brez

Spremenila spol zaradi diskriminacije
Sprememba spola danes ni prav nič več nenavadnega. Bolj nenavadni pa so nekateri razlogi za to odločitev. Preverite kateri!

Sedem najbolj grozljivih tumorjev
Sedem nesrečnežev, ki jim je tumor popolnoma uničil življenje, bi potrebovalo več dragih operacij, da bi znova normalno zaživeli. Nekateri se za operacije niso odločili iz verskih in drugih prepričanj, drugim operacije niti ne pomagajo, med njimi pa so žal tudi tisti, ki si jih ne morejo privoščiti.

»Muskelfiber« – Kaj pa zdaj?
Le še malo nas loči od dopusta, pa še vedno ne moremo obleči tistih čudovitih hlač, ki smo si jih kupili na lanski razprodaji. Kako bomo v pičlih treh tednih izgubili vse tisto, kar smo pridno nabirali vso zimo? Primerna prehrana in obilica športa bosta zagotovo pomagali.

Pozor! Zanosite lahko tudi, preden moškemu zares pride!
Drži! Če pri seksu uporabljate varianto “pazil bom”, bodite zelo pazljivi. Preden moški ejakulira (doživi orgazem), ima v predizlivu že spermije.

Glavobol je lahko opozorilo
Glavobol pozna vsak. Blag do zmeren glavobol lahko s protibolečinskimi zdravili lajšate sami. Zavedati pa se morate, da lahko opozarja na hujše zdravstvene težave, zlasti kadar se stanje kljub zdravljenju ne izboljša ali se celo poslabša. Takrat je obisk pri zdravniku nujen.

Vnetje ušes je lahko tudi nevarno
Za vnetjem srednjega ušesa najpogosteje obolevajo otroci v prvih štirih letih življenja. Vzrokov, zakaj najbolj pogosto obolevajo prav majhni otroci, je več.

Domač jabolčni kis
Jabolčni kis, ki ga pripravite doma, ima veliko zdravilnih učinkov. Še posebej priporočljivo je, da ga razredčenega zjutraj pijete na tešče, saj si tako krepite imunski sistem.

Ko zaboli zob!
Zobobol je ena najhujših oblik bolečine, ki so jo doživeli že mnogi. Še več pa je tistih, ki poznajo vsaj občutljivost zob za toplo in mrzlo oziroma kislo ali sladko. Ne glede na vrsto bolečine so vse izredno neprijetne.

Kaj je bolečina in kako se spopadamo z njo?
Bolečina je eden najpogostejših simptomov bolezni in poškodb. Nekatere vrste bolečin, ki nujno ne zahtevajo posveta z zdravnikom, lahko omilimo tudi sami z zdravili proti bolečini, ki jih lahko kupimo v lekarnah brez recepta.

Vraščeni nohti lahko povzročajo hude bolečine
Vraščeni nohti so pogosta nadloga, ki se najpogosteje pojavi na nožnem palcu. Noht se vrašča v mehko tkivo okoli nohta, kar pa lahko povzroča izjemno hudo bolečino in vnetja.

Naj kronična bolečina ne zavlada nad vašim življenjem!
Če si zlomiš kost so bolečine velike, vendar veš, da se bo ta s pravilnim zdravljenjem zacelila, predel pa bo nehal boleti. Podobno je tudi po operaciji, ko se telo zdravi, bolečine pa vam lajšajo protibolečinske tablete. Seveda pa je povsem drugače, ko običajna bolečina preraste v kronično.

Ko začne boleti zob
Zobobol je lahko le oster občutek ob stiku zob s hladnim ali vročim, kislim ali sladkim, lahko pa se stopnjuje do hude neprestane bolečine. Marsikdo pravi, da je to celo najhujša bolečina, ki lahko doleti človeka.

Boleče vnetje pokostnice!
Rekreacija v naravi je v tem letnem času lahko pravi užitek, če pretiravate ali stopite narobe, pa se lahko spremeni v moro. Ena najpogostejših poškodb je vnetje pokostnice.

