cveti

Nekoč najdebelejši Britanec, danes pa ...
54-letni Paul Mason je nekoč tehtal 444 kilogramov in veljal za najdebelejšega Britanca. A v petih letih mu je uspelo izgubiti kar 292 kilogramov, našel pa je tudi ljubezen svojega življenja. Pred kratkim sta se skupaj podala v New York, kjer je prestal operacijo, s katero so mu odstranili odvečno kožo.

5 maščob, zaradi katerih se ne boste zredili
Ena od največjih zmot o prehrani je zagotovo ta, da maščobe ustvarjajo podkožno maščevje. Prav zato tudi cveti prodaja manj mastnih izdelkov, kjer je naravna maščoba pogosto zamenjana s sladkorjem. A to ne drži, nekatere maščobe vam bodo celo pomagale pri izgubi odvečnih kilogramov.

Alergije na cvetni prah tudi v poletnih mesecih
Tudi v poletnih dneh se pojavljajo alergije na cvetni prah. V teh dneh bo tako obremenjenost zraka s cvetnim prahom trav in trpotca srednje visoka, preobčutljivi posamezniki bodo lahko zato imeli težave z zdravjem. V zraku bo tudi visoka koncentracija cvetnega prahu kopriv, metlikovk in pelina, ki pa na zdravje alergikov ne bo vplivala.

Vau, kaj so lahko videli!
Njena igralska kariera ne cveti, kakor bi si želela, zato pa toliko več pozornosti privleče, kadar si nadene kopalke. Lauren Stoner je spet v medijih zaradi svoje popolne postave.

Ko pride do zapletov pri lepotni operaciji ...
Posel z lepotnimi operacijami in popravki cveti. Samo v Veliki Britaniji vsako leto opravijo kar 100.000 lepotnih posegov, ki se večinoma sicer končajo z ugodnim rezultatom. Kljub vsemu pa se je treba zavedati, da določen odstotek teh posegov prinese hude zaplete.

VIDEO: Piki čebel in os so lahko smrtno nevarni
Pri nas strokovnjaki vsako leto odkrijejo približno 350 novih bolnikov, ki so alergični na strupe žuželk. Nekateri na pik razvijejo blažjo reakcijo, kot je pordelo in oteklo mesto pika, spet drugi lahko padejo v anafilaktični šok in brez ustrezne pomoči celo umrejo.

Spoznajte zdravilna zelišča
Zeliščarski guru iz Južne Tirolske Harald Binder na svojem zeliščnem vrtu goji številna zdravilna zelišča, ki jih nato uporablja tako za masažne terapije in savne kot tudi v kulinariki. Ko nas je spustil v svoj vrt, nam je predstavil svojo zbirko zelišč in njihove blagodejne učinke.

Zakaj je dobro biti v zvezi z mlajšim moškim?
Obstaja kar nekaj hollywoodskih parov, kjer je ona starejša od njega, pa zveza kljub temu že vrsto let cveti. Spomnite se samo Demi Moore in njenega kar 15 let mlajšega moža Ashtona Kutcherja. Ali pa na Goldie Hawn in Kurta Russella, med katerima je pet let razlike.

Kaj povzroča spomladanske izpuščaje?
Spomladi in poleti, ko dolga oblačila zamenjamo za krajša in se pogosteje podamo v naravo, smo bolj izpostavljeni stikom z različnimi rastlinami, živalmi ali drugimi vplivi iz okolja, ki lahko povzročijo neprijetne, srbeče izpuščaje. Kateri so najpogostejši in kako jih zdraviti, preverite spodaj.

Kako ublažiti simptome senenega nahoda?
Bliža se sezona alergij na cvetni prah, ki je poleg pršic, živalske dlake in hrane eden najpogostejših alergenov. Tisti, ki se že vrsto let spopadate z alergijami na cvetni prah, verjetno že veste, da sta lahko pomladni in poletni čas sila neprijetna. Tukaj je nekaj nasvetov, kako vsaj malo ublažiti alergijske reakcije.

Z lipovim čajem nad stres
Obdobje pred poletjem je stresno, še posebej za dijake in študente, ki zaključujejo šolsko leto, posledično pa tudi za njihove starše. V teh trenutkih si lahko pomagate z lipovim čajem ali lipovo kopeljo.

26-letno dekle s 30 kilogrami
Emily Troscianko je deset let trpela za anoreksijo. Pri 26 letih je bila izključena iz zdravljenja, ker je njena teža še bolj padla, terapevti pa so se bali, da bi se med terapijo zgrudila.

Ah, spet ta cvetni prah!
Se vas vsako pomlad loti alergijski nahod, pa še vedno ne veste, na katere rastline ste pravzaprav alergični? Potem preverite, kaj cveti v pomladnih mesecih in kako lahko kar sami vsaj malo omilite alergijo!

