Prvi

Koliko spanja potrebuje dojenček?
Spalni vzorci vašega dojenčka so edinstveni in jih določa tako njegov temperament in stopnja razvoja kot tudi okolje, v katerem se nahaja. Vendar lahko na splošno rečemo, da potrebuje novorojenček okoli šest tednov, preden začne ponoči spati dlje kot podnevi.

VIDEO: Zdaj tudi ženske lahko lulajo stoje!
Na trg je prišel nov higienski pripomoček za ženske, ki bodo malo potrebo odslej lahko opravljale stoje. Na Nizozemskem so namreč iznašli pripomoček v obliki lijaka, s pomočjo katerega lahko ženske urinirajo stoje. Več o tem tudi na našem FORUMU.

Kaj o čudežnem serumu pravijo strokovnjaki?
V članku <a href="http://vizita.si/clanek//novice/v-devetih-minutah-brez-celulita.html">Čudežni serum</a> smo pred kratkim pisali o novem preparatu proti celulitu, ki naj bi samo v devetih minutah zmanjšal videz pomarančaste kože. Da je celulit nadloga, ki pesti precej žensk pa tudi moških, je pokazala tudi naša anketa. Prav zato smo se odločili, da raziščemo, kaj se skriva za tem čudežnim serumom. Pojasnila smo poiskali pri dermatologinji Metki Adamič.

Zakaj imajo otroci tako radi sladkarije?
Znano je, da imajo otroci zelo radi sladkarije. V ameriški raziskavi so pred kratkim razkrili vzrok za 'ljubezen' do sladkega. Gre za povsem biološko potrebo!

Čudežni serum?
Ameriško kozmetično podjetje je na trg lansiralo serum, ki naj bi pomagal zmanjšati videz pomarančaste kože. Prvi rezultati naj bi bili opazni že po devetih minutah.

Po postu - zdrav življenjski slog
Postenje ima neverjeten učinek na telo. Ravno zato je pomembno, da po zaključenem postu uživate in se razvajate z zdravo hrano. Le tako boste pozitivne vplive postenja še povečali.

INTERVJU: Do novih moči s postenjem
“Post je najbolj naraven način, ki organizmu omogoči, da se reši nakopičenih strupov in tako ponovno vzpostavi ravnotežje,” meni izkušen poznavalec postenja in svetovalec za zdrav življenjski slog Marjan Videnšek.

POPovi zdravniki obiskali POP TV
Za zdravnike, zdravstvene delavce in druge strokovnjake, ki sodelujejo v zdravniški svetovalnici POPovi zdravniki, smo pripravili srečanje ob startu nove spletne strani – Vizita.si.

Svetovni dan boja proti tuberkulozi
V svetu je tuberkuloza zelo razširjena bolezen. Strokovnjaki ocenjujejo, da vsako leto za njo na novo zboli okoli 10 milijonov ljudi, pri katerih se zaradi slabih življenjskih razmer in pomanjkanja zdravil bolezen lahko usodno konča. Slovenija na srečo spada med države z nizkim številom bolnikov.

Prvi koraki v svet makrobiotične kuhinje
Ker so jedilniki makrobiotične hrane pestri, zdravi in telesu ponudijo kakovostne sestavine za uravnoteženo delovanje priporočamo, da preizkusite nekaj receptov.

BROKOLI
Dolga stebla in zeleni brsti kar vabijo, da ugriznemo vanje. Brokoli sodi med najbolj priljubljene vrste zelenjave. Zapelje nas s tem, da je okusen in še koristen za zdravje.

Pravilna uporaba zdravil
Vsako zdravilo predstavlja potencialno nevarnost, zato sta prvi korak k varnemu in učinkovitemu zdravljenju dovolj velika osveščenost in znanje, še preden zdravilo prvič vzamemo.

Labialni herpes
Labialni herpes povzroča virus herpes simpleks, največkrat HSV tipa 1.

Epilepsija
Epilepsija je ena izmed najpogostnejših nevroloških bolezni.

AIDS/HIV
Okužba z virusom človeške imunske pomanjkljivosti običajno vodi v razvoj aidsa.

Novo zdravilo za sladkorno bolezen
Končno je tudi na slovenski trg prišlo novo zdravilo za zdravljenje sladkorne bolezni tipa 2.

Rožnata nadloga - strije
Rožnate črte, ki nastanejo zaradi nihanja telesne teže ali prehitre rasti, so pogosta težava tako žensk kot tudi moških. Čudežne kreme ni.

Z laserjem nad žilne spremembe
Razširjene in popokane žilice na koži povzročajo vse več ženskam in moškim neprijetne občutke. Čeprav niso boleče, so moteče.

Dojenje in umrljivost dojenčkov
Pričetek z dojenjem v prvi uri po porodu lahko v veliki meri prepreči umrljivost dojenčkov.

Aditivi povzročajo hiperaktivnost otrok
Prehranski dodatki, kot so ugotovili britanski znanstveniki, lahko povečajo intenzivnost hiperaktivnosti pri otrocih.

Nevarni oslovski kašelj
Zdravniki opozarjajo, da bi se morale ženske pred nosečnostjo cepiti proti oslovskemu kašlju.

Lidija Stare, dr. med.
Nevrologinja, katere področje dela je splošna nevrologija s poudarkom na motnjah motorike.

dr. Igor Fajdiga, dr. med.
Otolog, katerega področje dela zajema odkrivanje, zdravljenje in rehabilitacijo po zdravljenju raka v področju glave in vratu.