Vizita.si

čustveno

POPovi zdravniki 03. 01. 2003 00.22

Prekomerna teža

Lepo pozdravljeni! Ko prebiram pisma ostalih vidim, da nisem osamljen primer. V desetih letih po porodu sem se zredila 33 kg. Velika sem 164 cm in tehtam 102 kg. Tudi jaz sem že probala veliko dijet i...

POPovi zdravniki 13. 12. 2002 10.25

Kontracepcijske tablete

Spoštovani, stara sem 30 let pred 4 leti sem pričela jemati kontracepcijske tablete STEDIRIL D, po 6 mesecih pa so se pojavile težave: prekomerno potenje predvsem pod pazduhami, akne na predelu čeljus...

POPovi zdravniki 09. 12. 2002 15.38

Boleči spolni odnosi

Stara sem 21 let, s fantom sva skupaj že 3 leta, ampak zadnje čase nimava spolnih odnosov, ker mi enostavno "ne paše". Zelo rada bi se zopet ljubila z njemu, ampak ko se dotakne dojk, me kar zaskomina...

POPovi zdravniki 08. 12. 2002 19.37

Prekomerno znojenje

Pozdravljeni! Moj problem je prekomerno potenje. Potim se po celotnem telesu, vendar z tem nimam takšnih težav ker mi deodoranti pomagajo!Nikakor pa ne morem preprečiti potenja nog. Poskusil sem ž...

POPovi zdravniki 08. 12. 2002 22.10

Skupina za samopomoč

Imam 28 let in se že od otroštva bojujem s preveliko težo. V družini imamo genetsko nagnjenost k debelosti (skoraj vse ženske sorodnice mojega očeta so debele). Kot majhen otrok sem bila zelo neješča ...

POPovi zdravniki 29. 11. 2002 18.48

Prvi spolni odnos

Pozdravljeni! Kot vsako radovedno 15-letno najstnico, tudi mene zanima, pri katerih letih je najbolje za svoj prvi odnos? Na kaj morava s fantom pri tem paziti in kakšne so lahko posledice, če ne upor...

POPovi zdravniki 28. 11. 2002 20.33

Nehoten jok

S svojim življenjem sem zadovoljna-lahko rečem, da sem srečna. Brez težav komuniciram v službi, na sestankih, tudi če se je potrebno izpostaviti nimam težav. Že kakšno leto pa se mi dogaja , da imam v...

POPovi zdravniki 01. 11. 2002 08.41

Varstvo dojenčka

Zanima me, kako vpliva na enomesečnega otrok to,da se ga pusti za cel dan v varstvu tujega človeka?Kakšne bi bile duševne posledice, če bi se to zgodilo večkrat?Kašen stres doživi otrok?

POPovi zdravniki 31. 10. 2002 10.20

Čelni reženj

Zanima me vloga čelnih režnjev pri človeku?

POPovi zdravniki 27. 10. 2002 18.07

Odvisnost od alkohola

Prijateljica ima probleme z alkoholom, čutim se dolžna ji pomagati, kajti zdi se mi da postaja odvisna. Je zelo čustveno nestabilna oseba in to vse od takrat ko je izgubila kar dosti kilogramov. Njeno...

Duševno zdravje 26. 02. 2019 08.01

Nasilje nad moškimi je po krivici prezrto

Medtem ko se o nasilju nad ženskami veliko govori in se ustanavljajo številna gibanja, pa na drugi strani nasilje nad moškimi ostaja povsem prezrto. Na prvi pogled se zdi, kot da ta problematika ne obstaja, a je za domačimi vrati še kako prisotna. Kaj je razlog, da ta tema še vedno nosi predznak tabuja?

Zdravje 20. 02. 2019 08.15

Prijetna navada zmanjša tveganje za zamašitev žil

Na spanje vse prevečkrat gledamo kot na nekaj, čemur bi se lahko tudi odrekli. A zakaj ne bi nanj pogledali bolj pozitivno. To je prav prijetna navada. Če se dobro naspimo, se bolje počutimo. Študija pa je ugotovila, da še zmanjšamo tveganje za bolezen srca. Privoščite si spanec brez slabe vesti.

Življenjske zgodbe 17. 08. 2018 11.23

Ana Lukner Roljič odkrito o mamini bolezni

“Ko me kdo vpraša, če imam kakšno željo, pomislim, da bi si želela le še pet minut pogovora z njo.” Ana Lukner Roljič govori o svoji mami, ki je pred devetimi leti zbolela za demenco. Bolezen je hitro napredovala in kmalu se ni več zavedala sveta okrog sebe. Ana je bila navajena, da se veliko pogovarjata. Vedno je cenila njen nasvet. A nenadoma mame zanj ni več mogla prositi. Spremljati, kako starš postaja vse bolj odsoten in si ne more več zapomniti niti tvojega imena, pa je zelo boleče.

