bakterij

5 vzrokov slabega zadaha
Slab zadah je posledica prekomernega razmnoževanja bakterij v ustni votlini. Česa se morate torej izogibati, da bo število bakterij manjše in kako si pri slabem zadahu lahko pomagate?

Zaradi mačjega ugriza je skoraj umrl!
Graham Forster je velik ljubitelj mačk. Ko je nekega dne svojemu mačku iz roke dajal hrano, ga je ta ugriznil v palec. Na prvi pogled nedolžen ugriz se je kmalu prelevil v pravo borbo za življenje.

Probiotiki, čuvaji našega imunskega sistema
Beseda probiotik izhaja iz grške besede pro bios, kar pomeni »za življenje«. Pojavila se je v sredini 20. stoletja, ko se je pokazalo, da nekateri mikroorganizmi pozitivno vplivajo na črevesno floro.

V polovici gaziranih pijač našli fekalije
V Združenih državah so testirali gazirane pijače in ugotovili, da kar polovica vsebuje bakterije, ki so v fekalijah (v blatu). Kar 11 odstotkov pijač pa je vsebovalo bakerijo Escherichiju coli, ki najpogosteje povzroča drisko.

9 nenavadnih stvari, ki smo jih o sebi izvedeli v letu 2009
Glede na to, da znanost človeka proučuje že tisoče let, bi si mislili, da o človeku vemo že vse. Pa ni tako! Preberite, katere nenavadne stvari smo o nas izvedeli v letu 2009!

VIDEO: Razkužila so lahko bolj nevarna kot virusi
Tudi vi v strahu pred novo gripo in drugimi virusnimi obolenji posegate po dezinfekcijskih sredstvih? O pretiranem razkuževanju rok in prostorov pa raje dvakrat premislite, kajti dolgoročno si lahko s tem naredite več škode kot koristi.

Z nonijem do daljšega življenja
Znanstvenik Steven Charles Gallant, biokemik, je ugotovil, da si z nonijem lahko podaljšamo življenje. Testi, ki jih je izvajal na mušicah, so pokazali, da je uživanje tropskega sadeža kar enkrat podaljšalo življenje mušic.

Pripravite svoje telo na praznike
Bližajo se prazniki, s tem pa tudi obilne pojedine, kakšen kozarec vina več in verjetno tudi nekaj neprespanih noči. Vse to pa naš imunski sistem slabi, zato je zanj potrebno poskrbeti že zdaj.

Novost! Hujšanje s probiotiki!
Najboljši mikroorganizmi, ki živijo v našem telesu, so probiotiki. To so zdrave bakterije, ki so v našem črevesju. Nove raziskave s Stanford University School of Medicine in bolnišnice Standford so ugotovili, da bi lahko s pomočjo probiotikov celo izgubili težo.

Okrepimo imunski sistem s hrano in zelišči
Jesen in zima sta prav gotovo letna časa, ko je imunski sistem na veliki preizkušnji. Veliko je odvisno od načina življenja, vsakdanjega stresa, pravilne prehrane in zadostne količine gibanja.

Previdno z antibiotiki!
Antibiotiki so zdravila za zdravljenje bakterijskih okužb. Ker pa jih vse pogosteje uporabljamo brezglavo in neupravičeno, postajajo bakterije nanje odporne, zdravljenje pa vedno bolj neučinkovito in dolgotajno.

VIDEO: Zdravljenje s svetlobno terapijo
V svetu in tudi pri nas se vse bolj uveljavlja zdravljenje ran po poškodbah ali kroničnih obolenjih s svetlobno terapijo.

Kako pripraviti zeljnico za krepitev imunskega sistema?
Zelje je že v rimskem cesarstvu in stari Grčiji veljalo za zdravilo. Pri arheološkem izkopavanju starorimskih skladišč za hrano so odkrili številne škatle in sode, ki brez dvoma kažejo na veliko proizvodnjo kisanega zelja.

Z vbrizgavanjem krvi v obraz do mladosti
Najnovejša pogruntavščina znanstvenikov je še kako nenavadna. Mladost naj bi nam povrnili z najnovejšo terapijo, kjer pa v kožo ne vbrizgavajo botoksa, ampak kar kri.

VIDEO: Z naravnim pripravkom do boljših kosti
Čeprav je osteoporoza bolezen, ki prizadene predvsem ženske po menopavzi, pa je za svoje kosti treba skrbeti že prej in v telo vnesti zadostno količino kalcija. Kako to storiti na najbolj učinkovit način, pa si lahko pogledate v videu.

