Vizita.si

bolečine v trebuhu

Zdravje 16. 04. 2021 06.00

Previdno, v porastu je mišja mrzlica

Zadnji dve leti sta minili v znamenju pandemije covida-19, a to ne pomeni, da ostalih bolezni ni oz. so le te izginile. Nacionalni inštitut za javno zdravje namreč opozarja na naraščanje števila prijav mišje mrzlice.

Zdravje 05. 03. 2021 06.00

5 stvari, ki jih vetrovi lahko razkrijejo o vašem zdravju

Občasni vetrovi niso nič takšnega, a če se njihova količina poveča, dodatno pa jih spremlja smrad, je čas, da se zazremo v naslednje stvari, ki so morda razlog za vetrove, navsezadnje pa tudi napihnjenost, ki jih navadno spremlja.

Zdravje 15. 02. 2021 09.29

Kako si pomagati pri težavah s prebavo?

Uživanje nezdrave prehrane, premalo gibanja, stres, hiter življenjski tempo, nezadosten dnevni vnos tekočine in vlaknin v telo so razlogi, ki lahko vplivajo na slabo počutje in neredno odvajanje. Poglejmo si, kako lahko spremenite svoje dnevne navade, ki bodo pripomogle k boljšemu počutju in prebavi.

Alternativa 15. 02. 2021 06.00

Vas muči prebava? Pomagate si lahko z naslednjimi prehranskimi dodatki

Preden se odločite za uporabo naslednjih dodatkov in živil za izboljšanje prebave, se je dobro posvetovati s svojim zdravnikom – posebej če je v ozadju kakšno zdravstveno stanje.

Nasmeh zdravju 28. 01. 2021 06.00

14 znakov, ki nakazujejo na upočasnjeno delovanje jeter

Jetra so eden ključnih organov, ki sodelujejo pri prebavi in iz našega telesa izločajo toksine. Če ta organ v našem telesu ne deluje pravilno ali pa deluje zgolj upočasnjeno, so to lahko kaže na različne načine.

Zdrav Lajf 25. 01. 2021 06.00

Najboljši položaji za spanje, če te mučijo menstrualni krči

Obstajajo trije optimalni spalni položaji, ki ti bodo vsaj nekoliko olajšali menstrualne bolečine.

Duševno zdravje 22. 12. 2020 05.45

Telesna vadba je močno orodje za reševanje marsikaterih težav

Ni skrivnost, da ima redna telesna vadba številne blagodejne učinke na telo in duha. Pripomore k boljšemu telesnemu počutju ter lažjemu obvladovanju stresa in napetosti, vpliva pa tudi na razpoloženje. Če še niste našli svoje priljubljene telesne aktivnosti, je morda prav trenutno obdobje priložnost, da naredite nekaj več zase.

Ginekologija in porodništvo 17. 12. 2020 05.08

Vse, kar bi ženske morale vedeti o miomih

Miomi so benigni tumorji iz gladkih mišičnih celic maternice. Pojavijo se pri najmanj 20 odstotkih žensk po 35. letu starosti. Po obliki so navadno kroglasti ali polkroglasti, dosežejo pa velikosti vse od večjega bisera do teniške žogice. Večina žensk z miomi nima težav, 15–30 odstotkov žensk pa občuti neprijetne in boleče simptome, zaradi katerih je potrebno zdravljenje.

Simptomi in bolezni 03. 12. 2020 11.05

Stanje, ki lahko nakazuje na težave z delovanjem ledvic ali srca

Otekle noge so lahko zgolj posledica, posebej če smo že nekoliko starejši, slabšega vremena ali pa dolgotrajne hoje ali sedenja. Včasih lahko nakazujejo na nekatere resne zdravstvene težave, zato se je vedno dobro posvetovati s svojim osebnim zdravnikom!

Bolezni 09. 11. 2020 05.45

Kako se razlikujejo hepatitis A, B in C?

Virusni hepatitis A, B in C so vzrok za nalezljive bolezni jeter, ki lahko povzročijo akutno ali kronično bolezen tega organa. Kakšne so razlike med omenjenimi hepatitisi, kakšni so simptomi in navsezadnje, kako poteka zdravljenje ter kakšna je prognoza?

Simptomi in bolezni 09. 11. 2020 05.15

Kaj povzroča sindrom razdražljivega črevesja?

