Vizita.si

4

Osebna rast 19. 07. 2019 10.46

Veste, kakšne so lahko posledice čustvenega zanemarjanja v otroštvu

Čustveno zanemarjanje je očem nevidno, a močno poseže v zdrav psihični razvoj otroka. Gre za ignoriranje, neodzivanje ali zatiranje čustvenih potreb, zaradi česar se oseba v odraslosti sooča s težjimi občutki nevrednosti in nepomembnosti. Takšna negativna prepričanja pa se najbolj odražajo prav v medosebnih odnosih.

Življenjske zgodbe 19. 07. 2019 06.51

Mladi mamici ostalo samo še pol leta življenja. To je njena poslednja želja

Mamica dveh deklic Litisha Cleave z Nove Zelandija je stara komaj 31 let in se spopada z neozdravljivim rakom dojke. Pred kratkim so ji zdravniki povedali, da ji je ostalo le še pol leta življenja, kar je strlo njeno srce. Kot pravi, je najhuje, da ne bo mogla videti svojih deklic odrasti. Prav zato jima je pripravila prav posebno presenečenje.

Zdravje 17. 07. 2019 07.57

Kako oskrbeti manjšo rano?

Poletne radosti, kot so kolesarjenje, kopanje v morju ali druge igre, se lahko kaj hitro končajo s kakšno odrgnino ali manjšo rano. Prav zato je dobro vedeti, kako rano pravilno oskrbeti.

Življenjske zgodbe 15. 07. 2019 09.33

Plaval v morju, nato pa nenadno umrl

66-letni William David Bennett je 4. julij preživel na Floridi, kjer sta z ženo obiskala svojo hči Cheryl in njeno družino. A niti sanjalo se mu ni, da bo to zadnjič, ko bo zaplaval v morju. Okužil se je namreč z mesojedo bakterijo in v samo 48 urah umrl.

Lepota 14. 06. 2013 07.57

Veste, kako se znebiti nadležnih dlak

Mnoge ženske so se že podale na plažo ali nadele svoje najljubše kratke hlače in krilo. Prav zato je dobro, da veste, kako se lahko znebite nadležnih dlak, ki so v kratkih oblačilih bolj vidne.

Koža 04. 07. 2019 12.00

Dermatologinja svetuje, kako oskrbeti opeklino

Obstajajo kratkoročne in dolgoročne posledice pretiranega sončenja, pove dermatologinja mag. Metka Adamič, dr. med. Rdečina, oteklina, mehurji, bolečina, po nekaj dneh pa srbečica in luščenje kože – ti nič kaj prijetni simptomi opeklin sodijo med kratkoročne posledice. Dolgoročne so hitrejše staranje kože ter večja verjetnost za kožnega raka, bolezen, ki lahko vodi v prezgodnjo smrt.

Zdravje 26. 06. 2019 11.28

Napitek, ki vas bo osvežil tudi na najbolj vroč dan

Vroči poletni dnevi so pred nami, zato je pomembno, da se ohladimo tudi z napitki, ki bodo dobro hidrirali naše telo in ga hkrati nekoliko ohladili. Dobro poznana osvežujoča pijača je limonada, a z nekaj izvirnosti, jo lahko naredimo še bolj okusno. Dodajmo ji še sok lubenice in ustvarimo najbolj osvežujočo in okusno pijačo tega poletja.

Zdravje 26. 06. 2019 10.19

Vroči dnevi so pred nami. To so ukrepi, ki jih je dobro upoštevati

Pred nami je vročinski val, ki lahko povzroči številne škodljive učinke na naše zdravje. Še posebej to velja za bolj občutljive ljudi, kot so starejši, otroci in bolniki. Kljub temu vsi lahko občutimo negativne posledice prekomerne vročine. Tu je nekaj nasvetov, kako jih zmanjšati in kako ravnati, ko je vroče.

Zdravje 24. 06. 2019 11.55

Se vaša koža hitreje stara zaradi onesnaženosti zraka?

Onesnažena mesta lahko prispevajo k temu, da se starate hitreje. Osnaževalci zraka namreč zmanjšujejo količino antioksidantov v koži in motijo proizvodnjo kolagena. Posledično pospešujejo procese staranja. Preverite, kako zaščititi svojo kožo pred onesnaženim zrakom.

Lepota 18. 06. 2019 10.56

Najsodobnejša metoda pomlajevanja obraza

Ena najsodobnejših metod pomlajevanja je AQUAGOLD® fine touch™, ki je očarala tudi številne znane osebnosti, med njimi tudi Oprah, Kim Kardashian in druge, ki jo redno opravljajo pri svojem strokovnjaku za estetske posege in jo toplo priporočajo na raznih socialnih omrežjih.

