Vizita.si

žleze

Bolezni 24. 07. 2020 07.49

Najpogostejši razlogi za hormonske motnje

Hormoni igrajo pomembno vlogo v telesu. Kot del endokrinega sistema nadzorujejo številne telesne funkcije - od tega, kako pogosto uriniramo, do denimo tega, kako hitro nam rastejo lasje.

Estetska medicina 06. 07. 2020 08.04

Vse, kar morate vedeti o povečanju prsi

Povečanje prsi je priljubljeno med pripadnicami nežnejšega spola, predvsem zaradi želje po spremembi. Najpogostejši razlogi, zaradi katerih se ženske odločijo, da gredo pod nož, so običajno nesimetričnost, povešenost, hipomastija (zmanjšana polnost dojk) in tudi sama želja po večjem in bujnejšem oprsju. Doc. dr. Krešimir Božikov, specialist plastične, estetske in rekonstruktivne kirurgije, ki je nedolgo nazaj operiral tudi influencerko Katarino Benček, je z nami spregovoril o tem, kakšen videz je trenutno najbolj priljubljen, kako poteka postopek in še in še. Če o posegu razmišljate tudi sami, si več preberite v nadaljevanju.

Zdravje 03. 07. 2020 10.24

Izognite se pretiranemu potenju

Čeprav je normalno, da se v vročih poletnih mesecih potimo bolj kot običajno, pa nas pretirano potenje lahko kdaj spravi tudi v neprijetno situacijo, zato vam ponujamo nekaj nasvetov, kako proces potenja nekoliko omiliti.

Zdravje 01. 07. 2020 08.22

Kako si pomagati, ko je potenje prekomerno?

Potenje v vročih dneh, ko temperature presegajo 30 stopinj, je že ob manjši aktivnosti nekaj povsem običajnega. Glavna naloga znojenja je namreč uravnavnaje telesne temperature. A kaj storiti, ko se potimo prekomerno?

Zdravje 24. 06. 2020 09.00

Preverite, ali so vaše nadledvične žleze izčrpane

Morda se sprašujete, kaj so nadledvične žleze? Gre za žleze, ki so izjemno pomembne za vaše zdravje in dobro počutje. Pomembno vlogo igrajo pri proizvodnji hormonov, ki jih vaše telo potrebuje. Še posebej v času, ko ste pod stresom, saj ustvarjajo odziv 'bojevanja'.

Bolezni 22. 06. 2020 07.30

Kaj je interseksualnost, redko stanje, s katerim se zdravniki soočijo ob rojstvu?

Interseksualnost je redko stanje, s katerim se zdravniki soočijo ob rojstvu otroka. Gre za zunanje spolovilo novorojenčka, ki ni izrazito moško niti žensko. Novorojenčkove genitalije niso v popolnosti formirane, zato lahko otroka obeležijo pod oba spola. Zunanji spolni organi ni nujno, da se ujemajo z notranjimi.

Prehrana 12. 06. 2020 10.30

9 živil, ki vsebujejo več kalija kot banane

Že samo ena banana zadovolji 10 odstotkov celotne dnevne potrebe po vnosu kalija v telo. Da bi zadovoljili svoje dnevne potrebe po vnosu tega minerala, ki je precej pomemben za preprečevanje srčne in možganske kapi ter kardiovaskularnih bolezni, pa strokovnjaki odkrivajo, katera živila še vsebujejo kalij.

Rakave bolezni 29. 05. 2020 08.45

Prepoznajte prve simptome raka na modih

Rak na modih je najpogostejše rakavo obolenje med mladimi moškimi, starimi med 20 in 35 let. Obolevnost za to vrsto raka je v zadnjih letih močno narasla – danes zboleva kar 70 odstotkov več moških kot pred 20 leti.

Zdravje 08. 05. 2020 10.00

Za debelost so lahko krivi tudi hormoni! Preverite, kdaj

Prekomerna telesna teža in debelost negativno vplivata na naše psihofizično zdravje. O tem ni dvoma, in čeprav si težko priznamo, hitro občutimo posledice odvečne telesne teže: boleči sklepi, bolečine v hrbtenici, otekanje nog, utrujenost, slabo počutje in morebitne številne druge hujše, tudi psihične posledice.

Bolezni 03. 05. 2020 20.15

To je pri nas najpogostejši vzrok za čezmerno delovanje ščitnice

Bazedovka, tudi tako imenovana Gravesova bolezen, je pri nas najpogostejši vzrok za čezmerno delovanje ščitnice. Gre za avtoimunsko bolezen, pri kateri nastanejo protitelesa, ki spodbujajo delovanje ščitničnih celic, razlaga prof. dr. Simona Gaberšček, dr. med., iz UKC Ljubljana.  “V Sloveniji na leto odkrijemo približno 700 novih bolnikov, kar je nekako od 30 do 35 novih primerov na 100 tisoč prebivalcev.”

