Stres

Najpogostejša spolna težava pri moških
Čeprav je prezgodnji izliv ena od najpogostejših seksualnih težav moških, vsak prezgodnji izliv ni skrb vzbujajoč. Skrb je upravičena le, če nima nadzora nad svojim telesom in ga izliv pravzaprav preseneti.

Nad spomladansko utrujenost z zaljubljenostjo
Prava zaljubljenost traja le nekaj mesecev, potem pa preraste v ljubezen ali pa se konča, pravijo strokovnjaki. Stanje zaljubljenosti je zato za telo velik stres in zaradi njega se lahko porušita tako hormonsko kot tudi čustveno ravnovesje.

Znebite se migren s sivko!
Zdravilne učinke, ki jih ima sivka, poznajo že stoletja. Najbolj poznano je eterično olje. Le-ta pomirja, pomaga pri živčni izčrpanosti, motnjah spanja in migreni.

Zaprtje je lahko znak bolezni
Zaprtje je lahko precej neprijetna nadloga. Vzroki so običajno nepravilna in neredna prehrana, stres in premalo gibanja. Če je zaprtje dolgotrajno ali če opazite kri v blatu, gre lahko za resnejše težave, ki zahtevajo obisk zdravnika.

Koristni nasveti za zdravo srce
28. september je svetovni dan srca. Marsikdo se premalo zaveda, kako pomembno funkcijo igra in kako pomembno je, da ga ohranjamo zdravega.

Si grizete nohte? Nikar!
Grizenje nohtov je ena izmed tistih razvad, ki ni preveč lepa, niti uporabna, niti zdrava, razvada pač. Dejstvo pa je, da si nohte grize toliko ljudi, da je vredno nekaj napisati o tem.

Ko nas čustvena bolečina zaboli fizično
Na univerzi v Kaliforniji so znanstveniki s pomočjo nove tehnologije skeniranja možganov ugotovili, da je del možganov, ki procesira fizično bolečino, zadolžen tudi za čustveno bolečino.

Kako močno boli lepota
Vsaka operacija povzroči rano in ta boli. Razkrivamo, katere lepotne operacije sodijo med najbolj in najmanj boleče.

„Poletna“ bolečina v grlu
Poletje je, vas pa boli grlo. Vas zanima, kakšni so vzroki in kako ukrepati?

Ko duševna bolečina postane telesna
Strokovnjaki že dalj časa opozarjajo, da človeška duševnost močno vpliva na napade migrene in hude glavobole.

Kako do boljšega spomina in koncentracije?
Zmanjšajte stres, saj lahko stresni hormon kortizol poškoduje dele vaših možganov, ki so odgovorni za učenje in spomin.

Poskrbite za svoje možgane
Kaj so možgani in kako za njih poskrbeti? Preberite nekaj spodnjih nasvetov.

13 pravil za boljši spomin
Kaj ne bi bilo super, če bi le pogledali stran knjige ali zapiskov in si natančno zapomnili, kaj na njej piše? Ali pa da bi vedeli, kje ste sinoči pustili ključe in vam jih zjutraj ne bi bilo treba iskati?

Kako lahko izboljšamo svoj spomin?
Nekateri si lažje zapomnijo tisto, kar slišijo, drugi pa tisto, kar vidijo oziroma izkusijo. Ne glede na to, si lahko s številnimi tehnikami še izboljšate tako koncentracijo kot tudi spomin.

Ohranjajte zdravje svojega spomina
Spomin je del vas samih in prav tako kot si seveda želite, da bi obdržali zdravje svojega telesa, morate ohranjati tudi zdravje svojega spomina.

Onesnažen zrak slabo vpliva na možgane
Vdihavanje onesnaženega zraka lahko slabo vpliva na možgane, so odkrili nizozemski raziskovalci. Posledice lahko pusti tudi na otrocih in nosečnicah.

Ko lasje in dlake prekomerno izpadajo
Alopecija je avtoimunska bolezen, kjer oseba izgublja lase ali dlake po telesu. V skrajnih primerih ostane popolnoma brez vseh dlak ali las. Bolezen je še vedno tabu tema, učinkovitega zdravljenja ni.