Zdravje 17. 06. 2019 08.09

Pomemben mineral, ki vam ga lahko primanjkuje

Magnezij je mineral, ki je vključen v več kot 300 biokemičnih procesov v telesu, zato je eden najpomembnejših mineralov za naše telo. A ko po športni aktivnosti nastanejo mišični krči, ko se spopademo z napetostjo telesa in mišic, ko se pojavijo glavoboli, stres, živčnost ali celo preskakovanje srca, le redko najprej pomislimo, da nam v resnici primanjkuje magnezija.

Aktivno življenje 14. 06. 2019 14.39

Se spopadate z išiasom? Preizkusite 6 vaj, ki pomagajo

Redno gibanje, raznolika in varna vadba, pravilna priprava in jogijski pristop so zagotovo eden od načinov, da preprečimo neprijetno bolečino išiasa. Sunkoviti nekontrolirani gibi, sedeč način življenja, toge in mlahave mišice pa so skorajda recept, da do tega pride.

Bolezni 10. 06. 2019 07.56

Ko je prenehala piti mleko, se je zgodilo teh 5 stvari

Novinarka spletne strani popsugar.com Jenny Sugar se je odločila, da bo opustila uživanje vseh mlečnih izdelkov. Tega se je držala štiri leta in opazila drastično spremembo. Preverite, kakšen vpliv je imela njena odločitev na njeno telo.

Rakave bolezni 07. 06. 2019 08.02

'Razočarana gospodinja' razkrila: ''HPV je vzrok mojega analnega raka in raka grla mojega moža'

Zvezdnica priljubljene serije Razočarane gospodinje Marcia Cross je razkrila, da je vzrok njenega analnega raka okužba s HPV virusom. Ista vrsta HPV virusa, ki je pri njej povzročila analnega raka, pa je povzročila tudi raka grla njenega moža.

Srčno žilne bolezni 03. 06. 2019 13.39

Najboljša živila, ki naravno čistijo žile

Arterije si lahko predstavljamo kot vodovod v našem telesu. Po njih se prenaša s kisikom obogatena kri in hranila, ki prihajajo preko njih do vsake celice v telesu. Podobno, kot se doma lahko zamaši vodovod, se lahko zamašijo tudi arterije, in sicer tako, da se v njih nabira plag, zaradi česar arterije postajajo manj prehodne, stena arterije pa otrdi.

Bolezni 28. 05. 2019 16.33

Sindrom izgorelosti uradno priznan kot kronično stanje

Svetovna zdravstvena organizacija (SZO) je sindrom izgorelosti uradno priznala kot bolezen, a se danes opravičila in pojasnila, da ne gre za bolezen, ampak kronično stanje. Izgorelost opisuje kot 'kronični stres na delovnem mestu'.

Zdravje 16. 05. 2019 14.00

5 najpogostejših vprašanj zobozdravniku

Avstralski zobozdravnik dr. Craig Wilson je odgovoril na 5 najpogostejših vprašanj pacientov, s katerimi se sooči v svoji vsakodnevni praski. Vključno s tem, kako pogosto je treba menjati svojo zobno krtačko, kako partnerja prepričati, da gre k zobozdravniku in ali beljenje zob uničuje sklenino.

Novice 09. 05. 2019 10.05

Invalid, ki se je zoperstavil Emi Kurent

''Invalidi so priviligirani, ker imajo na voljo parkirna mesta.'' ''Invalidi navadno ne vozijo. Če si slep ali gluh ali brez roke ali noge, ne moreš voziti avta.'' ''Ker si invalid in verjetno ne hodiš v službo, najbrž lažje počakaš na prosto parkirno mesto kot nekdo, ki se mu mudi v službo.'' To je le nekaj stavkov, ki jih je astrologinja Ema Kurent zapisala v svoji kolumni v reviji Lady, kjer je priznala tudi, da sama večkrat parkira na invalidskem parkirišču. S tem pa je razjezila invalide.

Neplodnost 06. 05. 2019 12.24

»Sprijaznila sem se, da me verjetno nikdar nihče ne bo poklical mami«

»Bila sem popolnoma potrta in upanje po bioloških otrocih je izginilo,« nam soočanje z neplodnostjo zaupa ena najbolj priljubljenih in uspešnih blogerk pri nas Vanesa Štefanovski. »Zdi se mi, da je neplodnost bolezen 21. stoletja, saj se vse več mladih spopada s to težavo,« nam pove in doda, da »preveč žensk trpi in se sooča s podobnimi problemi, vendar nihče o tem ne govori na glas«. Tudi zato se je odločila, da svojo zgodbo zaupa vsem, ki so izgubili upanje.

