bo

Kako se izogniti mačku? To naj bi bila najboljša rešitev
Ali obstajajo načini, s katerimi se lahko izognemo mačku?

Kako se lahko sprijazniš, da ne moreš biti vsem všeč?
V mladosti si bolj kot kadarkoli prej in kasneje želimo zgolj in samo pripadati. Želimo biti všečni in sprejeti, popularnost pa jemljemo kot neko normalno normo, proti kateri vsi stremimo. Medtem ko je vse to popolnoma normalen del odraščanja, pa ti danes želimo prikazati še drugo plat, zakaj je morda dobro, da nisi vedno všečen in sprejet, ter navsezadnje, zakaj preprosto ne moremo biti vsem všeč.

5 vzrokov za povečane bezgavke
Povečane bezgavke so lahko znak resne zdravstvene težave ali pa zgolj navadnega prehlada. Kdaj in zakaj je stanje lahko resno?

Za to boleznijo naj bi zbolela vsaka peta ženska
Zagotovo ste že slišali za marsikatero bolezen ščitnice, malo manj poznan pa je Hashimotov tiroiditis. Kaj je omenjena bolezen, kako prepoznamo znake in na kaj moramo biti pozorni, si lahko preberete v nadaljevanju.

To so znaki alkoholizma
V letu 2014 je bilo v Sloveniji po podatkih Nacionalnega inštituta skupaj 3.545 primerov hospitalizacij izključno zaradi posledic škodljive rabe alkohola, v povprečju je bilo vsakodnevno zabeleženih deset primerov zdravljenih v bolnišnici zaradi bolezni in stanj, ki jih je bilo mogoče s stoodstotno verjetnostjo pripisati alkoholu, najpogostejši vzrok za hospitalizacije so bile duševne in vedenjske motnje zaradi uživanja alkohola (72 %) ter alkoholna bolezen jeter (23 %), 184 bolnišnično obravnavanih primerov (5 %) pa so predstavljali mladi do 19. leta starosti. Na NIJZ poudarjajo, da škodljiva raba alkohola v Sloveniji predstavlja velik javnozdravstveni problem, ki pa je tudi družbeni problem, saj posledice nosi tako posameznik kot njegovi svojci, pa tudi lokalna skupnost in celotna družba.

To morate narediti v vročem vremenu
Dobro je, da v vročem vremenu prilagodimo svoje vedenje, da ostanemo varni in zdravi.

Grizljanje ledu prinaša neprijetne posledice
Grizljanje ledu nikakor ni dobro za zdravje naših zob.

Tako veste, da vam jetra ne delujejo, kot bi morala
Jetra so organ, glavni 'filter' v našem telesu, ki čisti toksine iz krvi, sodeluje pri obrambi pred okužbami, ustvarja žolč in razgrajuje maščobe; prav zato je zelo pomembno, da pravočasno prepoznamo težave z jetri.

Zavrnilo jo je 20 družin, potem pa je deklico posvojil samski očka
Prisrčna zgodba o človečnosti se je odvijala v sosednji Italiji, kjer se je za posvojitev deklice z Downovim sindromom kljub temu ali predvsem zato, ker se je kar dvajset družin odpovedalo temu privilegiju, odločil moški, ki je zanjo izvedel med opravljanjem prostovoljnega dela. Srčne deklice nihče ni želel sprejeti v družino, dokler se ni pojavil Luca Trapanese, samski Italijan z velikim srcem.

Kaj se zgodi, če mesec dni vsak dan pojeste 2 banani?
Banane so eden najbolj priljubljenih sadežev na svetu, saj so odličnega okusa, nas nasitijo in so izjemno hranljive. Preproste so tudi za to, da jih vzamemo s seboj v službo ali na pot in imamo tako zdrav in hranilen prigrizek. K sreči tudi niso drage.

Genetska bolezen, ki povzroča 'hiperfleksibilnost'
Ehlers-Danlosovi sindromi (EDS) so skupina redkih dednih stanj, ki prizadenejo vezivno tkivo.

Hladna prha: ja varna v vročih dneh in ali nas res ohladi?
Vsak od nas je ob vročem vremenu, ko nas je oblival pot, pomislil na najbolj priročno možnost ohlajanja – hladen tuš. Je to 'zdrava' varianta ohladitve? Kaj je dejansko najboljši način ohladitve? Da bi odgovorili na to vprašanje, moramo najprej vedeti, kako telo ohranja stabilno notranjo (jedrno) temperaturo.

To so prednosti in slabosti dela čez poletje
Danes predstavljamo prednosti in slabosti dela čez poletje.

Če se odločate o liposukciji, morate vedeti to
Liposukcija je kozmetični postopek, ki odstrani maščobo, ki se je drugače ne morete znebiti, niti z dieto, niti z vadbo.

To je lahko stranski učinek sladkorne bolezni
Gastropareza je stanje, kjer hrana prehaja skozi želodec počasneje, kot bi morala. Gre za dolgotrajno stanje, ki ga je mogoče obvladati s spremembami prehrane, zdravili in drugimi oblikami zdravljenja.

