20

VIDEO: Danica Lovenjak prisega na 'sladko' depilacijo
Gladke in obrite noge spadajo med osnovno nego vsake ženske. Depilacija je lahko zelo nadležna, ni pa nujno. V Sloveniji so namreč začeli izvajati novo metodo depilacije s sladkorno pasto.

Pet mitov o izpadanju las
Izpadanje las ni samo težava moških, ampak se z njo ukvarja tudi vse več žensk. A pri njih gre za bolj počasen in prikrit proces.

5 mitov o ženskem telesu, ki ne držijo
Ste tudi vi med tistimi, ki so prepričani, da ženska ne more zanositi med menstruacijo? Ali morda verjamete, da imajo vse device nepredrto deviško kožico? Preverite 5 največjih zmot o ženskem telesu.

Sončenje – nevarna past
Kdaj brezskrbno razvajanje pod vročim poletnim soncem postane nevarno? Dermatologi trdijo, da smo tveganju za nastanek kožnega raka in razvoju drugih kožnih bolezni izpostavljeni vsi.

Kako preprečimo poškodbe pri športu in rekreaciji?
Topli sončni dnevi kar vabijo, da se začnemo gibati na prostem. Začenja se sezona teka, kolesarstva, nordijske hoje, planinarjenja ... Ne pozabite pa, da vsaka aktivnost zahteva previdnost in primerno pripravo. Kako preprečimo poškodbe, smo vprašali travmatologa.

VIDEO: Tudi solarij povzroča kožnega raka!
Si želite na plažo lepo zagoreli? Mislite, da je izpostavljanje ultravijoličnim žarkom v solariju varno in vas bo pripravilo na sončenje na plaži? Motite se! Nobeno sončenje ni varno!

12 najbolj nenavadnih opeklin
Brezskrbno nastavljanje vročim sončnim žarkom je lahko velik užitek, lahko pa postane nočna mora, še posebej, če niste zaščiteni in če pretiravate. Predstavljamo nekaj najbolj nenavadnih opeklin.

Seneni nahod pri otrocih – zaščita in zdravljenje
Če otroka srbijo veke, kiha in ima obilen voden izcedek iz nosu, težav pa ne spremlja povišana temperatura, je za težave najverjetneje »kriv« seneni nahod.

VIDEO: Masaža dojenčka
Masaža dojenčka je najstarejša in najbolj naravna oblika zdravljenja, s katero so v svoji zgodovini ljudje novorojenčke ohranjali pri življenju.

Z otrokom nikoli na sonce brez zaščite!
Otroške kože do dopolnjenega prvega leta ne izpostavljajte sončnim žarkom! Če se temu ne morete izogniti, pa otroka obvezno zaščitite s primernim sredstvom!

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Preprečite poškodbe otrok!
Poškodbe so v Sloveniji eden izmed glavnih vzrokov za umrljivost otrok in mladostnikov v starosti od 0 do 19 let, saj so »krive« za 29 odstotkov vseh smrti v tej starostni skupini. Vsako leto zaradi poškodb umre 44 otrok in mladostnikov te starosti, 990 pa jih je sprejetih na zdravljenje v bolnišnico.

V eni uri do daljšega penisa
V dobri uri lahko kirurg penis podaljša do 4 cm, odebeli pa ga za 25 odstotkov. Za operacijo se odloča vse več Slovencev.

Sedem najbolj grozljivih tumorjev
Sedem nesrečnežev, ki jim je tumor popolnoma uničil življenje, bi potrebovalo več dragih operacij, da bi znova normalno zaživeli. Nekateri se za operacije niso odločili iz verskih in drugih prepričanj, drugim operacije niti ne pomagajo, med njimi pa so žal tudi tisti, ki si jih ne morejo privoščiti.

Najhujše zdravniške napake
Tudi zdravniki so samo ljudje. A napake pri njihovem delu so lahko usodne. Predstavljamo vam nekaj najhujših zdravniških napak.

