija pozdravila. Čeprav sem se spopadala s hudimi bolečinami v spodnji ustnici, imam srečo, da se je vse izteklo dobro.''
Spremenjena barva ustnice je še nekoliko vidna, a upa, da se bo v letu dni tudi to izboljšalo. ''Sedaj se počutim dobro in hvaležna sem, da se je vse dobro izteklo. S korekcijsko operacijo pa so mi znova naredili približno take ustnice, kot si jih želim.''
Sicer pa dermalna polnila in botoks lahko povzročijo okužbo in boleče otekline, če niso injicirani pravilno. Polnila za ustnice so običajno narejena iz hialuronske kisline, ki je naravno prisotna snov v koži in drugih telesnih tkivih. Na splošno so injekcije s hilaluronsko kislino varne, a lahko povzročijo rdečino, oteklino, modrico, srbečico ali občutljivost področja okoli vboda injekcije.
Možni stranski učinki so od človeka do človeka različni, a se je o njih treba pogovoriti preden se nekdo odloči za polnila.
Tveganje za infekcijo zaradi dermalnih polnil, pa se poveča, ko:
1. Se uporablja nelegalne poceni proizvode, ki lahko povzročijo reakcijo tkiva in vodijo do sekundarne infekcije.
2. Če se poseg opravlja v nehigienskem okolju, kot je na pacientovem kavču ali kje v ozadju telovadnice.
3. Ko je slabo upoštevanje navodil po injiciranju, kot je denimo takojšnji nanos ličil na področje.
4. Ko se delijo igle. To je slaba praksa, ki je v nekaterih področjih, kjer želijo ljudje zmanjšati stroške, precej pogosta.
Preden se odločite za polnila se tako prepričajte, da bo poseg izvedel registriran dermatolog ali zdravnik. Prav tako, da se izvaja v čistem kliničnem okolju. Preverite, kdo izvaja poseg in upoštevajte vsa navodila izvajalca posega.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.
PRAVILA ZA OBJAVO KOMENTARJEV