Starostne bolezni 15. 01. 2019 20.06

Bi prepoznali prve znake Alzheimerjeve bolezni?

Za Alzheimerjevo bolezen je značilo progresivno upadanje kognitivnih funkcij, zaradi česar počasi pride do slabšega spomina, sposobnosti za razmišljanje in opravljanja preprostih nalog. Gre za vrsto demence, ki je najpogostejša. Pomembno je, da jo prepoznamo čim bolj zgodaj, saj zdravila za demence še ne poznamo, imamo pa zdravila, s katerimi lahko upočasnimo razvoj bolezni.

Duševno zdravje 10. 01. 2019 17.09

Ljubezen na družabnih omrežjih: Gre res za popoln odnos?

Vsi poznamo kakšnega od tistih najbolj zaljubljenih parov na socialnih omrežjih. Obsipavajo nas s fotografijami s svojih zadnjih romantičnih potovanj, ves čas nas opominjajo na svoj popoln odnos z objavami fotografij obletnic in radi poudarjajo, da so pravi predstavniki idealnega partnerskega odnosa. A zanimivo je, da nekatere raziskave kažejo, da je resnica ravno obratna.

Osebna rast 09. 01. 2019 13.31

Ste preveč samokritični?

Vsi poznamo tisti notranji glas, ki nas kdaj pa kdaj opozori, da bi lahko kakšno stvar naredili bolje. Imeti določeno mero samokritike je zagotovo pomembno, saj nam omogoča, da se zavedamo svojih napak in šibkosti ter nas usmerja k napredku. A kje je tista zdrava meja, ki loči zdravo mero samokritičnost od napornega mazohizma?

Duševno zdravje 31. 12. 2018 11.49

Najboljše novoletne zaobljube, ki jih lahko sprejmete

Ko je govora o novoletnih zaobljubah, so ljudje lahko veliki zagovorniki hudi kritiki le-teh. Po eni strani novoletne zaobljube dajejo možnost, da izboljšamo same sebe, a po drugi strani ne delujejo vedno. Večina ljudi obupa nad njimi že po nekaj mesecih. A nekatere novoletne zaobljube, ki jih je mogoče tudi držati, si je dobro zastaviti, pravijo psihologi. Pripraivli so tudi seznam najboljših novoletnih zaobljub.

Novice 31. 12. 2018 10.29

Preberite nasvete umirajoče 27-letnice

Prejšnji teden je preminila 27-letna Avstralka Holly Butcher, ki je trpela za izjemno redko obliko kostnega raka imenovano Ewingov sarkom. A še pred smrtjo je na svojem Facebook profilu pustila močno sporočilo o tem, kako se je njeno življenje spremenilo po diagnozi in česa se je naučila. Ganljivo sporočilo je bilo deljeno več kot 86 000 krat.

Osebna rast 25. 12. 2018 11.22

To je idealen čas za nove partnerske zaobljube

Mnogi si v tem obdobju leta obljubljate, da boste novo leto začeli drugače. Postavite si novoletne sklepe, ki so največkrat povezani z bolj zdravim življenjem, poklicnimi dosežki ali osebnostno rastjo. Malo pa je takšnih, ki novoletne cilje postavijo skupaj s partnerjem. Gre za zakonske oziroma partnerske odločitve, ki jih kreirajo tisti pari, ki si želijo predvsem kakovostnega in izpolnjujočega odnosa.

Duševno zdravje 17. 12. 2018 08.09

Se spopadate z osamljenostjo? Vsi potrebujemo bližino sočloveka

V tem obdobju leta se močno poudarja pomen druženja, prijateljstva in družine, a je po drugi strani še vedno ogromno tistih, ki v tem času osamljenost ali pogrešanje čutijo še intenzivneje. Kaj so najpogostejši vzroki in kako se temu zoperstaviti?

Duševno zdravje 30. 11. 2018 08.06

Zakaj je december čustveno tako intenziven?

December je zadnji mesec v letu, ki prebudi vse tisto, kar je skozi leto (za)stalo. Potlačena čustva, neprijetne spomine, neopravljeno delo, finančne skrbi, nerazčiščene odnose. Nekateri z neskončno radostjo uživajo v pričakovanju praznikov in konca leta, spet drugi pa se v tem obdobju soočajo s težjimi in bolečimi občutki.

Duševno zdravje 30. 11. 2018 11.04

​​​​​​​Ljudje, ki okrašujejo za božič prej, so ...

