živali

10 športnih aktivnosti za sončne jesenske dni
Čeprav se nezadržno približujemo koledarski zimi, nas vreme v zadnjih dneh prijetno razvaja. Zato lahko tople in sončne jesenske dni še dodobra izkoristimo in se lotimo katere od naslednjih športnih aktivnosti.

S poljubi nad viruse
Tisti, ki gledajo na zdravje bolj celostno, pravijo, da ni boljšega za naš imunski sistem od ljubezni. Če se boste poljubljali, bo to izboljšalo vaš imunski sistem. Skupina nemških raziskovalcev je ugotovila, da tisti, ki vsako jutro, preden gre od doma, poljubi svojega partnerja, živi pet let dlje.

Kmalu bomo lahko izgledali pol mlajši?
Raziskovalci pravijo, da se kmalu obetajo časi, ko bodo stoletniki videti kot 50-letniki. Znanstveniki namreč razvijajo unikatna telesna tkiva in vsadke ter načrtujejo posebne obnovitvene terapije, ki bodo omogočile dolgo in vitalno življenje.

Šok: Organska hrana ni bolj zdrava od ostale!
Organsko pridelana živila niso nič bolj hranljiva od običajno pridelanih, je pokazala zadnja raziskava britanske agencije za standardizacijo hrane.

Ambasadorji nasmeha
AMBASADORJI NASMEHA - Slovensko društvo za terapijo s pomočjo živali.

Seneni nahod pri otrocih – zaščita in zdravljenje
Če otroka srbijo veke, kiha in ima obilen voden izcedek iz nosu, težav pa ne spremlja povišana temperatura, je za težave najverjetneje »kriv« seneni nahod.

Razvoj dojenčka: 11. mesec
Končno, vaš dojenček govori! To je za otroka zelo pomembno, saj vse bolj komunicira z vami in z okolico.

VIDEO: Preverili smo, ali feromoni res povečujejo spolno privlačnost
Vonj po vrtnicah, vonj po ženski, vonj po čebuli, vonj po moškem, vonj po cigaretah, vonj po dojenčku ... in vonj po preznojenih copatih. Vohate?

Piki so lahko smrtno nevarni
Čas dopustov in počitnic nam lahko hitro zagrenijio nadležni in včasih tudi nevarni piki žuželk, meduz, nadležne so tudi ježeve bodice. Še posebej občutljivi so otroci in alergiki. Kako ravnati in kako se zavarovati pred piki, nam je povedala dermatologinja Metka Adamič.

Toksoplazmoza, v nosečnosti nevarna okužba
Toksoplazmoza je najbolj razširjena zajedalska bolezen. Obolevajo tako ljudje kot živali. Sveža okužba je najbolj nevarna nosečnicam.

Katera bilka je Bilka?
Zaradi njenih posebnih sposobnosti in nenavadnega imena bi jo pred nekaj stoletji, morda pa tudi danes, preganjala inkvizicija, lahko, da bi pristala na kakšni grmadi. Na srečo pa ni bilo tako ...

Saj ni res! Vitki kljub hrani, ki redi!
Radi jeste pečen krompirček, hamburgerje, sladkarije, hkrati pa si želite zavidanja vredno postavo? S čudežnimi tabletami, ki jih razvijajo ameriški znanstveniki, naj bi to bilo mogoče.

Bi imeli bučo na penisu?
Koteke so posušene buče, ki še danes služijo kot zaščita penisa nekaterim domačinom v Indoneziji. Uporabljajo jih v obredne namene, pa tudi v vsakdanjem življenju.

Pilotka brez rok!
Da je marsikaj mogoče, so dokazali izjemni ljudje, ki z neizmerno voljo do življenja navdihujejo ljudi po svetu. Uspešen motivator, ki se je rodil brez rok in nog, prva pilotka, ki je pilotirala letalo brez rok, slep deček, ki je 'videl' vse ...

Poskrbite, da se vaš dopust ne bo spremenil v nočno moro!
Potovanja v eksotične in oddaljene kraje so lahko pravo doživetje, če pa nismo nanje dobro pripravljeni, se ta zelo hitro lahko spremenijo v pravo nočno moro. Katerim boleznim ste lahko na takšnem potovanju izpostavljeni in kako se nanje dobro pripraviti, si preberite spodaj.

Ali sanje res napovedujejo prihodnost?
Kaj sanje sploh so in zakaj sanjamo, nihče ne ve natančno. Zato razlage o tem nočnem fenomenu segajo od mističnih, kot je napovedovanje prihodnosti, preko sanj, pa vse do sodobnih teorij, ki menijo, da so sanje namenjene reševanju čustvenih problemov. Ali imajo sanje res poseben pomen, smo preverili pri psihologinji Andreji Pšeničny.

Nina Osenar bo velikonočno šunko zamenjala s tofujem
Nina bo veliko noč praznovala malce drugače, kot je v navadi. Drugačen in za slovenske razmere verjetno neobičajen bo tudi njihov velikonočni jedilnik. Meso bo zamenjal tofu, klasično orehovo potico pa pirina potica z lešniki.

Kako znani Slovenci skrbijo za zdravje?
Danes je svetovni dan zdravja. Letos je posvečen opozarjanju na problem izrednih razmer in na pomembnost zagotavljanja učinkovitega zdravstvenega sistema. Nas pa je zanimalo kako za svoje zdravje skrbijo znani Slovenci. Večina jih prisega na zdravo prehrano in gibanje.

S hormonom nad žensko neplodnost
Znanstveniki so prepričani, da bi zdravljenje s hormonom kispeptinom učinkovito spodbudilo proizvodnjo spolnih hormonov in spolne organe pognalo v tek brez slabih učinkov na telo.

Niti dve osebi na svetu nimata enakih možganov
Možgani so najbolj zapleten del živčnega sistema, ki sprejema informacije iz zunanjega okolja, notranjosti telesa in usmerja odzive nanje.

Toksoplazmoza
Toksoplazmoza je okužba z zajedavcem Toxoplasma gondii, ki med nosečnostjo pri plodu lahko povzroči hude okvare.

Tetanus
Tetanus je posledica okužbe rane z bakterijo Clostridium tetani. Ta sprošča toksin, ki deluje na živčevje in povroča močne mišične krče.

Steklina
Steklina je redka, vendar zelo resna okužba osrednjega živčevja.

Listerioza
Listerioza je bakterijska bolezen, ki jo povzroča Listeria monocytogenes.

Jadranka Korsika Mrak, dr. med.
Dermatologinja, ki poleg kožnih bolezni zdravi tudi obolenja nohtov in spremembe na lasišču. Njeno ožje področje pa so alergijska obolenja kože.