Življenjske zgodbe 29. 04. 2019 16.32

Danes je prava lepotica! Nikoli je ne bi prepoznali

53-letna Kelley Gunter iz Ohia je tehtala že 181 kilogramov, ko se je odločila za operacijo želodca in spremembo življenjskega sloga. Izgubila je kar 114 kilogramov in  popolnoma spremenila svoje življenje. Danes je ne bi prepoznali.

Zdravje 26. 04. 2019 10.11

Zmanjša tveganje za bolezni srca in ožilja, sladkorno bolezen tipa 2 in raka

Si jutra ne predstavljate brez aromatične kave? Potem vas bo zagotovo razveselila novica o tem, da nam kot kaže, pitje kave lahko podaljša življenjsko dobo. Uživanje kave namreč zmanjša tveganje za smrt zaradi srčnio-žilnih bolezni, sladkorne bolezni ali raka.

Življenjske zgodbe 26. 04. 2019 09.39

Kriva je bila sosedova sveča

6-letna deklica Kenzie Musgrove je utrpela hude opekline, ki so poškodovale kar 70 odstotkov njene kože, po tem ko je sosedova sveča v stanovanju pod njimi zanetila hud požar. Deklica bo ostala zaznamovana za vedno, prestala pa je že šest operacij, kjer so ji morali amputirati tudi prste na nogah in prste na levi roki ter stopalo.

Življenjske zgodbe 25. 04. 2019 15.10

Ko gredo stvari hudo narobe

Mati dveh otrok Ashley Schlick  iz Floride si je želela izgledati tako kot njene najljubše Instagram zvezdnice, zato se je odločila za polnila, ki so ji jih vbrizgavali v ustnice. Čeprav sprva ni imela težav, pa so se stvari kmalu zapletle in Ashley je ostala z ogromnimi gnojnimi modrimi ustnicami.

POPovi zdravniki 10. 04. 2019 14.09

Interscitijski cistitis

Pozdravljeni ! Stara sem 37 let in se od maja 2016 borim z diagnozo Interscitijski cistitis, za katero potrjene diagnoze nimam saj mi niso opravili histologije. Imam par vprašanja glede moje bolezni in sicer, na urološkem oddelku so me zdravili z aplikacijami Cystistat-a, po protokolu torej 4 x zaporedno tedensko in potem mesečno 1 leto, vendar kakor so mi "zdravljenje" prekinili se mi zadeva poslabša na stanje, ko ne zmorem hoditi biti v službo, o drugih morebitnih načinih zdravljenja mi urolog ni podal nikakršnih napotkov in sem namreč ostala tako rekoč številka v našem javnem zdravstvenem sistemu pomagaj si kot veš in znaš. Zagotovo veste, kako je bolezen moteča, kako spremeni način življenja, sem relativno mlada imam majhnega otroka in se želim boriti naprej za svoje zdravje, kot bi se vsakdo. Po vsem tem sem se obrnila na svojega ginekologa, ki mi redno mesečno ali po potrebi omogoči prejemanje aplikacije Cystistat-a, a vseeno bi si rada zagotovila še dodatno mnenje drugega urologa. Zanima me če aplikacije Cystistat-a prejemam doživljensko, če mi to pomaga, kakšne obcije zdravljenja ima še v Sloveniji, vem da se je registriralo zdravilo Elmiron, kako je z tem načinom zdravljenja. Naj vam omenim, da nikoli prej v življenju nisem imela nikakršnih težav z mehurjem, nikoli nobenega vnetja. Ginekolog , ki me dal tudi vse možne preiskave na spolno prenosljive bolezni vse je b.p, tudi cistoskopija je bila b. p. Prosim vas za nasvet, namreč vem, da je to diagnoza, ki me bo spremljala celo življenje, rada bi si omogočila kolikor se le da normalen način življenja. Zagotovo imate izkušnje, s katerimi upam, da mi boste lahko odgovorili na vprašanja. Že v naprej se vam lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 12.59

Srbečica lasišča

Pozdravljeni. Dermatologa sem obiskal zaradi srbečice lasišča, ki se vztrajno slabša in traja že 4 leta. Nikakor mi niso pomagali šamponi za občutljivo lasišče (z blagimi sestavinami), šampon Head&shoulders mi pomaga za zelo kratek čas, če sploh, nato pa se huda srbečica zopet pojavi. Očitno niti nima veze, kako pogosto si umivam lase, ker sem si nekaj časa lase umival vsak dan, sem pomislil, da je to lahko vzrok za težave, nakar sem za več mesecel umivanje omejil na enkrat tedensko, zopet brez uspeha. Prav tako očitno vzrok za težave ni bil sušilec za lase, odkar ga ne uporabljam več, ni nič boljše. Postavljena dg. pri dermatologu je bila seoborhoe capilitii L21. Mi lahko svetujete, kaj v lekarni pride v poštev pri tej diagnozi. Se mi izplača opraviti še dermatoskopijo? Lp

