čustva

Strah
Pozdravljeni!Imam hči staro 4 leta.Zelo se boji grmenja,pokanja petard,ognjemetov,včasih celo tako da bruha.Na vse možne načine smo ji poizkušali razložiti vendar ne pomaga.Res pa je da je drugače bol...

Oddtujitev
Prosim vas, da mi odgovorite koliko časa lahko preteče, da pride do odtujitve med otrokom in staršem, ki ne živi skupaj z otrokom? Kako se lahko prepreči oddtujitev? Kakšno travmo lahko doživi otrok, ...

Odpravljanje gubic na obrazu
Spoštovana, sem moški 35let in me zanima kaj storiti za preprečitev, zmanjšanje ali odstranitev gubic, ki se mi pojavljajo predvsem okoli oči in na čelu. Slišal sem namreč, da oglaševane kreme in geli...

Bulimija
Vedno zbezim, ko že zberem pogum, da bi se vzela poiskala strokovno pomoč za mot. hranjenja. Sem bulemik in odrivam to nastran, sama se stvari lotevam na napačne nacine, oz. hitro obupam. Potrebovala ...

Sovražen
Pozdravljeni! imam težavo glede rasodnega razmišljanja in vem da je to v glavi vsakega posameznika da pri sebi razčisti stvari.začelo se je pred nekaj meseci ko sem izvedel da je bila žena pri psihia...

Nehoten jok
S svojim življenjem sem zadovoljna-lahko rečem, da sem srečna. Brez težav komuniciram v službi, na sestankih, tudi če se je potrebno izpostaviti nimam težav. Že kakšno leto pa se mi dogaja , da imam v...

Staranje kože
Lp! stara sem 22let in me zanima, če je gubanje kože odvisno poleg drugih dejavnikov staranja tudi od njene debeline.To me zanima, ker nekje sem zasledila da s tem ko se koža stara se tudi tanjša.Jaz...

Kolitična dieta
Spoštovani! Stara sem 23 let in že skoraj dve leti imam odkrito Crohnovo bolezen. Skoraj na vsakem zdravniškem izvidu spcialista internista mi priporočajo kolitično dieto, vendar problem se pojavi p...

Čelni reženj
Zanima me vloga čelnih režnjev pri človeku?

Cerebralna paraliza
Imam sina Mitja starega 12 let, ki ima diagnozo blažje obliki cerebralne paralize,upočasnjen razvoj, obiskuje OŠ s prilagojenim programom, nima še predstave glede števil.Obrnila sem se na organizacijo...

Je tudi vas strah obiskov pri zobozdravniku?
"Vedno se je treba ukvarjati s celim človekom, ne le z zobmi," pravi zobozdravnica Kristina Matičič, ki pri svojem delu poudarja psihično pripravo. To pa je za paciente, ki jih je strah zobozdravnika ključnega pomena. Razložila nam je, kaj vse se skriva v ozadju strahu, in svetovala, kako se z njim najlažje soočiti.

Uau! Poglejte jo danes, ko ima 40 kg manj
Dietetičarka Marina Zakič se je odločila pomagati drugim potem, ko se je sama dolga leta spopadala z odvečnimi kilogrami. A kot pravi ni nič pomagalo, vse dokler ni doživela preklopa v glavi.

Kaj storiti, ko je PMS preveč intenziven?
Vsi poznamo zloglasni PMS - predmenstrualni sindrom, ki muči marsikatero žensko. Kaj pa predmenstrualno disforično motnjo? Gre za bolj intenzivno obliko predmenstrualnega sindroma, pri katerI so simptomi tako moteči, da ovirajo funkcioniranje v vsakdanjem življenju in so med drugim povezani z močnimi čustvenimi nihanji, tesnobo, depresijo in razdražljivostjo.

Kaj storiti, ko se pojavi slabost po hrani?
Ko so mize obložene s hrano in številnimi dobrotami, se kaj hitro po obroku lahko pojavi slabost. A kako ravnati, ko se pojavi slabost in kako jo naslednjič preprečiti? Kako vedeti, ali gre le za prehodno slabost ali za kaj bolj resnega? Preverite.

Naredite eno stvar za bolj zdrave možgane
Še en dokaz, da nam uživanje zadostnih količin sadja in zelenjave še kako koristi. Študija univerze Harvard je pokazala, da so imeli moški srednjih let, če so se tako prehranjevali, v primerjavi s tistimi, ki se niso, občutno manjše tveganje za kognitivne težave, ko so se postarali. Uživanje sadja in zelenjave je nekaj, kar lahko vsi naredimo za bolj zdrave možgane.

7 stvari, ki jih najsrečnejši pari delajo drug za drugega
Majhne geste imajo največji vpliv na vaš odnos s partnerjem in v ljubečih zdravih odnosih si partnerja brez posebnih prošenj z veseljem delita veliko ljubezni in podpore. V takšnih odnosih partnerja ne čakata na posebne priložnosti, da bi si izkazala hvaležnost drug za drugega, a to počneta vsakodnevno. Zakaj to počneta? Kar tako, ker v tem uživata.

Zakaj je december čustveno tako intenziven?
December je zadnji mesec v letu, ki prebudi vse tisto, kar je skozi leto (za)stalo. Potlačena čustva, neprijetne spomine, neopravljeno delo, finančne skrbi, nerazčiščene odnose. Nekateri z neskončno radostjo uživajo v pričakovanju praznikov in konca leta, spet drugi pa se v tem obdobju soočajo s težjimi in bolečimi občutki.

