aktivnosti

Za debelost je kriva vaša kuhinja!
Kuhinja je srce vašega stanovanja, pogosto pa je ta tudi glavni vzrok za odvečne kilograme! Velikost krožnikov, kozarcev in shrambe, položaj kuhinje in velikost hladilnika namreč najbolj vplivajo na to, koliko pojeste.

So fekalije našli tudi v gaziranih pijačah v Sloveniji?
Potem ko smo poročali o tem, da so v Združenih državah Amerike v gaziranih pijačah našli fekalije, smo preverili, ali so tovrstne snovi tudi v gaziranih pijačah v Sloveniji.

Premagajte praznično depresijo!
Stres in depresija lahko uničita vaše praznike in škodita vašemu zdravju. Načrtovanje dogodkov, razporejanje časa in omejitev stroškov vam tako lahko pričarajo prav čudovite praznike!

Nahranite možgane in izboljšajte spomin!
Se vam je že zgodilo, da ste šli v trgovino po mleko, domov pa prišli s polno vrečko in brez mleka? Ste po večerji ugotovili, da na mizo niste dali solate? Izboljšajte svoj spomin s hrano!

Zaradi novoletnih lučk pristala v bolnišnici!
Pogled na novoletne okraske in lučke nas običajno navdaja z optimizmom. Za Kirsty Dunlop pa so novoletne lučke prava nočna mora. Že sam pogled nanje ji namreč povzroči hud epileptični napad.

10 nasvetov za boljši spanec
Se vam pogosto dogaja, da ste zaspani, potem pa preprosto ne morete zaspati? Spremenite svoje spalne navade in si privoščite kvalitetnejši nočni počitek.

5 situacij, ki lahko izzovejo srčni infarkt
Zdrava prehrana, zadosti gibanja, izogibanje kajenju in drugim škodljivim razvadam so najosnovnejši načini, s katerimi poskrbimo za zdravo srce. Obstaja pa nekaj situacij, ki lahko pri tistih, ki ne pazijo dovolj na srce, povzročijo srčni infarkt, pravijo raziskovalci.

15 največkrat spregledanih simptomov raka
Predvsem za ženske velja, da se zelo redko odpravijo na priporočene zdravniške preglede, kar poveča tveganje za nastanek rakavih obolenj, marsikateri simptom pa ostane neopažen.

Zanikanje je lahko smrtno nevarno
Kolikokrat ste nekoga, ki je občutno predebel, slišali praviti, da je le lepo zaobljen? Študija je pokazala, da večina predebelih ne laže samo prijateljem in družini, temveč tudi samim sebi.

Število okuženih z virusom HIV pri nas narašča
V Sloveniji število okuženih z virusom HIV narašča. Letos je bilo namreč do konca leta 2009 prijavljenih 29 novih HIV okužb. Zato sta še kako pomembna osveščanje in preventiva.

Ostajate brez sape? Mogoče gre za kronično obolenje dihal
Za kronično obstruktivno pljučno bolezen vsako leto pri nas umre od 500 do 600 ljudi. Gre za obolenje dihal, ki prizadene okoli 20 odstotkov kadilcev, pravijo v bolnišnici Golnik.

NOVA GRIPA: Kako jo prepoznati in kako ravnati!
Ker je tudi v Sloveniji vse več okuženih z novo gripo, je pomembno, da veste, kakšni so bolezenski znaki, kako se ob okužbi obnašati in kako novo gripo zdraviti.

10 športnih aktivnosti za sončne jesenske dni
Čeprav se nezadržno približujemo koledarski zimi, nas vreme v zadnjih dneh prijetno razvaja. Zato lahko tople in sončne jesenske dni še dodobra izkoristimo in se lotimo katere od naslednjih športnih aktivnosti.

7 mitov o prehranjevanju
Miti o prehrani so po navadi opravičila za razvade. Razkrili vam bomo sedem najpopularnejših mitov, ki ne držijo.

VIDEO: Nad bolečine v hrbtenici s fizioterapevtskimi vajami
Tudi vas zaradi nepravilne drže, veliko sedenja, ponavljajočih se gibov vse huje boli v predelu hrbtenice? Ste se obrnili na zdravnika, ki vam je bolečine sicer ublažil, zdaj pa vas skrbi, da se bodo težave ponovile? Z nekaj preprostimi vajami, ki jih lahko izvajate tudi sami doma, je vaših skrbi in težav lahko konec.

