Parkinsonova

Revolucionarni vsadek proti kroničnim bolečinam
Znanstveniki so razvili revolucionarni 'pametni' čip v velikosti glave vžigalice, ki vsajen v hrbtenjačo preprečuje potovanje bolečinskih signalov do možganov in tako odpravi kronične bolečine v hrbtenici.

Nova terapija za Parkinsonovo
Nova terapija za zdravljenje Parkinsonove bolezni bolnikom obljublja bistveno izboljšanje kakovosti življenja, poleg tega pa naj bi povzročala manj stranskih učinkov kakor dosedanje terapije.

Bo v prihodnjih letih demenca še pogostejša?
Alzheimerjeva bolezen je eden najpogostejših vzrokov demence. Čeprav se najpogosteje pojavlja pri starejših ljudeh, pa lahko za njo zbolijo tudi mladi. Napovedi za prihodnja leta pa so menda skrb vzbujajoče. Bolezen naj bi bila še pogostejša.

Zdrava hrana za osebe z okvarjenimi ledvicami
Zdrava prehrana, ki vsebuje veliko antioksidantov je ključnega pomena, ko govorimo o boleznih ledvic in drugih kroničnih in degenerativnih boleznih. Predstavljamo vam živila, ki jih morate nujno vključiti v svoj jedilnik!

Pri 26 letih zbolela za Parkinsonovo boleznijo
Pri komaj 26 letih je Nicky zbolela za Parkinsonovo boleznijo. Roke in noge so se ji tako tresle, da kmalu ni mogla več kuhati, se igrati s sinovi, hoditi. In kar je bilo najhuje – dolgo ni vedela, kaj je narobe z njo.

Pri 19. letih zbolel za Parkinsonovo boleznijo
John je bil povsem običajen 19-letnik, ko ga je začelo ščemeti v mezincu in tresti. Za motnjo se sprva ni zmenil, kasneje pa je ugotovil, da je zbolel za Parkinsonovo boleznijo, za katero naj bi zbolevali starejši ljudje.

Za Parkinsonovo bolezen še ni zdravila
Parkinsonova bolezen je ime dobila po britanskem zdravniku Jamesu Parkinsonu, ki jo je prvi opisal leta 1817. Ta nevrološka bolezen je razmeroma pogosta in prizadene odstotek ljudi, najpogosteje se pojavlja pri moških, starejših od 60 let.

23-letnik zbolel za Parkinsonovo boleznijo
Shaun je ravno postal očka in pred njim je bila uspešna kariera v ragbiju. Potem pa so se njegove sanje čez noč sesule v prah. Pri komaj 23 letih je namreč zbolel za Parkinsonovo boleznijo.

Kateri aditivi v hrani povzročajo raka?
Praviloma je za vsako živilo določeno, kateri in v kolikšni meri se lahko uporablja aditiv. Ugotavljanje varnosti aditivov poteka po mednarodnih predpisih. Na leto pojemo kar 4 kilograme teh strupenih snovi.

Kaj piti, da bo maček manjši?
V prednovoletnem času se tudi najmočnejšim lahko zgodi, da jim popustijo zavore in spijejo kakšen kozarček preveč. Torej, na kakšen načine se boste najbolje izognili mačku?

Zdravljenje s tangom
Psihologi in terapevti verjamejo, da tango pomaga pri zdravljenju Alzheimerjeve in Parkinsonove bolezni ter pri premagovanju depresije. Poglejte, kako to počnejo v Argentini.

Težave z erekcijo – alarm za srčno-žilne bolezni
Moški s srčno-žilnimi boleznimi, sladkorno boleznijo in hipertenzijo imajo težave z erekcijo štirikrat pogosteje kot zdravi moški.

Življenje v dvoje izboljšuje spomin
Ste vedeli, da z življenjem v dvoje lahko preprečite demenco? Švedski znanstveniki so namreč ugotovili, da življenje v skupnosti prepolovi tveganje za razvoj starostne izgube spomina.

Nad ponedeljkovo jutro s kavo!
Kava je verjetno najbolj popularno poživilo na svetu. Spodbuja živčevje in v zmernih odmerkih povečuje zbranost, hitrost bitja srca, zoži žile, razširi dihalne poti in nasploh spodbudi delovanje živčevja.

Parkinsonova bolezen in parkinsonizem
Parkinsonova bolezen je napredujoča bolezen možganov.

GLAVA
Bolezni/simptomi: