Vizita.si

K

Zdravje 17. 03. 2023 10.30

Bolečina v zobu ali ob njem: razlogi, načini zdravljenja in rešitve

Bolečina je neprijeten senzorni in emocionalni odgovor na dražljaj. Je zaščitni odgovor telesa, ki nam sporoča, da je situacija neprijetna in potrebuje rešitev. Isto velja za bolečino v ustni votlini, zelo neprijeten simptom, ki pa se razlikuje glede na stanje, ki je v ustni votlini prisotno. Bolečino čutimo zaradi reakcije živca, ki se nahaja v korenini zoba in je odvisna od tipa in stopnje dražljaja.

Seks & razmerja 17. 03. 2023 05.00

Kako lahko veš, da fant še ni prebolel bivše?

Ni prijetna situacija, vsekakor pa ni redka.

Prehrana 15. 03. 2023 05.00

Ne boste verjeli, za kaj vse jo lahko uporabite

Kopriva je že od antičnih časov stalnica v zeliščarstvu. Poglejmo si, za kaj vse je dobra, kako jo lahko uporabimo, predvsem pa, kaj vsebuje.

Prehrana 15. 03. 2023 05.00

Če jih še niste, je skrajni čas, da jih naberete

Vas zanima, zakaj so šparglji tako priljubljeni? Poleg tega, da so izjemno okusni, če jih le znamo pripraviti, so tudi izjemna zakladnica zdravja!

Lepota 10. 03. 2023 05.00

Ali britje res povzroča debelejše dlake?

Četudi danes obstajajo številne tehnike odstranjevanja dlak, z njimi pa tudi številni pripomočki, je še vedno ena od najpogosteje uporabljenih metod odstranjevanje dlak z britvico. V povezavi s tem pa še vedno obstajajo številni miti. Poglejmo si, če najbolj znan med njimi drži.

Zdravje 10. 03. 2023 05.00

Kaj je granulom in kako ga zdravimo?

Granulom med pacienti po navadi pomeni kakršno koli vnetje zobnega živca, ki zahteva koreninsko zdravljenje zoba. Zobozdravniki pa z besedo granulom označujemo že napredovano vnetje zobnega živca, ki sega prek odprtine korenine, torej vnetje obzobnega tkiva.

Prehrana 09. 03. 2023 05.00

Borovnice: 'superživilo', polno hranil

Borovnice so močno superživilo, polno hranil, kot so vitamin A, vitamini skupine B in polifenoli. Vsekakor bi bilo dobro, da jih dodamo v svoj jedilnik!

Dieta 09. 03. 2023 05.00

Preskakujete obroke zaradi hujšanja? Premislite še enkrat

Želite na hitro shujšati in zaradi tega v veri, da delate dobro, preskakujete obroke? Premislite še enkrat. Svojemu telesu s tem delate več škode kot koristi.

Življenjske zgodbe 09. 03. 2023 05.00

36-letna Kaja: ''Ne moreš iti naprej z isto miselnostjo kot takrat, ko si zbolel''

Skleroderma, znana tudi kot sistemska skleroza, je skupina redkih bolezni, ki vključujejo otrdelost in napenjanje kože. Lahko povzroči težave z ožiljem, notranjimi organi in prebavnim traktom. Čeprav za sklerodermo ni zdravila, lahko zdravljenje olajša simptome, upočasni napredovanje in izboljša kakovost življenja. Pogovarjali smo se s Kajo, ki je diagnozo sistemske skleroze dobila leta 2015, danes pa je bolezen v mirovanju.

Življenjske zgodbe 08. 03. 2023 08.55

Anita Ogulin: Strah me je bilo izgubiti zaupanje, da kljub temu zmorem naprej

Anito Ogulin vsi poznamo kot predano humanitarko, predsednico ZPM Ljubljana Moste-Polje in izjemno srčno osebo. Z njo sem se pogovarjala o njeni bitki z boleznijo, kako jo je bolezen spremenila, o njenem delu, vseh lepih in manj lepih zgodbah, ki jim je bila priča tekom svojega delovanja, kako gleda na postavljanje mej, predvsem pa kako bi lahko kot družba in posamezniki po njenem mnenju in tudi sicer lahko vsi po vrsti pripomogli k boljši družbi.