Hujšanje me je skoraj pahnilo čez rob ...
Hrana je bila zame nujno zlo. Manj kot sem jedla, srečnejša sem bila. In takšno dojemanje hrane me je skoraj pahnilo čez rob.

Z aktivnostjo nad raka dojk
V Evropi na leto odkrijejo približno 430.000 novih primerov raka dojk; 10 do 16 odstotkov naj bi bila posledica preslabe telesne dejavnosti.

Povzroča kronično utrujenost virus?
Ste ves čas utrujeni, se težko zberete, vas pesti nespečnost? Sumite, da imate sindrom kronične utrujenosti, pa ne veste, kako bi se z njim spopadli? Potem je tu dobra novica za vas. Zadnja ameriška raziskava namreč ponuja upanje za vse ljudi s kronično utrujenostjo!

Kako izboljšati počutje v mračnih jesenskih dneh?
Ste tudi vi zaradi vse krajših in mrzlih dni vedno bolj nerazpoloženi? Vas pestijo utrujenost, pomanjkanje volje, težave s koncentracijo? Potem je pravi čas, da vzamete stvari v svoje roke in si izboljšate psihično počutje.

Najnovejša metoda pomlajevanja - frakcioniranje
V zadnjem obdobju je lasersko tehnologijo pomlajevanja kože pretresla metoda frakcionirana ablacija. S tem posegom lahko izboljšamo videz kože, zgladimo gube in odpravimo razne poškodbe na koži, pravi dermatologinja Metka Adamič.

Kako preprečimo poškodbe pri športu in rekreaciji?
Topli sončni dnevi kar vabijo, da se začnemo gibati na prostem. Začenja se sezona teka, kolesarstva, nordijske hoje, planinarjenja ... Ne pozabite pa, da vsaka aktivnost zahteva previdnost in primerno pripravo. Kako preprečimo poškodbe, smo vprašali travmatologa.

Stres
Manjša količina stresa na marsikoga učinkuje spodbudno, do neke mere nam celo pomaga dati vse od sebe. Preveč stresa, še posebej dolgotrajnega, pa lahko povroči hude zdravstvene težave.

10 razvad, ki nam lahko uničijo zdravje
Imate radi ocvrt krompirček in drugo hitro hrano? Je vaše najljubše opravilo poležavanje pred televizijo s skledo čipsa v eni in kozarcem piva v drugi roki? Preverite, katere so tiste razvade, ki lahko škodijo vašemu zdravju.

Preprečite poškodbe otrok!
Poškodbe so v Sloveniji eden izmed glavnih vzrokov za umrljivost otrok in mladostnikov v starosti od 0 do 19 let, saj so »krive« za 29 odstotkov vseh smrti v tej starostni skupini. Vsako leto zaradi poškodb umre 44 otrok in mladostnikov te starosti, 990 pa jih je sprejetih na zdravljenje v bolnišnico.

Bolečina v komolcu
Poletje je čas športnih aktivnosti, pa tudi čas večjega števila poškodb. Ena izmed njih je vnetje kit v komolcu, še posebej pri večji športni preobremenitvi, na primer pri plezanju, golfu ali tenisu.

Nosečnice v poletni vročini
Poleti se lahko temperature dvignejo tudi nad 30 stopinj. Takrat vsi iščemo senco in "dihamo na škrge", nosečnice pa vročino prenašajo še težje.

Nosečnost ni bolezen!
Bodoča mamica lahko veliko pripomore k boljšemu počutju, če bo telesno aktivna tudi med nosečnostjo.

INTERVJU: Tudi moški imajo meno
Ste se kdaj spraševali, zakaj moški z leti postanejo bolj razneženi in prijazni? Strokovnjaki pravijo, da je to povezano z upadom moškega spolnega hormona – testosterona.

VIDEO: Nad krčne žile z najnovejšo lasersko metodo
Krčne žile so bolezensko razširjene vene. Strokovnjaki opozarjajo, da ne gre le za estetsko napako, saj so lahko posledice, če jih ne zdravimo, zelo hude. Najnovejša laserska operacija jih odstrani skoraj za vedno.

Koristni nasveti za zdravo srce
28. september je svetovni dan srca. Marsikdo se premalo zaveda, kako pomembno funkcijo igra in kako pomembno je, da ga ohranjamo zdravega.