Bolezni 03. 05. 2020 09.13

Temni kolobarji okoli oči lahko kažejo na resne težave

Od temnih kolobarjev okoli oči do otečenih, rdečih in suhih oči … Vse to so znaki, ki lahko marsikaj povedo o našem zdravju. Britanski nutricisti razkrivajo, od kod lahko izvirajo omenjene težave.

Bolezni 29. 04. 2020 11.00

Kdaj je potrebno zdravljenje suhega očesa?

Suho oko je med najpogostejšimi težavami, zaradi katerih pacienti poiščejo nasvet farmacevta. Zaradi nepravilnega delovanja solznih žlez, ki ne proizvedejo dovolj solzne tekočine, ali zaradi neustrezne sestave, lahko začne primanjkovati solznega filma.

Zdravje 23. 04. 2020 09.24

Razlog za vašo utrujenost je lahko nepravilno delovanje nadledvične žleze

Ste kronično utrujeni, razdražljivi in čutite, da ste preobremenjeni? Imate težave s stresom in spancem? Se vam zdi, da morate biti neprestano v pogonu? Se težko skoncentrirate in ste pozabljivi? Ali imate občutek tesnobe, depresije in obupa? Če so vaši odgovori pozitivni, lahko vaša čustva in počutje predstavljajo nepravilno delovanje nadledvičnih žlez. Kaj to pomeni?

Zdravje 17. 04. 2020 11.04

7 znakov, da se spopadate s hormonskim neravnovesjem

Imate občutek, da se zadnje čase počutite vse slabše in slabše? Vzrok je lahko hormonsko neravnovesje. Preverite, kako hormoni vplivajo na vaše počutje.

Duševno zdravje 17. 04. 2020 11.04

Kako pozdraviti posledice dolgotrajnega stresa?

So vam že kdaj rekli, da je stres le v vaši glavi in da preprosto nehajte skrbeti in se sprostite? Lepo bi bilo, če bi bile stvari tako preproste, a niso, pravi psihoterapevt Peter A. Lavine, ki je specialist za zdravljenje travmatičnih dogodkov. Preverite, kako pozdraviti posledice hudega stresa v preteklosti.

Zdravje 06. 04. 2020 07.40

Tri hranila, pomembna za zdravje vaše ščitnice

Za optimalno delovanje ščitnice so vsekakor pomembni cink, selen in jod. Cink je nujno potreben element za normalno rast in razvoj organizma, nevrološke funkcije, reproduktivne funkcije, celjenje ran in normalno delovanje imunskega sistema. Preverite, čemu služita jod in selen.

Zdravje 03. 04. 2020 08.14

Napake pri izbiri hrane, ki lahko škodijo vaši ščitnici

Zdrava presnova, visoka raven energije, hormonsko ravnovesje in boljša osredotočenost so prednosti, ki jih prinaša zdrava ščitnica. To je majhna žleza na vratu, ki je v obliki metulja in je odgovorna za številne funkcije v telesu. Vpliva tudi na našo telesno težo, plodnost, koncentracijo in spomin. Zato je dobro vedeti, kaj jesti in česa ne za dobro delujočo ščitnico.

Zdravje 20. 03. 2020 14.16

Kaj stopala povedo o vašem zdravju?

Zdravstvene težave in njihovi simptomi so povezani z različnimi deli telesa, tudi s stopali. Spoznajte, kaj vaša stopala povedo o vašem zdravju.

Ginekologija in porodništvo 28. 02. 2020 15.12

Je v obdobju perimenopavze mogoče zanositi?

Znaki menopavze se lahko pri ženskah začnejo pojavljati tudi pet do deset let, preden nastopi zadnja menstruacija. To obdobje poimenujemo z izrazom perimenopavza in pri vsaki posameznici traja različno dolgo.

Psiha 07. 02. 2020 10.13

Vse kar moraš vedeti o anksioznosti

Te pogosto skrbi in se ti zdi, da so stvari ušle izpod nadzora? Se ti zdi, da nisi dovolj dober/a, četudi se močno trudiš? Se ti ne ljubi ven in med vrstnike? Raje ostaneš doma?

Bolezni 07. 02. 2020 08.10

10 stanj, ki lahko povzročijo težave z menstruacijo

Normalni menstrualni cikel je na okoli 28 dni in krvavitev običajno traja do 7 dni. A kaj, če menstruacija izostane ali pa je cikel veliko krajši kot nekoč ali pa je menstruacija močnejša? Tu je nekaj možnih razlogov za te težave.

