a

Kako se nekomu približati in se ne ''osramotiti''?
Osvajanje za nekatere nikakor ni enostavno.

Kako začeti z meditacijo?
Ste med tistimi, ki si želijo meditirati, a si 'lažete', da to preprosto ni za vas ali pa da nimate potrebnega znanja? Nihče od nas ga na začetku ni imel. Dovolite si začeti nekaj na novo, brez znanja in brez potrebe po obvladanju na silnem startu. Tukaj je nekaj nasvetov, ki vam lahko pomagajo pri začetku in spoznavanju z meditacijo.

Simptomi fibromialgije lahko spominjajo na simptome artritisa
Fibromialgija je pogost in kroničen sindrom, ki povzroča telesne bolečine, z njimi pa tudi duševne stiske.

Najboljši vitamini za boj proti vnetjem
Zdrava in uravnotežena prehrana je ključna, ko se pogovarjamo o boju proti vnetjem v telesu. Sem seveda sodijo tudi vitamini, ki so ključni tudi za normalno delovanje našega telesa. Poglejmo si, o katerih vitaminih je govora.

7 simptomov motenj hranjenja, ki nimajo nič skupnega s težo
Ko pomislimo na motnje hranjenja, večina od nas najprej pomisli na obliko telesa, vendar strokovnjaki opozarjajo, da obstajajo še drugi subtilni znaki, ki kažejo, da ima nekdo nezdrav odnos do hrane.

6 simptomov pomanjkanja želodčne kisline
Želodčna kislina je ključna za prebavo hrane in absorpcijo hranil v telesu. Ko pride do bodisi prekomernega izločanja ali pomanjkanja se lahko pojavijo različni simptomi, ki vplivajo na vaše zdravje in dobro počutje. Tokrat si bomo pogledali simptome pomanjkanja želodčne kisline.

10 živil, ki se jim je dobro izogibati, če imate Crohnovo bolezen
Ko gre za Crohnovo bolezen, vsa živila ne vplivajo na ljudi na enak način. Tukaj je seznam 10 vrst hrane, ki bi lahko pri tej vrsti bolnikov predstavljale težavo.

Okužba, ki lahko vodi v smrt
Tetanus je resna bakterijska okužba, ki lahko povzroči togost mišic in krče.

8 preventivnih pregledov, ki jih mora opraviti vsaka ženska
Preventivni zdravstveni pregledi so določeni pregledi, ki jih ljudje pozabimo opraviti, a so ključnega pomena. Tako kot se dogovarjamo in naročamo za termine pri frizerju, kozmetičarki in pri ostalih zadevah, bi se morali naročati na preventivne zdravstvene preglede pri specialistih. Tokrat smo zajeli 8 preventivnih pregledov, ki bi jih morala opraviti vsaka ženska.

Stvari, ki se jih ne veselimo, ko je poletje
Še posebej ko je govora o res visokih temperaturah, kajne?

Ženska, ki za objeme zaračunava več kot 80 evrov
Natasha v zgolj dveh urah zasluži več kot 160 evrov. Za kaj? Ne boste verjeli – za objeme!

To so razlogi, da vaše lasišče zaudarja
Četudi ob smrdljivem lasišču naprej pomislite na neumite lase, se to lahko pojavi tudi zaradi številnih zdravstvenih stanj. Pogosto ga lahko zdravimo doma, včasih pa je potreben tudi pregled pri dermatologu ali drugem strokovnjaku.

7 dejstev, ki jih morate vedeti o kremi za sončenje
Krema za sončenje nas ščiti in je eno izmed najpomembnejših sredstev za preprečevanje kožnega raka. Kako izbrati pravo, kako jo pravilno uporabljati in nanašati, in navsezadnje, kako lahko skrbimo za ustrezno zaščito pred soncem zase in za ljudi, ki jih imamo radi?

Najboljše živilo, če želite izgubiti kak kilogram
Stročnice so zelo zdravo živilo. Idealno bi bilo, če bi jih prav vsi vključili v svojo vsakodnevno prehrano. Vse vrste stročnic so tudi idealno živilo, če morate izgubiti odvečne kilograme. Težko jih je pojesti preveč. Čeprav jih naenkrat ni mogoče pojesti veliko, vas za dolgo zasitijo. Imajo nizko energijsko vrednost, a obenem z njimi zaužijete veliko vitaminov in mineralov, ki jih telo potrebuje.

Top knjige za lažje doseganje ciljev, ki ste si jih zastavili za to jesen
Poletje je čas, ko si privoščimo oddih od vsakdanje rutine, se prepustimo sončnim žarkom in nabiramo nove moči za prihajajoče izzive. Jesen pa s seboj prinaša svežo energijo, vonj po sveže padlem listju in občutek novega začetka. To je obdobje, ko se vrnemo v rutino in z novim zagonom postavljamo cilje za osebnostno rast ter napredek. S knjigo v roki je ta prehod veliko lažji, zato smo pripravili seznam najpogostejših ciljev in knjig, ki vam bodo pomagale na poti do uspeha in vas navdihnile pri doseganju teh ciljev.

Tropsko sadje, ki je polno antioksidantov
Dragon fruit, znan tudi kot pitaja, je tropsko sadje, ki izvira iz Amerike. Plodovi rastline Hylocereus in Selenicereus so priljubljeni zaradi svoje zanimive in privlačne zunanjosti ter osvežujočega okusa. Poglejmo si, kakšne so zdravstvene koristi.

