čim

Očistite telo s postom!
S postom si lahko privoščite pravo očiščevalno revolucijo, saj je učinkovit način, s katerim iz svojega organizma izločite vse škodljive snovi. Te se v telesu nabirajo predvsem zaradi nezdrave hrane in onesnaženega zraka.

Je fluor v zobnih pastah škodljiv zdravju?
Fluor, ki ga vsakodnevno uporabljamo v zobnih pastah, ovira encime, ugodne za razvoj ustnih bakterij, fluoridni ioni pa se vežejo s kalcijevimi ter krepijo zobno sklenino. Po drugi strani pa raziskave kažejo, da flour zelo škoduje zdravju.

Hujšajte z luno!
Eden izmed dejavnikov, ki vplivajo na uspešno hujšanje je tudi lunin položaj. In ker je ravno danes polna luna, je to najbolj primeren čas za hujšanje z luno.

Hrana za 'pamet' in dobro voljo
Kar vsak četrti slovenski otrok ima preveliko telesno težo, kažejo raziskave. Hkrati pa našim šolarjem vse bolj zmanjkuje časa in volje za zdrave obroke, zato vse več posegajo po premastni, presladki in preslani (hitro pripravljeni) hrani.

Stres
Manjša količina stresa na marsikoga učinkuje spodbudno, do neke mere nam celo pomaga dati vse od sebe. Preveč stresa, še posebej dolgotrajnega, pa lahko povroči hude zdravstvene težave.

Razvoj dojenčka: 10. mesec
Vaše najljubše bitje na tem svetu, ki je bilo ne dolgo nazaj popolnoma odvisno od vas, že poskuša narediti prve korake. Pije iz kozarca in ne neha čebljati.

Razvoj dojenčka: 5. mesec
Petmesečna »vrtavka« postaja vse bolj aktivna in živahna. Dojenček se že samostojno prevali z enega boka na drugega. Navdušen je ob spoznanju, da ima tudi na nogicah prstke, ki jih z veseljem tlači v usta.

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Glivice - prekletstvo sodobnega človeka!
Kandida je ena izmed najbolj pogostih okužb sodobnega človeka, saj prizadane skoraj vsako tretjo osebo. Medtem ko kot kandido večina zdravnikov prizna le vaginalno kandidozo, pa nekateri trdijo, da gre pri kandidozi za zakisanost celega organizma.

Vnetje ušes je lahko tudi nevarno
Za vnetjem srednjega ušesa najpogosteje obolevajo otroci v prvih štirih letih življenja. Vzrokov, zakaj najbolj pogosto obolevajo prav majhni otroci, je več.

Ko zaboli zob!
Zobobol je ena najhujših oblik bolečine, ki so jo doživeli že mnogi. Še več pa je tistih, ki poznajo vsaj občutljivost zob za toplo in mrzlo oziroma kislo ali sladko. Ne glede na vrsto bolečine so vse izredno neprijetne.

Bolečina v vratu
Bolečina v vratu je pogosta težava, saj jo vsaj enkrat v življenju občuti kar 35 odstotkov ljudi. Lahko je posledica neustrezne drže, dolgotrajnega sedenja, poškodb ali nenadnih gibov vratu.

Kako omilimo bolečino pri poškodbah?
Topli spomladanski dnevi v ljudeh zbudijo željo po gibanju, hkrati pa se poveča tudi število poškodb. Ljudje si namreč prevečkrat zadajo pretežko nalogo, na katero fizično še niso pripravljeni. Pogosto pa je vzrok za poškodbe tudi premalo ogreto telo. Poškodbe niso nedolžne, saj lahko pustijo trajne posledice.

Vraščeni nohti lahko povzročajo hude bolečine
Vraščeni nohti so pogosta nadloga, ki se najpogosteje pojavi na nožnem palcu. Noht se vrašča v mehko tkivo okoli nohta, kar pa lahko povzroča izjemno hudo bolečino in vnetja.