Sodobni moški imajo premočne in prehitre spermije
Kot trdijo nekateri znanstveniki, so za neplodnost 'krive' evolucijske spremembe telesa. Sodobni moški naj bi namreč proizvajali premočne in prehitre spermije, ki naj bi poškodovali jajčece.

10 razlogov, zakaj se redite!
Želite shujšati? Razkrivamo vam edini ključ do uspeha: uravnotežena in zdrava prehrana. V boju proti kilogramom pa na to pravilo zaradi hitrega tempa življenja pogosto pozabimo.

Poskrbite za svoje intimne predele!
Nega intimnih predelov telesa je zelo pomembna, saj vas pomanjkanje higiene lahko pripelje do različnih zdravstvenih težav. Redna higiena je enako pomembna tako za ženske kot tudi za moške.

Pri 12 letih izgubila vse lase
Tako kot vsaka 12-letnica, ki se prvič odpravlja na šolski ples, si je tudi Aimee Blinkhorn želela, da bi njeni lasje izgledali perfektno. Vendar se je česanje las spremenilo v nočno moro.

VIDEO: Poglejte si, kaj čaka naša zmagovalca!
Zmagovalca naše nagradne akcije Se želite odvaditi kajenja Mojca Zelko in Rok Pipan sta prišla v Krkine terme v Dolenjske toplice. Spremlja ju naša sodelavka Jelica Žalig Grce, ki se bo skupaj z njima udeležila programa odvajanja od kajenja.

Kako premagati popočitniški stres?
Vrnili ste se z brezskrbnih počitnic, poležavanja na plaži, križarjenja ali s hribov v vsakdanjo rutino stresnih situacij.

Poklicna izgorelost, bolezen sodobnega časa
Poklicna izgorelost je vse bolj razširjen problem sodobnega časa. O tem smo se pogovarjali z psihologinjo Andrejo Pšeničny.

Ko si upate reči NE!
Ste kdaj poskusili negativno misel, kot je naprimer NE ZMOREM, spremeniti v pozitivno misel ZMOREM? Takšna preprosta miselna vaja bi vam namreč spremenila življenje. Kar naenkrat bi se počutili izjemno dobro, kos bi bili vsem izzivom, vaše življenje pa bi postalo zabavno …

Ko me prime, da bi nekoga ubila!
Imate tri dni pred menstruacijo izjemen apetit in se počutite kot napihnjen balon? Ste najprej presrečni in že čez nekaj trenutkov povsem na psu? Ja, PMS je lahko neprijetna stvar in to ne samo za vas, ampak tudi za vašega partnerja in okolico.

Negativna čustva lahko resno ogrozijo vaše zdravje!
Žalost, jeza, strah. Negativna čustva povzročajo različne telesne bolezni, odvisnosti, depresijo. To danes ni več neznanka. S posebno metodo EFT se teh čustev lahko znebite. Bi poskusili? Kako to storiti, smo preverili pri psihologinji in družinski psihoterapevtki Sabini Šilc.

Vas muči nespečnost?
Ste tudi vi eden izmed tistih, ki nikakor ne morete pred spanjem izprazniti glave in odpihniti svojih misli? Dolgo v noč razmišljate o svojih težavah, nikakor ne morete zaspati, čeprav ste izjemno utrujeni, ko pa vam to le uspe, imate rahel spanec in se zbujate?

Kako 'preživeti' osebni poraz?
Šolsko leto se izteka, in prav to obdobje je eno najbolj stresnih predvsem za študente in dijake. Ne le, da imajo ogromno dela z oddajanjem še zadnjih izdelkov, izpiti in kontrolnimi nalogami, številni v tem obdobju doživijo tudi osebni poraz, če si na primer prislužijo popravni izpit.

Za bolnike vedno manj časa
Pogovarjali smo se z Andrejo Krpan, medicinsko sestro, ki skrbi za bolnika dobesedno. Ko potrebuje kozarec vode, ko mu je treba zamenjati pleničko, ga umiti, počesati, nahraniti … Dela vseh sedem dni na teden, v treh izmenah.