Prehrana 08. 03. 2023 05.00

4 živila, dobra za vitalnost in zdravje celotnega telesa

Čeprav so probiotiki vsem zelo dobro poznan izraz, njihov pomen še vedno ne jemljemo dovolj resno.

Prebava 08. 03. 2023 05.00

''Raka debelega črevesa in danke v zgodnji fazi razvoja sami ne moremo prepoznati''

Državni program presejanja in zgodnjega odkrivanja predrakavih sprememb ter raka na debelem črevesu in danki, Program Svit, je v Sloveniji prisoten že od leta 2009. Po podatkih Registra raka je pomembno doprinesel k znižanju števila novih primerov raka debelega črevesa in danke ter s tem k boljšemu zdravju prebivalcev Slovenije. Poglejmo si, zakaj so pomembni programi, kot je Svit, kakšni so simptomi raka debelega črevesa in danke ter kaj lahko naredimo za preventivo.

Zdravje 08. 03. 2023 05.00

Vse, kar morate vedeti o poškodbi sprednje križne vezi

Kaj sploh so kolenske križne vezi in kakšen pomen imajo?

Življenjske zgodbe 08. 03. 2023 05.00

Milan Šuligoj: Ljubezen do samega življenja je zmaga

Akutna mieloblastna levkemija je rak krvi in kostnega mozga – gobastega tkiva znotraj kosti, kjer nastajajo krvne celice. Beseda akutno pri akutni mielogeni levkemiji označuje hitro napredovanje bolezni. Imenuje se mielogena levkemija, ker prizadene skupino belih krvnih celic, imenovanih mieloične celice, ki se običajno razvijejo v različne vrste zrelih krvnih celic, kot so rdeče krvne celice, bele krvne celice in trombociti. Pogovarjali smo se z Milanom Šuligojem, ki je v fazi zdravljenja omenjene bolezni.

Življenjske zgodbe 07. 03. 2023 05.00

Izpoved bralke: ''Skoraj 3 ure in pol pozneje sem se zbudila v sobi''

Endometrioza je pogosto boleča motnja, pri kateri tkivo, podobno tkivu, ki običajno obdaja notranjost vaše maternice, endometrij, raste izven vaše maternice. Pogovarjali smo se z bralko, ki je diagnozo endometrioze dobila v letu 2016, simptome pa je občutila že veliko prej.

Simptomi in bolezni 05. 03. 2023 05.00

Eden glavnih vzrokov neplodnosti

Do endometrioze pride, ko endometrij, tkivo, ki običajno obdaja notranjost maternice, raste zunaj nje.

Bolezni 04. 03. 2023 05.00

Kaj je sinusitis?

Obstaja več kot ena vrsta in nekatere med njimi je lažje zdraviti. Toda večina akutnih primerov mine sama od sebe brez potrebe po zdravilih.

Prehrana 01. 03. 2023 05.00

Zato je pomembna zdrava prehrana

Danes je stres na žalost neizogiben. Toda spreminjanje življenjskih navad in določene prilagoditve prehrane nam lahko pomagajo, da se lažje spopademo z njim. Se sprašujete, kako? Predstavljamo nekaj ključnih točk, ki so jih zapisali na miss7zdrava in ki vam lahko pridejo prav.

Novice 28. 02. 2023 14.36

Študija povezuje eritritol s srčnim infarktom in možgansko kapjo

Umetno sladilo, eritritol, je po zadnji študiji sodeč povezano z višjimi stopnjami srčnega infarkta in možganske kapi.

Življenjske zgodbe 27. 02. 2023 13.59

Rok Švab: ''Marfanov sindrom je v Sloveniji še zmeraj dokaj nepoznan''

Marfanov sindrom je dedna motnja, ki prizadene vezivno tkivo, najpogosteje srce, oči, krvne žile in okostje. Ljudje z Marfanovim sindromom so običajno visoki in suhi z neobičajno dolgimi rokami, nogami, prsti na rokah in nogah. Poškodbe, ki jih povzroči Marfanov sindrom, so lahko blage ali hude. Če je prizadeta aorta, velika krvna žila, ki prenaša kri iz srca v preostali del telesa, lahko stanje postane smrtno nevarno. Pogovarjali smo se z 28-letnim Rokom Švabom, ki ima omenjeni sindrom, a kot nam je zaupal, življenje zajema s polno žlico.