Sindrom razdražljivega črevesa naj bi ugotovili pri kar polovici bolnikov, ki obiščejo specialistično gastroenterološko ambulanto. Običajno se pojavi v zgodnji odrasli dobi in srednjih letih, pri ženskah pa naj bi bil dvakrat pogostejši kot pri moških.

Zdravje 30. 10. 2020 05.30

To je razlog, zakaj ste ves čas napihnjeni

Le redkim med nami se še ni zgodilo, da ne bi imeli občasnih in nenadnih vetrov ter se soočali z neprijetno napihnjenostjo. Pri nekaterih pa so napihnjenost in vetrovi stalni in vztrajni, tako da lahko govorimo že o mučni težavi. Zakaj prihaja do nje in kako si lahko pomagamo?

Zdravje 05. 10. 2020 07.22

To je najpogostejša težava odraslih ljudi

Vse več ljudi se spopada s psihičnimi in fizičnimi težavami, ki so posledice stresa, obremenjenosti, prenajedanja, nezdrave hrane in podobno. Posledice, ki jih pogosto čutimo, so napetost, utrujenost, razdražljivost, slabost, bolečine v trebuhu, grlu in še in še. Zakaj ne bi poiskali rešitve, zaradi katere se boste počutili bolje, in to takoj?

Simptomi in bolezni 21. 09. 2020 08.55

Ste že slišale za dismenorejo?

Dismenoreja je medicinski izraz za boleče menstrualne krvavitve. V rodnem obdobju se občasno pojavijo pri kar 75 % žensk.

Rakave bolezni 11. 09. 2020 08.05

Rakavo obolenje, ki je v Evropi v porastu med mladimi

Rak debelega črevesja je bolezen, ki je pogostejša pri ljudeh, starejših od 50 let, a zaradi vse bolj sedečega načina življenja in nezdrave prehrane postaja vse pogostejši tudi med mlajšimi. Simptome raka debelega črevesa lahko zamenjamo za simptome manj nevarnega obolenja – hemoroidov. Prav zato je pomembno, da ob vsaki krvavitvi iz črevesja obiščemo zdravnika.

Bolezni 25. 08. 2020 05.30

To so simptomi 'bolezni poljubljanja'

Infekcijska mononukleoza je poznana tudi kot bolezen poljubljanja, saj se prenaša predvsem s slino. Zbolevajo v večini najstniki in mladi odrasli, seveda pa ni izključena tudi za ostale starostne skupine.

Duševno zdravje 20. 08. 2020 05.30

Čustva, ki jih potlačimo, se vrnejo

Jeza, žalost, strah, gnus, razočaranje, nepotrpežljivost, sram, ljubosumje … so čustva, ki bi se jim najraje izognili, če bi se jim lahko. Ampak čustva sama po sebi niso dobra in slaba, pravilna ali napačna, saj jih občutimo z razlogom, da nas nekaj naučijo. O tem smo se pogovarjali s psihologinjo in psihoterapevtko Branko Strniša in Kajo Strniša.

Zdravje 01. 07. 2020 08.23

Kako ravnati ob piku ose?

V teh dneh so ose izjemno nadležne, še posebej ko moramo v času kosila kriliti z rokami in odganjati ose, namesto da bi lahko v miru pojedli obrok. A kaj storiti, če osa piči, in kdo mora biti pri piku še posebej previden. Preverite spodaj.

Dieta 18. 06. 2020 07.30

Sindrom razdražljivega črevesa - kako si pomagati?

Se enkrat spopadate z zaprtjem, drugič pa z diarejo? So prisotne bolečine v trebuhu in napihnjenost, težave pa trajajo že nekaj časa? Potem se lahko spopadate s sindromom razdražljivega črevesa. Gre za stanje, s katerim se spopada vsak peti Slovenec, a mnogi ne vedo, kako si pomagati.

Duševno zdravje 03. 06. 2020 07.42

6 mitov o stresu

Stres je v zadnjih letih zelo pogosta tema pogovorov in zdi se, kot da predstavlja nevidnega sovražnika, ki se ga vsi zavedamo, a pogosto ne znamo z njim upravljati. A stresa ne gre posploševati, saj gre za zelo subjektivno doživljanje. Da se boste znali učinkovito spopadati z njim, izpostavljamo pogosta negativna prepričanja o stresu in načine, kako življenje uravnovesiti.

Ginekologija in porodništvo 25. 05. 2020 08.00

5 simptomov, ki jih ženske ne bi smele nikoli ignorirati

Okoli 10 odstotkov žensk v rodni dobi naj bi imelo endometriozo. Bolezen, ki povzroča neplodnost. Žal jo mnogo pacientk pozno prepozna. A simptomov, ki jih povzroča, ne bi smeli kar ignorirati.