Preverite, ali imate računalniški vid
Včasih so ljudje delali najrazličnejša dela, največkrat pa je samo delo potekalo bodisi v naravnem okolju bodisi v stoječem položaju. Ljudje so delali več fizičnega dela, manj intelektualnega, posledično pa so manj sedeli. Danes nas ima večina službe, ki od nas zahtevajo, da ure in ure presedimo in strmimo v računalniške zaslone. To lahko resnično obremeni naše oči. Privede lahko celo do tako imenovanega 'računalniškega vida'.

Vse, kar morate vedeti o amiloidozi
Amiloidoza je, ko se nenormalna beljakovina, imenovana amiloid, kopiči v vaših tkivih in organih. Ko se to zgodi, vpliva na njihovo obliko in delovanje.

Zakaj pride do krvavenja med menstrualnim ciklom?
Krvavenja med menstrualnim ciklom presenetijo marsikatero žensko v plodni dobi in včasih povzročajo številne skrbi. Kdaj je situacija 'nedolžne' narave in kdaj je treba urgirati?

Kaj povzroča boleče menstruacije in kako si lahko pomagate?
Boleče menstruacije so lahko pogostejše z nerednimi menstruacijami ali močnimi krvavitvami. Vendar jih lahko povzročijo tudi nekatera zdravstvena stanja, vključno z endometriozo in medenično vnetno boleznijo.

Opičje koze: vse, kar morate vedeti
Kaj so opičje koze, kako se prenašajo, kako poteka bolezen, kako se lahko zaščitimo ... Kaj morate vedeti o tej nalezljivi bolezni.

9 znakov, da vam primanjkuje beljakovin
Naše mišice, notranji organi in tkiva so sestavljene iz beljakovin. Beljakovine so tako ene najpomembnejših sestavin našega telesa. Gre za dolgoverižne aminokisline, ki so pomembne za rast, razvoj in ohranjanje telesnih funkcij. Preverite, ali vam jih primanjkuje.

Kako lahko ugotoviš, kaj te veseli?
Če je katero obdobje, je obdobje najstništva tisto, v katerem odkrivamo, raziskujemo in rastemo kot osebe. Seveda se v tem obdobju soočamo s številnimi izzivi, pred nami so številne odločitve in odgovornosti, ostaja pa nam tudi najpomembnejše vprašanje – kaj me resnično veseli? Predstavljamo nekaj nasvetov, ki ti bodo morda pomagali pri slednjem vprašanju.

Zakaj pride do laktozne intolerance?
S staranjem se postopno slabšajo fiziološke funkcije organizma, s tem pa tudi vzdrževanje ravnovesja v telesu. Kar zadeva prebavo, se pojavijo pomembne strukturne spremembe organov oziroma žlez, ki proizvajajo prebavne sokove, kot so želodčna kislina, bikarbonat, encimi in slina. Pri encimih velja še posebej izpostaviti laktozno intoleranco, ki velja za najbolj znano in eno najpogostejših s starostjo povezanih prebavnih težav. Žal, ni edina!

Zgolj tako, da bo novo študijsko obdobje uspešno
Morda smo 'še' v avgustu, a 1. oktober bo tu hitreje, kot si mislimo. Kako se lahko uspešno pripravite na novo študijsko obdobje, morda tudi popolnoma novo obdobje v svojem življenju? Pomembne trike in nasvete razkriva naš Oskar.

Nasveti za hujšanje, za starejše od 40 let
S starostjo pridejo tudi določene telesne spremembe. Naše telo ne more več funkcionirati, kot je dvajset let nazaj. Med drugim lahko tudi ohranjanje telesne teže predstavlja večji izziv, kot nekoč. Preberite si, s kakšnimi ukrepi si lahko pomagate.

Kaj se zgodi, če ne izražamo čustev?
Čustva so sestavni del človeške izkušnje in igrajo ključno vlogo pri našem dojemanju sveta ter medosebnih odnosih. Vendar pa se včasih znajdemo v situacijah, ko se odločimo zadrževati ali potlačiti svoja čustva. Zakaj je to na dolgi rok lahko zelo škodljivo?

So pljučni noduli nevarni?
So pljučni noduli vedno nevarni oz. rakavi? Bolezni dihal in okužbe lahko povzročijo nastanek vozličkov v pljučih. Večina pljučnih vozlov ni nujno vedno znak pljučnega raka.

''Želim si, da bi vedela, da mama potrebuje nekoga, ki jo ima rad, četudi je ne razume''
Pravimo, da nas mora, če nas ima človek resnično rad, razumeti, podpirati in nam poklanjati predvsem svoj čas in pozornost. Kaj pa, ko tega človek ni več sposoben? Kaj, če sploh nikoli ni bil, ali pa vsaj nikoli več ne bo? To, da se ljudje spreminjamo, ne pomeni, da drug drugega nehamo ljubiti, še manj, da si želimo slabo. Včasih v življenju preprosto pridejo situacije, predvsem pa bolezni, nad katerimi nimamo nikakršnega nadzora. Ena takšnih bolezni je tudi demenca, pri kateri lahko rečemo, da se človek praktično v celoti spremeni. A zaradi tega ga nimamo nič manj radi.

Načini, kako se lahko soočiš z manj prijetnimi občutki
Vsi raje občutimo srečne občutke kot tiste, ob katerih se ne počutimo prijetno. A da lahko občutimo srečo, veselje, radost in zanos, se moramo naučiti občutiti in si dovoliti čutiti tudi manj prijetne občutke, kot so žalost, jeza in morda tudi ljubosumje.