Čustvena odcepitev v družini
Vsak od nas je del družinskega sistema, v katerem ima svojo vlogo. Preplet zapletenih odnosov, družinski vzorci, zamere, zlorabe in pomanjkanje razmejitev včasih pripeljejo tudi do čustvene odcepitve (ang. cut off), s katero se prekinejo vsa težja občutja, ki jih nekdo v družini doživlja. Odcepitev od neke osebe traja več mesecev, let, lahko tudi celo življenje.

Izguba ljubljene osebe - žalovanje je pomembno
Žalost, ki se pojavi ob izgubi ljubljene osebe, je nepopisna. Pojavi se lahko žalost, razočaranje, jeza, občutek krivde, zaskrbljenosti in še bi lahko naštevali. Gre za skupek različnih čustev, ki so za bližnje lahko izjemno težka. A pomembno je, da se zavedate, da je to normalno in da je žalost normalen del žalovanja za preminulo ljubljeno osebo.

Pustil jo je, ker je vedno zaspala na zmenku
Mlada ženska trdi, da jo je fant pustil, ker je želel biti z nekom, ki med zmenkom ne bo vedno zaspal. 22-letna Annabelle Hutt iz Britanije se namreč spopada z narkolepsijo, motnjo, zaradi katere lahko nenadzorovano zaspi tudi do 15-krat na dan.

Imate raje cono udobja ali nove izzive?
Edina stalnica v življenju so spremembe, to vemo vsi. Kako se z njimi spoprijemamo, kaže na našo fleksibilnost in zmožnost prilagajanja novim okoliščinam. A kaj storiti takrat, ko si sprememb zaradi bojazni pred novim in neznanim ne želimo? Ko raje ostajamo v coni udobja in stagniramo v varnem kotičku življenja.

Gwyneth Paltrow razkrila dolgo varovano skrivnost
Igralka Gwyneth Paltrow je dvanajstlet po rojstvu svojega sina Mosesa sedaj razkrila, da je bila po njegovem rojstvu v res 'temnem obdobju', saj se je spopadala s poporodno depresijo. Čeprav so ji zdravniki predpisali antidepresive, se je odločila, da ne bo upoštevala njihovega nasveta, a da si bo pomagala na bolj naraven način.

Zdravnik pojasnjuje, zakaj je osamljenost tako nevarna za naše zdravje
Osamljenost je epidemija sodobnega časa. Kljub temu da ima v povprečju vsak človek okoli 338 Facebook prijateljev, postajamo vse bolj osamljena družba. Skoraj polovica Američanov danes pravi, da se počuti osamljene večino časa ali celo ves čas. To pa ne vpliva le na njihovo družabno življenje in srečo, a tudi na njihovo zdravje.

Sovraži telovadbo, a vseeno ji je uspelo prepoloviti težo
Vsaka zgodba ljudi, ki izgubijo odvečne kilograme, je drugačna, saj se vsak posameznik te naloge loti drugače. Christine Carter je nekoč tehtala 125 kilogramov, in čeprav ne mara telovadbe, je izgubila polovico telesne teže.

Voditeljica se je poslovila kar prek Twitterja
Voditeljica informativne oddaje na BBC-ju Rachel Bland je v ponedeljek popoldne prek svojega Twitter profila sporočila, da ji je ostalo samo še nekaj dni življenja. Voditeljici so raka dojke diagnosticirali leta 2016.

Družbena omrežja: Lažna podoba srečnega življenja?
Družbena omrežja so odličen virtualni poligon, saj omogočajo širok spekter interakcije in izraznosti. Nekateri jih uporabljajo za deljenje utrinkov življenja, drugi v marketinške namene, tretji vzdržujejo stara prijateljstva in spoznavajo nova. So pa družabna omrežja tudi prostor za ljudi s slabo samopodobo in tiste, ki se skrivajo za svojimi alter egi. A koliko ima ta vzporedni svet sploh stika z resničnostjo?

Se vsak dan zbujate ob isti uri? To je lahko razlog
Ste opazili, da se vsako noč prebujate ob isti uri? Ali pa da ne morete zaspati? Ste se kdaj vprašali, kaj je razlog zato? Po tradicionalni kitajski medicini prebujanje ob določeni uri pomeni zaustavitev energije v določenem notranjem organu, kar lahko nakazuje na nekatere zdravstvene težave. Preverite, katere.

Še pred letom dni na kemoterapiji, sedaj pa ...
28-letna bodybuilderka je razkrila, kako je še lansko leto prestajala kemoterapijo, se borila z rakom in komaj prehodila nekaj metrov, sedaj pa vsakodnevno telovadi in celo tekmuje proti najboljšim bodybuildarkam na svetu.

8 toksičnih navad v odnosu, ki jih zamenjujemo za zdrave
Včasih se znajdemo v odnosu, ki se nam zdi popoln, a šele, ko se stvari porušijo in pogledamo nazaj, se zavemo, da v resnici ni bil. Tako je pogosto tudi pri odvisniških odnosih, kjer sta partnerja dobesedno odvisna eden od drugega. Tukaj je nekaj toksičnih navad v odnosu, ki jih zamenjujemo za zdrave.

Narobe smo se lotili hujšanja. Tu je ključna napaka, ki jo delamo
Čeprav mnogi ljudje posvetijo veliko časa in truda za hujšanje, pa ne dosežejo pravih rezultatov. Nutricistka slavnih Dana James je razkrila, da je razlog za to v tem, da se običajno povsem narobe lotimo hujšanja. Hujšanje je lahko bolj zapleteno, kot bi si mislili, pravi in razkriva, kaj najpogosteje počnemo narobe.