Skodelica za zbiranje menstrualne krvi
Čeprav že skoraj leto dni lahko tudi v slovenskih drogerijah kupite silikonsko skodelico za zbiranje menstrualne krvi, nič ne kaže, da bi se prodaja vložkov in tamponov drastično zmanjšala.

Za spremembo si med namažite na obraz
Kozmetični izdelki iz medu so primerni za vse tipe kože in vse starosti. Mladim dekletom pomaga pri mozoljavosti, v srednjih letih oskrbi kožo s potrebno vlago, starejšim damam pa zmanjšuje pore.

Deodorant ali antiperspirant?
Ali boste uporabili enega ali drugega, je predvsem odvisno od vaše kože. Zato smo za mnenje povprašali dermatologinjo dr. Metko Adamič, za koga je bolj primeren deodorant in za koga antiperspirant.

Voda iz plastenk je nevarna zdravju!
Čeprav pijemo vodo iz plastenk prav zato, ker želimo v svoje telo vnašati čim bolj čisto vodo, pa zadnje raziskave kažejo, da ta voda ni zdrava, saj se vanjo iz plastike embalaže izloča snov bisfenol A (BPA). Poleg tega je pitje iz plastenk neekološko.

Pozor! Tesne kavbojke škodujejo zdravju
Nevrologi so ugotovili, da nošenje ozkih kavbojk lahko 'resno' ogrozi vaše zdravje. Kot pravijo strokovnjaki, pa nič manj nevarne niso velike modne torbe, visoke pete in tangice.

Je fluor v zobnih pastah škodljiv zdravju?
Fluor, ki ga vsakodnevno uporabljamo v zobnih pastah, ovira encime, ugodne za razvoj ustnih bakterij, fluoridni ioni pa se vežejo s kalcijevimi ter krepijo zobno sklenino. Po drugi strani pa raziskave kažejo, da flour zelo škoduje zdravju.

Kako iz začaranega kroga težav z dihali – 2.del
Poleg rednega čiščenja nosu in inhaliranja lahko svojemu malčku pri premagovanju težav z zgornjimi dihalnimi potmi pomagate tudi s pravilno prehrano.

Kako iz začaranega kroga dihalnih težav?
Vaš otrok pogosto oboleva za prehladi in trpi zaradi težav z dihali? Če vam ne uspe odpraviti vzrokov za nastanek bolezni in njenih posledic, se otroci vrtijo v začaranem krogu težav.

Vetrovi in napihnjenost
Vsakdo ima vsaj občasno težave z veterovi ali napihnjenostjo trebuha.

Jogurt lahko olajša vnetje nožnice
Glivično vnetje nožnice je ena izmed najpogostejših okužb pri ženskah. Do 25. leta starosti ima občasno glivično vnetje kar polovica žensk. Vnetje zdravimo z zdravili, ki jih predpiše ginekolog, pomagamo pa si lahko tudi z jogurtom!

Nadležno srbenje nožnice
Mnogo žensk se poleti sooča z nadležnim srbenjem nožnice, ki ga povzroča spremenjen vaginalni ekosistem. Da se vaginalni ekosistem poruši je možnih več vzrokov.

Okužil se je s črno kugo in umrl
Med raziskovanjem črne kuge se je ameriški znanstvenik okužil in 12 ur po okužbi umrl. Bakterija Yersinia pestis, ki povzroča črno kugo in je pomorila že več milijonov ljudi, je bila usodna tudi za raziskovalca.

Poskrbite za svoje intimne predele!
Nega intimnih predelov telesa je zelo pomembna, saj vas pomanjkanje higiene lahko pripelje do različnih zdravstvenih težav. Redna higiena je enako pomembna tako za ženske kot tudi za moške.

VIDEO: Pozor! Zobna ščetka najmanj dva metra od stranišča
Ste vedeli, da morate hraniti zobno ščetko, če imate v kopalnici tudi stranišče, vsaj dva metra od njega? S spuščanjem vode se namreč dvigajo bakterije, ki ostanejo na ščetki in povečajo možnost za najrazličnejše infekcije.

Šokantno! V kuhinji več bakterij kot na straniščni školjki
Ste vedeli, da se v kuhinji in na pisarniški mizi nahaja več nevarnih bakterij in umazanije kot na WC školjki, celo do 400 krat več. Na kuhinjskih pipah so odkrili celo nevarno bakterijo Escherichia coli.