Regrat za leno črevo
V vseh delih rastline je lepljiv užiten mlečni sok z zdravilnimi učinki, najbolj uporabna pa je korenina. Svež regrat se uporablja kot solata, ki krepi organizem, lajša presnovo in pomaga pri čiščenju krvi.

Drobni triki za premagovanje zimske depresije
Ker zimi še vedno ni videti konca in ker so dnevi, obsijani s soncem, še vedno prej izjema, je marsikdo nerazpoložen in brez volje. Zato vam predstavljamo nekaj preprostih trikov, s katerimi si lahko polepšate turobne dni.

Anja Rupel razkriva recept za uspešno zvezo
Zaradi hitrega tempa življenja pogosto pozabimo, da moramo tudi partnerski odnos redno negovati. Kajti če bomo v razmerje dovolj vlagali, se posvečali partnerju, ga imeli radi in ga spoštovali, bo naša zveza trdna, uspešna in morda celo večna …

Očistimo telo s čaji
Praznične pojedine so marsikomu dodale kilogram ali dva. Veliko jedi je vsebovalo tudi škodljive nasičene maščobe in sladkorje, ki so se nakopičili v našem organizmu. Svoje telo bomo najhitreje očistili z zeliščnimi čaji.

BUČA
Buče prihajajo iz Amerike. Uživali so jih Indijanci v Mehiki in srednji Ameriki. Evropski mornarji so buče prinesli v Evropo. V 17 stoletju so se pojavile v Angliji, zaradi svojih kulinaričnih odlik pa so se hitro razširile po vsem svetu.

Ameriški slamnik
Zdravilne učinke ameriškega slamnika so dobro poznali že severnoameriški Indijanci, ki so rastlino uporabljali proti prehladom, zobobolu, za čiščenje krvi in za zdravljenje različnih okužb, ran, zvinov ...

Ovulacija in zanositev
Kaj se z žensko dogaja v obdobju ovulacije in kako povečamo možnost zanositve s spremljanjem ovulacije, nam je razložila ginekologinja Jasna Kuhelj Recer.

SLIVA
Slive vsebujejo veliko antioksidantov in drugih pomembnih snovi, zato veljajo za odlično hrano za živce, izboljšujejo prebavo in pomagajo odvajati vodo iz telesa. Slive, ki jih poznamo že skoraj 2000 let, prihajajo iz Azije.

ŠETRAJ
Šetraj so uporabljali že stari Grki in Rimljani in ga zanesli po vsej Evropi. Vsebuje eterična olja, ki so ga dodajali različnim dišečim vodam, kopelim in uporabljali kot parfum, pomešan s sivko in rožmarinom.

Alergena pošast na pohodu
V grški mitologiji je imela ambrozija velik pomen. Bila je namreč pijača oziroma hrana, ki je vsakomur, ki jo je zaužil, prinesla nesmrtnost.

SIVKA
Dopust na Sredozemlju v poletnem času je kot nalašč za nabiranje sivke. Ko jo posušite, jo lahko uporabljate celo leto.

ŠENTJANŽEVKA
Zdravilni učinki šentjanževke so že dolgo znani. Z njo so si zdravili rane že vitezi križarji v bojih za Jeruzalem. V mnogih kulturah pa je veljala za čarobno in obredno zelišče.

OGNJIČ
Nosite ognjič v žepu, če želite doseči pravico na sodišču. Želite imeti preroške sanje? Potem ognjičeve cvetove položite pod blazino. To pa še ni vse. Ognjič naj bi bil tudi napovedovalec vremena. Med zdravilci pa še danes velja za 'nadnaravno' rastlino, ki ima neverjetne zdravilne učinke.

BEZEG
Bezeg so včasih imenovali tudi »zdravilna skrinjica kmečkih ljudi«. Gre namreč za zelo zdravilno rastlino, ki so jo cenile že naše babice. Pomaga pri sladkorni bolezni, nižanju vročine in prehladih, senenem nahodu, vzpodbuja delovanje znojnic, čisti kri...

SMREKOVI VRŠIČKI
Da v domači lekarni ne smejo manjkati smrekovi vršički, so vedeli že zdravilci v starih časih. Sirup iz smrekovih vršičkov še danes velja za enega najboljših pomagal pri zdravljenju prehlada in kašlja.

ČEMAŽ
Se radi sprehajate? Potem izkoristite priložnost in med sprehodom odtrgajte še nekaj lističev izjemno zdravilne rastline, ki raste skoraj po vseh gozdovih in travnikih v Sloveniji. To je čemaž, rastlina, ki je po vonju in zdravilnih učinkih zelo podobna česnu.