»Muskelfiber« – Kaj pa zdaj?
Le še malo nas loči od dopusta, pa še vedno ne moremo obleči tistih čudovitih hlač, ki smo si jih kupili na lanski razprodaji. Kako bomo v pičlih treh tednih izgubili vse tisto, kar smo pridno nabirali vso zimo? Primerna prehrana in obilica športa bosta zagotovo pomagali.

Domač jabolčni kis
Jabolčni kis, ki ga pripravite doma, ima veliko zdravilnih učinkov. Še posebej priporočljivo je, da ga razredčenega zjutraj pijete na tešče, saj si tako krepite imunski sistem.

Vas napenja? Preverite, kako si pomagati!
Gre za zelo razširjeno težavo, ki običajno nastane zaradi določene hrane, lahko pa tudi zaradi čustvene vznemirjenosti. V nekaterih primerih nas opozori na resnejša obolenja.

'Čudežni' tomograf
Na Dunaju imajo naravnost izjemen računalniški tomograf, ki lahko bere celo misli. Ta magnet je tako močan, da premika celo tatuje na koži, zazna pa tudi železo v črni barvi za lase.

Ultrazvočna preiskava v nosečnosti
Ultrazvočna preiskava je metoda, s katero v porodništvu za pridobivanje slike plodu uporabljajo zvok s frekvenco visoko nad našim slušnim področjem.

Carski rez
Med ameriškimi zvezdnicami je zaradi strahu pred porodom rojevanje s carskim rezom postalo prava modna muha. Z medicinskega stališča pa je to velika operacija.

Kaj potrebujete za novorojenčka?
Nosečnice, ki prvič pričakujejo otroka imajo lahko s pripravami na prihod novega družinskega člana, kar nekaj težav.

INTERVJU: Kaj se dogaja s telesom ženske med nosečnostjo?
Ženska je posebna ravno v tem, da daje novo življenje, zato mora zaupati vase in v svoje telo, pravi ginekologinja Jasna Kuhelj - Recer.

Sladke in okusne fige
Fige lahko uživate surove, suhe, v sladici, veljajo pa tudi za priljubljeno gurmansko jed. Iz njih tako lahko pripravite posebno hladno omako s pršutom, se posladkate s figovimi kroglicami ali pa naredite marmelado iz fig.

Toksoplazmoza, v nosečnosti nevarna okužba
Toksoplazmoza je najbolj razširjena zajedalska bolezen. Obolevajo tako ljudje kot živali. Sveža okužba je najbolj nevarna nosečnicam.

Vadba v vodi za nosečnice
S fizioterapevtko Andreo Basković Juričan smo se pogovarjali o prednostih vodne vadbe in o tem, na kaj morajo biti pozorne nosečnice, ko se odpravijo v bazen ali v morje.

Norice na pohodu
Norice so v Sloveniji že vrsto let na prvem mestu med nalezljivimi boleznimi. Lahko se pojavljajo preko celega leta, večje število obolelih pa je značilno za pozne zimske in zgodnje spomladanske mesece. Največ otrok zboli med tretjim in petim letom starosti.

Pregledi v prvem tromesečju nosečnosti
Prvi korak, ki ga ženska naredi, je nosečniški test. Ob veselju, strahu, pričakovanju pa že razmišlja o prvem ginekološkem pregledu. Ginekologa naj nosečnice prvič obiščejo med sedmim in osmim tednom nosečnosti.

VIDEO: Menopavza - obdobje velikih sprememb
Menopavza nekaterim ženskam ne povzroča nobenih težav, pri večini pa se pojavijo moteči simptomi. Najpogostejše težave, ki pestijo ženske v tem obdobju, so: vročinski oblivi, znojenje, vrtoglavice, utrujenost, nespečnost, glavoboli, depresija, suha koža, izpadanje las, suha nožnica, manjša želja po spolnih odnosih itd.

Nosečnost ni bolezen!
Bodoča mamica lahko veliko pripomore k boljšemu počutju, če bo telesno aktivna tudi med nosečnostjo.