Katero bolezen vam sporoča bolečina?
Nikar ne ignorirajte bolečin, te so namreč lahko pokazatelj hudih bolezni ali pa napadov. Predstavljamo vam najpogostejše bolečine, ki pa niso vedno povsem nedolžne.

Ko te zagrabi!
»Križ me boli.« To je ena od najpogostejših pritožb, ki jih sliši zdravnik, saj se bolečine v križu občasno pojavljajo kar pri 25 odstotkih ljudi, starih od 30 do 50 let, njihovo pojavljanje pa s starostjo še narašča.

Darujmo spolne celice!
Tudi tisti, ki svojih spolnih celic nimajo, lahko zanosijo. A le z darovanimi spolnimi celicami.

Vas napenja? Preverite, kako si pomagati!
Gre za zelo razširjeno težavo, ki običajno nastane zaradi določene hrane, lahko pa tudi zaradi čustvene vznemirjenosti. V nekaterih primerih nas opozori na resnejša obolenja.

Vsak peti Evropejec že trpi za alergijo na sonce!
Vsi vemo, kako prijetno se je nastavljati sončnim žarkom na plaži, kako zelo srbi, ko dobimo alergijo na sonce, pa nas spoznava vedno več.

Kaj potrebujete za novorojenčka?
Nosečnice, ki prvič pričakujejo otroka imajo lahko s pripravami na prihod novega družinskega člana, kar nekaj težav.

INTERVJU: Kaj se dogaja s telesom ženske med nosečnostjo?
Ženska je posebna ravno v tem, da daje novo življenje, zato mora zaupati vase in v svoje telo, pravi ginekologinja Jasna Kuhelj - Recer.

Umetna prekinitev nosečnosti
"Zdravniki bi radi naredili kar se le da malo splavov. Najraje nobenega. Toda ženske morajo imeti pravico do splava," pravi dr. Sašo Drobnič.

Vadba v vodi za nosečnice
S fizioterapevtko Andreo Basković Juričan smo se pogovarjali o prednostih vodne vadbe in o tem, na kaj morajo biti pozorne nosečnice, ko se odpravijo v bazen ali v morje.

Prehrana doječe matere
Mama, ki doji, potroši toliko energije, kot če bi 24 ur fizično delala! Zato je zanjo pomembna zdrava, hranljiva ter raznolika hrana in pijača.

Nega in skrb za mater in novorojenčka
Po rojstvu otroka je najbolj pomembno, da damo mamici in novemu članu družine priložnost, da se spoznata in povežeta.

Norice na pohodu
Norice so v Sloveniji že vrsto let na prvem mestu med nalezljivimi boleznimi. Lahko se pojavljajo preko celega leta, večje število obolelih pa je značilno za pozne zimske in zgodnje spomladanske mesece. Največ otrok zboli med tretjim in petim letom starosti.

Želite zanositi? Stop razvadam!
Če načrtujete nosečnost, je dobro, da svoje telo pripravite nanjo. Začnete lahko s tem, da izboljšate svoje prehranske navade in odpravite nekatere razvade.

Devet nasvetov za bodoče očete
Najlažji del je za vami: spočeli ste otroka. Sedaj vas čaka devet mesecev priprav na dojenčka in nato skrb za otroka, ki bo trajala vse življenje.

Ženske, pregledujte si dojke!
Vzrok za nastanek raka dojke še ni znan, zato je edina zanesljiva preventiva redno samopregledovanje in zgodnje zdravljenje.

VIDEO: Menopavza - obdobje velikih sprememb
Menopavza nekaterim ženskam ne povzroča nobenih težav, pri večini pa se pojavijo moteči simptomi. Najpogostejše težave, ki pestijo ženske v tem obdobju, so: vročinski oblivi, znojenje, vrtoglavice, utrujenost, nespečnost, glavoboli, depresija, suha koža, izpadanje las, suha nožnica, manjša želja po spolnih odnosih itd.