Psihologi potrjujejo, da ljudje, ki okrašujejo dom za božične praznike bolj zgodaj, so bolj srečni. Če ste potrebovali izgovor za zgodnje okraševanje doma, lahko uporabite to informacijo.

Duševno zdravje 09. 11. 2018 08.42

'Družbena omrežja dajejo občutek, da nekaj zamujamo.'

Ena od znanih fraz pravi ’take selfie, fake life’ (delaj selfije, goljufaj življenje), kar je v današnjem času postalo nekaj običajnega. Vidimo lahko, da je življenje na družbenih omrežjih postala naša druga resničnost. Vsebine nas vodijo k prepričanjem, kako naj živimo, razmišljamo in se vedemo, da bomo pritegnili pozornost in odobravanje drugih. Vse več je tudi posameznikov, ki zgolj s svojim visokim številom všečkov zavedno ali ne oblikujejo mnenja (mladih) ljudi.

Osebna rast 02. 11. 2018 08.09

Čustvena odcepitev v družini

Vsak od nas je del družinskega sistema, v katerem ima svojo vlogo. Preplet zapletenih odnosov, družinski vzorci, zamere, zlorabe in pomanjkanje razmejitev včasih pripeljejo tudi do čustvene odcepitve (ang. cut off), s katero se prekinejo vsa težja občutja, ki jih nekdo v družini doživlja. Odcepitev od neke osebe traja več mesecev, let, lahko tudi celo življenje.

Rožnati oktober 30. 10. 2018 11.46

Stanka po bolezni živi celo bolj polno kot prej

Pisalo se je leto 2004 in Stanka Kuplenk je imela 44 let, ko je prišla diagnoza. Rak dojk. In bil je šok. "Toda potem nekako sprejmeš in greš naprej. Nekje po letu in pol me je pa res sesulo,” odkrito opisuje, kako je pristala v hudi depresiji. Vendar pa danes – 14 let po diagnozi – s svojo zgodbo želi povedati, da je tako rak kot depresijo mogoče premagati ter naprej živeti kakovostno in celo bolj polno.

Rožnati oktober 12. 10. 2018 13.32

Na prsi si je tetovirala rože, ki ji jih je mož podarjal skozi leta

''Zdaj se počutim lepo od znotraj navzven,'' je povedala 52-letna Sara Coulson, ki je dvakrat premagala raka dojke.  Po dvojni mastektomiji, ki ji je vzela prsi, se je namreč odločila, da si na predel prsi vtetovira vrtnice, ki ji jih je mož podarjal skozi leta in ki so postale simbol njune ljubezni.

Duševne motnje 12. 10. 2018 10.25

Stres obvladuje vas ali vi njega?

Pojem stres je po eni strani tako zelo neoprijemljiv, po drugi pa zagotovo ni osebe, ki ga ne bi že kdaj okusila. Stres je v veliki meri povezan z našim dojemanjem vsakodnevnih izzivov - za nekoga je stres lahko že najmanjši odklon od predvidenega vsakdana, obstajajo pa tudi takšni, ki se s stresom sploh ne ukvarjajo, saj znajo njegov vpliv obrniti v svoj prid. Veliko je torej samo v ’naši glavi’.

Bolezni 21. 09. 2018 10.54

Šok! Šla na rutinski poseg, domov odšla z diagnozo neozdravljiv rak

21-letna Natalie Britt iz mesta Sydney v Avstraliji je šla v bolnišnico na rutinski poseg zaradi endometrioze, nato pa doživela šok, ko so ji zdravniki povedali, da se spopada z neozdravljivim rakom.  

Zdravje 07. 09. 2018 10.55

Koliko alkohola lahko spijem v nosečnosti?

Nič! V nosečnosti ni varne alkoholne pijače, ni varne količine alkohola in ni varnega obdobja nosečnosti za pitje alkohola. To pomeni, da vsaka alkoholna pijača, v vsaki količini in v vsakem obdobju nosečnosti, predstavlja zdravstveno tveganje za zarodek ali še nerojenega otroka, so opozorili na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje (NIJZ).

Novice 30. 07. 2018 15.50

Iz nje so se norčevali, a dokazala jim je nasprotno

Kanadska manekenka Winnie Harlow, ki se je rodila kot Chantelle Brown Young, ni imela lahkega otroštva. Stara je bila štiri leta, ko so ji diagnozirali vitiligo. Bolezen, pri kateri koža na določenih delih izgublja pigment. Vrstniki žal niso bili vedno razumevajoči. Klicali bi jo krava ali zebra ... Njihovo norčevanje je bilo tako hudo, da so jo starši začeli šolati doma.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996