Bolezni 17. 01. 2020 08.26

Kašelj z izmečkom, oteženo dihanje? Lahko gre za bronhitis

Bronhitis je znak vnetja večjih dihalnih poti (sapnic in bronhijev), ki je najpogosteje posledica virusne okužbe. Povzroči težko dihanje, ki ga spremljajo piski in kašelj z zelenkastim ali rumenkastim izmečkom. Spremlja ga lahko še povišana telesna temperatura in pekoča bolečina za prsnico.

Zdravje 27. 11. 2019 12.57

Kolikokrat na dan odvajate blato?

Hitra prebava je temelj našega zdravja in dobrega počutja. Zaužita hrana se na ta način hitro predela na posamezne dele, absorbira, nas gradi ter nam daje potrebno energijo. Obstajajo določene smernice, kako pogosto je najbolj optimalno odvajati blato in kaj storiti, če v blatu opazimo različne spremembe. Preverite jih.

Bolezni 08. 11. 2019 14.28

6 alternativnih načinov zdravljenja vnetja sinusov

Vnetje sinusov lahko močno vpliva na naše vsakodnevno življenje, saj prinaša hude glavobole in slabo počutje. Tu je 6 alternativnih oblik, ki lahko pomagajo pri zdravljenju vnetih sinusov.

Lepota 25. 09. 2019 09.41

Za zadovoljno kožo je ključno ravnovesje hormonov

Že v času pubertete lahko prepoznamo močno povezanost med spolnimi hormoni in kožo. Ta se vsekakor pokaže v obliki neprijetnosti, ki se pojavijo na našem obrazu, kot so mozolji in akne. Žal pa doba teh ne mine s puberteto, saj ima lahko veliko žensk v času pred ovulacijo in v prvih dveh trimesečjih težave s kožo. Zakaj je temu tako in kako jih preprečiti?

Koža 23. 08. 2019 11.39

Najhujše akne, kar so jih videli. A poglejte jo danes

25-letni osebni trenerki so zdravniki dejali, da ima najhujše akne, kar so jih kdajkoli videli. Z njimi se je spopadala že vse od 12. leta starosti, zaradi česar je zapadla že v hudo depresijo. A na koncu je le našla rešitev.

Okužbe in zastrupitve 19. 08. 2019 23.14

Glivično vnetje? 3 presenetljivi vzroki, ki vam bodo dali misliti

Glivična okužba nožnice se lahko pojavi zaradi prekomernega razrasta glivice imenovane kandida, ki se nahaja v nožnici in črevesju. Za spletno stran Healthista je nutricistka Lisa Richards razkrila nekaj presenetljivih vzrokov, ki lahko privedejo do glivičnega vnetja nožnice.

Zdravje 29. 07. 2019 07.57

Pogosta poletna težava, ki je nikar ne zdravite doma

Tako kot so vnetja srednjega ušesa ena najbolj pogostih zimskih obolenj, so vnetja zunanjega ušesa in sluhovoda bolj pogosta poleti. Medicinski izraz za to okužbo je otitis externa, uporablja pa se tudi izraz plavalčevo uho. Do okužbe lahko pride, ko je voda ujeta v ušesu, med plavanjem, kopanjem ali znojenjem. Bakterije in glive takrat namreč lažje vstopijo v uho z manjšimi kosi, ki se lahko pojavijo, ko čistite uho s palčkami, ga praskate s prstom ali nosite slušalke. Pojavita se lahko občutek polnosti v ušesu in izguba sluha. V kolikor imate blokado voska, lahko pride do tinitusa – stanja, ki povzroča zvonjenje v ušesu. Zato v poletnih mesecih namenite več pozornosti zdravju vaših ušes.

Življenjske zgodbe 19. 07. 2019 06.51

Mladi mamici ostalo samo še pol leta življenja. To je njena poslednja želja

Mamica dveh deklic Litisha Cleave z Nove Zelandija je stara komaj 31 let in se spopada z neozdravljivim rakom dojke. Pred kratkim so ji zdravniki povedali, da ji je ostalo le še pol leta življenja, kar je strlo njeno srce. Kot pravi, je najhuje, da ne bo mogla videti svojih deklic odrasti. Prav zato jima je pripravila prav posebno presenečenje.

Zdravje 26. 04. 2019 09.40

Pomembno novo odkritje, ki pomaga pri izgubi kilogramov

Čas, kdaj jeste, je ravno tako pomemben kot, kaj je na vašem krožniku, so odkrili raziskovalci Univerze Manchester. Pokazalo se je, da uživanje hrane pozno zvečer lahko vrže naše telo iz ravnovesja.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996