Novice 24. 02. 2023 05.00

Nega atopijskega dermatitisa: Nežno božanje za srbečo kožo

Atopijski dermatitis ali atopijski ekcem je kronična bolezen kože, ki prizadene otroke in odrasle. Težava z atopijsko kožo, ki je zelo suha, razdražena in srbeča, je večinoma genetska, vendar lahko stanje poslabšajo tudi stres, okolje in nekatera živila. Za vas imamo skupaj z notino.si rešitev, kako atopijski dermatitis ublažiti in kožo čim prej povrniti v dobro kondicijo.

Zdravje 24. 02. 2023 05.00

Jutranja in večerna rutina za dober dan in miren spanec

Kako dobro spanje imate? Skrbite za reden in kakovosten spanec? Slednji je pogoj za energijo, ki jo imamo čez cel dan. V nadaljevanju predstavljamo jutranjo in večerno rutino za dober dan in miren spanec.

Vitamini in minerali 23. 02. 2023 05.00

Kateri so najboljši vitamini in hranila za zdravje oči?

Preverite, kateri vitamini in hranila zagotavljajo zdravje oči.

Aktivno življenje 22. 02. 2023 05.00

Kako 'najlažje' pridobiti mišično maso?

Pridobivanje in vzdrževanje mišične mase sta bistvenega pomena za športno uspešnost, preprečevanje poškodb, kakovost življenja in upočasnjevanje procesa staranja. Za nekatere je pomembna bolj, za druge manj, vseeno pa si poglejmo, kako najlažje pridobimo mišično maso in jo seveda tudi obdržimo.

Simptomi in bolezni 21. 02. 2023 05.00

Teh simptomov ne smete ignorirati

Telo ima navado, da nam na zelo subtilne načine pošilja sporočila, da se v njem dogaja nekaj, čemur bi morali nameniti večjo pozornost. Lahko je to obdobje 'nedolžnega' glavobola, ki se kar ne neha, bolečina v trebuhu, nenadna in nepojasnjena sprememba teže ali pa kaj drugega. Nekaj sporočil je celo tako zelo nenavadnih, da jih včasih preprosto ignoriramo. Poglejmo si, katera so to.

Prehrana 21. 02. 2023 05.00

Vse, kar morate vedeti o probiotikih

Tudi vi nenehno poslušate o tem, kako dobri in zdravi so probiotiki za naše telo, pa sploh ne veste, kaj so probiotiki? V tem članku predstavljamo vse ključne informacije, ki jih morate vedeti o njih.

Novice 17. 02. 2023 08.00

Popolna preobrazba vašega nasmeha

Dejstvo je, da naši naravni zobje niso nikoli povsem beli. Kljub temu pa precej radi zavidamo vsem, ki z naslovnic revij in zaslonov televizije kažejo bleščeč nasmeh. Lepi in svetli zobje v današnjem svetu kažejo na urejenost. Osebam pomagajo dvigati samozavest in sproščenost. Ravno zaradi tega so na področju dentalne estetike razvili številne metode, ki ljudem pomagajo k privlačnejšemu nasmehu.

Koža 17. 02. 2023 05.00

Rozacea – kronična vnetna kožna bolezen

Skoraj vsi smo že slišali za kožni bolezni, kot sta luskavica in ekcem, vendar mnogo ljudi še ni slišalo za rozaceo. "Rozacea je nenormalna rast krvnih žil v vseh plasteh kože, ki jo povzročajo notranje težave in vnetja v telesu in koži," pravi dermatologinja Julia T. Hunter.

Aktivno življenje 16. 02. 2023 05.00

Pogosti vzroki za bolečine v prsih med tekom

Bolečine v prsnem košu med tekom imajo lahko vrsto vzrokov, med katerimi so mnogi razmeroma neškodljivi, vendar večina tekačev najprej pomisli na srčni napad. V članku smo zajeli simptome srčnega napada ter našteli ostale vzroke za bolečino v prsih med tekom – tako resne kot tiste, zaradi katerih se vam ni treba pretirano obremenjevati.

Duševno zdravje 15. 02. 2023 05.00

4 glavni odzivi na travmo, strah ali stres

V davni preteklosti je bilo za naše prednike zelo koristno, da so se hitro odzvali na nevarne plenilce in pobegnili z odzivom 'boj ali beg'. V sodobni družbi je danes telesnih groženj sicer manj, pa vendar so isti evolucijski odzivi še vedno globoko zasidrani v naših telesih.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996