Svet se je v zadnjih nekaj desetletjih močno spremenil, z njim pa tudi naš življenjski slog. Še pred dobrimi tremi desetletji je bilo denimo povsem običajno, da je pod isto streho živelo več generacij. Posledično nihče nikoli ni bil sam, vedno je bil v bližini nekdo, ki je lahko priskočil na pomoč, če je bilo to potrebno.
Danes je slika povsem drugačna. Starše in odrasle otroke pogosto loči tudi več tisoč kilometrov. Mladi imajo namreč po končanem šolanju ogromno možnosti za dobro zaposlitev zunaj meja naše države in nemalo se jih odloči preseliti. Starši v večini primerov ostanejo doma: nekateri ne želijo zapustiti domačega okolja, drugi so tudi sami še v službi in ne morejo kar oditi.
Tudi, če otroci ostanejo kje v bližini, imajo kot odrasli svoje življenje, svojo družino ter tisoč in eno obveznost, tako da praktično ni časa za druženje niti v najožji celici družine. Res je, da se lahko ob pomoči sodobne tehnologije kadar koli povežejo s spletom in opravijo video klic, a to ni isto, kot stisk roke, objem, pristen pogovor v živo, iz oči v oči.
Imamo kopico obveznosti, a smo vse bolj osamljeni
V javnosti lahko pogosto slišimo, da upokojenci nikoli nimajo časa. To do določene mere tudi drži, saj so še iz časa aktivnega življenja vajeni, da se jim ves čas nekaj dogaja in se zato radi vključujejo v javno življenje. A za domačimi vrati pogosto nimajo nikogar, ki bi jim delal družbo in jim priskočil na pomoč, če se znajdejo v težavah.
Ljudje torej z leti postajamo vse bolj osamljeni. Še posebej kruto je lahko to spoznanje, ko v naše življenje vstopita poškodba ali bolezen. Že za to, da v doglednem času pridemo do osebnega zdravnika, je uspeh, sledi pa kalvarija čakalnih vrst na specialistične preglede in v skrajnih primerih na operativne posege. Družina in prijatelji so seveda v skrbeh, želijo si pomagati, a nesmiselno je pričakovati ali želeti, da bi zaradi nas kdo pustil službo samo zato, da nam bo v vsakem trenutku na voljo, če se nam zdravstveno stanje nenadoma poslabša ali bomo potrebovali kakšno drugo nujno pomoč.
Inovativna rešitev, ki povezuje, varuje in osvobaja
Take in podobne zgodbe so del sodobnega vsakdanjika, vsem pa so skupne ogromne stiske na obeh straneh - tako pri tistih, ki lahko v vsakem trenutku potrebujejo pomoč, kot tudi onih, ki si želijo pomagati, a ne morejo dati kar tako lastnega življenja na pavzo, da bi se lahko v celoti posvetili skrbi za pomoči potrebnega. V takih primerih lahko na pomoč priskoči Varuh, priročna naprava, ki omogoča sporočanje lokacije uporabnika in proženje klica na pomoč v nujnih primerih.
Gre za inovativno storitev družbe T-2, ki predstavlja enostavno obliko zagotavljanja dodatne varnosti, svobode gibanja, hkrati pa daje uporabnikom potreben občutek varne samostojnosti. Namenjena je zlasti bolnim, poškodovanim in tistim v zrelih letih, ki so sicer sposobni samostojnega življenja, a občutek, da nekdo bdi nad njimi, blagodejno vpliva na njihovo počutje, zato imajo več življenjske moči, čutijo, da zmorejo več, so bolj samostojni, svobodni in varni.
Hitra pomoč je lahko življenjskega pomena
Storitev Varuh deluje s pomočjo naprave, ki jo ima uporabnik ves čas pri sebi. Bodisi kot zapestnico ali kot obesek okoli vratu. Naprava deluje na osnovi GPS in mobilnih signalov, varovanca spremlja 24 ur na dan, ima zmogljivo baterijo in je vodoodporna. V vsakem trenutku prepozna lokacijo tistega, ki jo nosi, in samodejno aktivira klic na pomoč, če zazna padec. V primeru nenadnega odstopanja ali težav naprava sproži klic na pomoč v naprej določenim kontaktnim osebam. Klic oziroma sporočilo prejme vnaprej določena kontaktna oseba neposredno – brez pomoči zunanjega klicnega centra, kar pomeni pomembno prednost pri zagotavljanju hitre pomoči.
Prav tako naprava deluje kot sprejemnik pogovornega klica do uporabnika, Z uporabnikom se lahko pogovarjate kot bi se pogovarjali pri telefonskem klicu, pri čemer varovanec ne potrebuje slušalk ali podobnih naprav. Slišnost in glasnost je primerna tudi tistim, ki imajo pri tem delne omejitve. Klic na pomoč lahko sproži tudi uporabnik sam, postopek možnosti dialoga je identičen. Tako ima uporabnik ves čas občutek varnosti, njegov skrbnik pa je lahko pomirjen, da je vse v redu.
Naj vas ne bo strah živeti
Če bi vedeli, kako se bo odvila naša življenjska pot, bi bile naše odločitve morda marsikdaj bolj smiselne in premišljene. Vendar pa se na ta svet rodimo bosi in goli, brez vsakršnega znanja in vodnika skozi življenje. A prav to je čar vsakega novega dne, novih ljubezni, vedno novih znanj in spoznanj, izkušenj ter preizkušenj, ki izoblikujejo našo osebnost.
Prav je, da so del tega popotovanja, ki mu pravimo življenje, tako zmage, kot porazi, trenutki veselja in razočaranj, zadanih ciljev in nepremišljenih odločitev. Le tako bomo prepričani, da smo res živeli na polno. Seveda si vsak med nami želi, da bi imel vedno ob sebi nekoga, ob katerem se bo počutil varno in mu bo lahko pripovedoval o svojih zgodah ter nezgodah. A tudi, če temu ne bo tako, ste lahko s T-2 Varuhom vedno brez skrbi, saj bo poskrbel za občutek varnosti in bližine pomoči v vsakem trenutku.
Sponzorirana vsebina