Prostočasne dejavnosti in aktivnosti, s katerimi se lahko zaposliš to poletje
Poletje je čas počitnic, ko šolarji in dijaki uživate v zasluženem oddihu od šolskih obveznosti. A kaj hitro lahko postane dolgčas, kajne? Poglejmo si, kako si lahko krajšate čas.

Tako boste med poletjem ostali v formi
Poletni meseci so idealni za ohranjanje dobre fizične pripravljenosti in zdravega načina prehranjevanja. Daljši dnevi in lepše vreme ponujajo številne priložnosti za telesno dejavnost na prostem in uživanje sveže, sezonske hrane.

Zato vas imajo 'komarji' raje kot druge
Imate občutek, da vas komarji pikajo bolj kot druge ljudi? Za tem morda dejansko stoji znanstveni razlog.

Ne počnite teh stvari na prazen želodec
Morda imate težave z želodcem ali prebavo, morda ne. Vsekakor pa v vsakem primeru obstajajo stvari, ki jih ni dobro delati na prazen želodec. Poglejmo si jih nekaj.

Po kakšnih kriterijih izbirati kremo za sončenje?
V poletnem času lahko naletimo na številne (nezdrave!) mite. Najpogostejši je denimo ta, da sonce sploh ni škodljivo, da ne potrebujemo kreme za sončenje, da so slednje tiste, ki so škodljive. Vse to so zgolj neresnice, ki jim ne smemo nasedati. Opekline povzročajo kožnega raka, prav tako pretirano izpostavljanje soncu! Zato je pomembno, da se izogibamo soncu, kolikor se le da, v najbolj hudih urah, hkrati pa poskrbimo za ustrezno zaščito!

Pomanjkanje vitamina B12 lahko škoduje duševnemu zdravju in celo povzroči paranojo
Vitamin B12 je ključen za številne telesne funkcije – od presnove našega organizma do delovanja živčnega in krvožilnega sistema. Če naše telo ne dobi dovolj vitamina B12, lahko to povzroči številne motnje in bolezni.

Tako lahko starše prepričaš, da greš lahko prvič sam na morje
Pomembni mejniki v odraščanju vključujejo priložnosti za razvijanje neodvisnosti in samostojnosti. Eden od teh korakov je vsekakor tudi prvo samostojno potovanje na morje s prijatelji.

Testirajte svoje zdravje s tem testom
Poznamo več vrst testov, s katerimi lahko preverimo svoje zdravje. Naredimo jih lahko na preprost način, doma, ne bodo nam pa vzeli več kot od 20 do 30 minut časa.

'Filane' paprike na prav poseben način
Polnjene paprike so ena tistih jedi, ki v poletnih mesecih večkrat kraljuje na naših krožnikih. Še posebej priljubljene so v sredini poletja, ko je sezona domačih paprik na vrhuncu. Največkrat jih pripravimo na 'klasičen' način, torej nadevane z mletim mesom in rižem ter kuhane v paradižnikovi omaki, a je možnosti za njihovo pripravo še veliko več. Poskusite nekaj novega, drugačnega, predvsem pa prijaznega do vaše prebave!

Ste jezni in se ne morete pomiriti? Pomaga vam lahko ta trik
Že od nekdaj so se ljudje trudili odkrivati tehnike obvladovanja jeze. Sodobne tehnike vemo, da vključujejo najrazličnejše metode – vadbo na boksarski vreči, umetnostne načine in druge. Navsezadnje pa lahko trik najdemo tudi v japonski kulturni tradiciji.

Koraki za preprečevanje raka, s katerimi lahko začnete že danes
Kakšne in katere navade pomagajo preprečevati raka? Na vse seveda ne moremo vplivati sami, veliko navad pa nam lahko vsekakor pomaga! Spletni portal healthista razkriva spremembe življenjskega sloga, ki dokazano preprečujejo raka.

Tudi fantje imajo svoje negotovosti, te so ene izmed njih
Oba spola sta včasih negotova glede svojega videza in svoje privlačnosti. A če priznamo ali ne, na fante pri tem velikokrat pozabljamo. Da, tudi oni imajo svoje negotovosti in čas je, da o tem spregovorimo.

Tudi s hrano lahko preprečimo dehidracijo
Ko začutimo žejo, je navadno že prepozno, saj je to znak dehidracije. Žeja je namreč posledica tega, da je izguba tekočine večja od njenega vnosa v naše telo. Simptomi dehidracije lahko tako vključujejo suha usta, omotičnost, žejo, utrujenost in tudi težave s koncentracijo.

Prva naprava za nadzor epilepsije na svetu nameščena v lobanjo dečka iz Združenega kraljestva
Ko je bil deček s hudo epilepsijo star 12 let, je postal prvi bolnik na svetu, na katerem so preizkusili novo napravo, ki je bila nameščena v njegovo lobanjo, za nadzor epileptičnih napadov.

Kako zdrava je mikrozelenjava?
Ste že slišali za mikrozelenjavo? Poznate njeno sestavo, hranila in kaj vse vsebuje? Poglejmo si bolj podrobno, predvsem pa, kako zdrava je ta vrsta zelenjave.