Ko te zagrabi!
»Križ me boli.« To je ena od najpogostejših pritožb, ki jih sliši zdravnik, saj se bolečine v križu občasno pojavljajo kar pri 25 odstotkih ljudi, starih od 30 do 50 let, njihovo pojavljanje pa s starostjo še narašča.

Bolečina v komolcu
Poletje je čas športnih aktivnosti, pa tudi čas večjega števila poškodb. Ena izmed njih je vnetje kit v komolcu, še posebej pri večji športni preobremenitvi, na primer pri plezanju, golfu ali tenisu.

Hrana, ki vas bo zazibala v sladke sanje!
Se več ur premetavate, preden vam končno uspe zaspati? Vam tudi pomirjujoča kopel in toplo mleko ne pomaga zaspati? Zdaj so ameriški strokovnjaki za prehrano sestavili seznam osmih živil, s katerimi boste pregnali nespečnost.

Vsak peti Evropejec že trpi za alergijo na sonce!
Vsi vemo, kako prijetno se je nastavljati sončnim žarkom na plaži, kako zelo srbi, ko dobimo alergijo na sonce, pa nas spoznava vedno več.

Ultrazvočna preiskava v nosečnosti
Ultrazvočna preiskava je metoda, s katero v porodništvu za pridobivanje slike plodu uporabljajo zvok s frekvenco visoko nad našim slušnim področjem.

Carski rez
Med ameriškimi zvezdnicami je zaradi strahu pred porodom rojevanje s carskim rezom postalo prava modna muha. Z medicinskega stališča pa je to velika operacija.

Kaj potrebujete za novorojenčka?
Nosečnice, ki prvič pričakujejo otroka imajo lahko s pripravami na prihod novega družinskega člana, kar nekaj težav.

INTERVJU: Kaj se dogaja s telesom ženske med nosečnostjo?
Ženska je posebna ravno v tem, da daje novo življenje, zato mora zaupati vase in v svoje telo, pravi ginekologinja Jasna Kuhelj - Recer.

Nosečnice v poletni vročini
Poleti se lahko temperature dvignejo tudi nad 30 stopinj. Takrat vsi iščemo senco in "dihamo na škrge", nosečnice pa vročino prenašajo še težje.

Poporodna depresija: Kam in kako po pomoč?
Kanadska psihiatrinja dr. Ariel Dalfen pravi, da sta pri zdravljenju poporodne depresije ključna odkrit pogovor in osveščenost o bolezni.

Vadba v vodi za nosečnice
S fizioterapevtko Andreo Basković Juričan smo se pogovarjali o prednostih vodne vadbe in o tem, na kaj morajo biti pozorne nosečnice, ko se odpravijo v bazen ali v morje.

Izvorne celice rešujejo življenja
Starši imate možnost, da po rojstvu svojega otroka pri specializiranem podjetju shranite popkovnično kri. Ta je bogata z izvornimi celicami, ki igrajo pomembno vlogo pri zdravljenju nekaterih bolezni.

Prehrana doječe matere
Mama, ki doji, potroši toliko energije, kot če bi 24 ur fizično delala! Zato je zanjo pomembna zdrava, hranljiva ter raznolika hrana in pijača.

Kaj so temenice?
Ste kdaj opazili debele, rumene kraste na lasišču svojega malčka? Nikar ne skrbite! To so temenice, mogoče malce neprijetnega videza, vendar niso nevarne in jih lahko dokaj hitro odpravite.

Želite zanositi? Stop razvadam!
Če načrtujete nosečnost, je dobro, da svoje telo pripravite nanjo. Začnete lahko s tem, da izboljšate svoje prehranske navade in odpravite nekatere razvade.

Nosečnost ni bolezen!
Bodoča mamica lahko veliko pripomore k boljšemu počutju, če bo telesno aktivna tudi med nosečnostjo.

Porod brez bolečin
Ko mati prvič vzame otroka v naročje, so bolečine, ki jih je imela med porodom, le še oddaljen spomin. Da pa bi bile bolečine čim bolj znosne, so poskrbeli strokovnjaki s področja anesteziologije in porodne analgezije. Za bodoče mamice so namreč pripravili brezplačni priročnik o lajšanju bolečin na različne načine.