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.43

Menjava mostička, majavi zobje, proteza ali implantat

15 let imam mostiček na obeh straneh zgoraj zadaj - na vsaki strani 4 zobje. Mostiček mi je do zdaj vredu služil. Zdaj pa mi zobozdravnica pravi, da če ga ne bom v kratkem menjala, bodo zobje spodaj verjetno preveč majavi in bom potem mogla imeti protezo; česar pa si ne želim (stara sem 42). Mostiček mi je delala moja prejšnja zobozdravnica. Druga možnost naj bi bila implatant; pri čemer se bojim, da bi mi ga telo zavrnilo oz.se mi ne bi vrastel v kost. Potem bi samo vrgla denar, nazadnje bi bila pa še vedno brez zob. Hkrati mi je dr. dejala, da mi ne more garantirati koliko časa mi bo mostiček zdržal (cc.5-7 let). Zakaj tako malo, če imam pa tega že toliko časa? In po čem ona sklepa, da so spodaj zobje majavi? Ali postanejo majavi, ko se mostiček odstrani? Prosim za pomoč, ker res ne vem, kaj naj naredim. Najraje bi še nekaj časa obdržala tega. Razen seveda v primeru, da bi nazadnje morala dobiti protezo. Koliko let zdrži mostiček v najboljšem primeru? Hvala lepa vnaprej. Lp.

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 14.33

Ruvanje modrostnih zob

Imela sem poseg ruvanja modrostnih zob zgoraj in spodaj na levi strani. Danes je 4 dan po posegu in notri imam sive, zanima me ali je pametno umiti ze lase, da nebi prislo do prehladala ali kaj podobnega? Lp

POPovi zdravniki 08. 03. 2019 14.24

Nočno potenje, nespečnost, nihanja razpoloženja, oblivi

Dala sem pregledati hormone iz krvi in imam naslednje vrednosti: S-Estradiol < 10 ng/L, S-Testosteron: 0.34 qg/L;S-Progesteron: 0,1 Qg/L. TSH:3.09;T4 prosti:11.69. Stara sem 53 let, zadnjo menstruacijo sem imela oktobra 2018. V letu 2018 je bilo skupno 5 menstruacij, ki pa so bile šipke. Celo obdobje sem imela vedno zelo močne in 7-10 dni trajajoče menstruacije in na 20 - 25 dni, tako, da sem imela menstruacijo včasih celo 2 x na mesec. Rodila sem enkrat, v starosti 21,6 let, splava ni bilo. Pred 4-5 leti nazaj so bile težave samo ponoči s potenjem in podnevi z razbijanjem srca, bila sem tudi skozi slabokrvna (Fe od 4,2 - 10.5).Sedaj imam Fe 27.1. Po zadnji menstruaciji so se začele težave s nočnim potenjem, nespečnostjo, z nihanjem razpoloženja, z oblivi tudi čez dan. Sem drobne postave, višina: 161, teža kg.Nikoli nisem imela več kot 55 kg, samo v nosečnosti 63 kg.Sedaj uživam Cimicifuga racemosa, B. vitamine, D vitamin, magnezij, razna olja:konopljino,laneno,oljčno.Se zdravo prehranjujem. Zanima me, ali bi morala glede hormonov kaj ukrepati, ker nisem pristaš NHZ in ne bioidentičnih hormonov. Zavedam se, da ženska v menopavzi pač nima več teh hormonov in da z leti vztrajno padajo. Upam, da se kmalu moje telo navadi na upad teh hormonov. Ali imam estrogene in progesteron v ravnovesju med sabo? Najlepša hvala za Vaše odgovore.

Zdravje 04. 04. 2019 14.32

Znižuje krvni pritisk, holesterol, izboljšuje razpoloženje ...

Ste že slišali za okro? Okra je živilo, ki ni samo okusno, a je tudi izjemno zdravo. Jedilni oslez ali okra je odlična v enolončnici, juhi ali solati, bogata pa je s številnimi vitamini in minerali. Okra pomaga znižati krvni pritisk, holesterol, izboljšuje razpoloženje in krepi imunski sistem. Priporočljiva je tudi za diabetike, saj pomaga uravnavati krvni sladkor.

Zdravje 01. 04. 2019 09.50

Pomanjkanje spanja lahko privede do resnih težav

Pomanjkanje spanja ima lahko resne posledice na naše zdravje. Povzroča prekomerno telesno težo, visok krvni pritisk, bolezni srca in spremembe razpoloženja. Zaradi pomanjkanja spanja pa lahko celo resno zbolite, saj lahko poveča tveganje za bolezni, kot je rak, in vodi do prezgodnje smrti.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032