Prehrana 21. 05. 2020 10.00

Sedem živil, ki škodijo prebavi, in pet, ki jo spodbujajo

Teoretično naj bi naše telo prebavilo katero koli vrsto hrane, ki jo zaužijemo. Toda spremembe v proizvodnji in pripravi hrane ter sedeči življenjski slog pomenijo, da se naši želodci ne odzivajo več tako dobro v vseh situacijah.

Zdravje 11. 05. 2020 07.30

Poglejte, kako natančno sladkor vpliva na žensko telo

Vsi dobro vemo, da nam lahko zaradi sladkorja hitreje zgnijejo zobje in da se zaradi sladkorja hitreje zredimo. A obstaja še veliko drugih negativnih učinkov na telo, ki so manj znani. Preverite, kako natanko sladkor vpliva na žensko telo.

Zdravje 08. 05. 2020 10.00

Za debelost so lahko krivi tudi hormoni! Preverite, kdaj

Prekomerna telesna teža in debelost negativno vplivata na naše psihofizično zdravje. O tem ni dvoma, in čeprav si težko priznamo, hitro občutimo posledice odvečne telesne teže: boleči sklepi, bolečine v hrbtenici, otekanje nog, utrujenost, slabo počutje in morebitne številne druge hujše, tudi psihične posledice.

Prehrana 08. 05. 2020 08.30

Jabolčni kis zjutraj na tešče. Napaka, ki jo delamo prepogosto

Jabolčni kis ima številne dobrodejne učinke na naše telo. Ti so v zdravilstvu dobro poznani dolgo časa. Prav zato mnogi ljudje z jabolčnim kisom pričnejo že dan in pijejo že zgodaj zjutraj, da bi prebudili svojo presnovo. A previdno, da ne bi naredili napake, ki jo delamo prepogosto.

Odnosi in spolnost 16. 04. 2020 08.08

9 znakov, da ste se zaljubili

Ste zadnje čase ves čas nasmejani in imate občutek, kot da lebdite nekaj metrov nad tlemi? Ste polni energije in z metujčki v trebuhu? Morda je čas, da si priznate, da ste se znova zaljubili.

Zdravje 03. 04. 2020 11.27

Naravna zdravila za razdražen želodec

Vsi imamo kdaj razdražen želodec, težave s prebavo, dispepsijo. Slednje je ime za različne simptome – slabost, napenjanje, spahovanje, občutek, da ne moremo pojesti veliko ... Kadar se to pojavi le občasno, ni treba takoj k zdravniku. Pomagalo bo že nekaj naslednjih naravnih zdravil.

Življenjske zgodbe 27. 03. 2020 14.04

Po uspešni operaciji so Romani povedali, da bi živela le še nekaj dni

Pogovarjali smo se s Kisovčanko, Romano Skrinjar Alauf, mlado samostojno podjetnico in mamo dveh hčera, kateri se je leta 2016 v trenutku sesul svet. Začelo se je meseca februarja, ko se je začela počutiti slabo, bila je brez energije, izgubila je menstruacijo, opažala je brezvoljnost, kar se ji je kot sicer energični ženski zdelo čudno, vendar je prve simptome pripisovala prekomerni obremenjenosti z delom in stresu.

Ginekologija in porodništvo 27. 02. 2020 08.20

Takšne so lahko posledice hujšanja takoj po porodu

Od trenutka, ko ženska zanosi, se v njenem telesu začnejo odvijati spremembe. Veliko je neprijetnih in nelagodnih, kar vpliva na počutje in samozavest nosečnice. Zato se mnoge odločijo takoj po porodu odpraviti odvečne kilograme in želijo znova priti v kondicijo. Vendar strokovnjaki opozarjajo, da je pri takšnem ravnanju treba biti izjemno previden.

Bolezni 25. 02. 2020 08.35

Ne nasedajte lažnim zdravilom proti koronavirusu

Zaradi širjenja okužb s koronavirusom je precej napetosti in nesigurnosti javnosti čutiti tudi v Sloveniji. Sicer za zdaj potrjenega primera okužbe ni, zato oblasti pomirjajo, da razloga za preplah naj ne bi bilo. Kljub temu pa se mnogi želijo informirati o preventivni zaščiti, zato podlegajo tudi lažnim objavam.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032