Vizita.si

do

POPovi zdravniki 10. 04. 2019 14.09

Interscitijski cistitis

Pozdravljeni ! Stara sem 37 let in se od maja 2016 borim z diagnozo Interscitijski cistitis, za katero potrjene diagnoze nimam saj mi niso opravili histologije. Imam par vprašanja glede moje bolezni in sicer, na urološkem oddelku so me zdravili z aplikacijami Cystistat-a, po protokolu torej 4 x zaporedno tedensko in potem mesečno 1 leto, vendar kakor so mi "zdravljenje" prekinili se mi zadeva poslabša na stanje, ko ne zmorem hoditi biti v službo, o drugih morebitnih načinih zdravljenja mi urolog ni podal nikakršnih napotkov in sem namreč ostala tako rekoč številka v našem javnem zdravstvenem sistemu pomagaj si kot veš in znaš. Zagotovo veste, kako je bolezen moteča, kako spremeni način življenja, sem relativno mlada imam majhnega otroka in se želim boriti naprej za svoje zdravje, kot bi se vsakdo. Po vsem tem sem se obrnila na svojega ginekologa, ki mi redno mesečno ali po potrebi omogoči prejemanje aplikacije Cystistat-a, a vseeno bi si rada zagotovila še dodatno mnenje drugega urologa. Zanima me če aplikacije Cystistat-a prejemam doživljensko, če mi to pomaga, kakšne obcije zdravljenja ima še v Sloveniji, vem da se je registriralo zdravilo Elmiron, kako je z tem načinom zdravljenja. Naj vam omenim, da nikoli prej v življenju nisem imela nikakršnih težav z mehurjem, nikoli nobenega vnetja. Ginekolog , ki me dal tudi vse možne preiskave na spolno prenosljive bolezni vse je b.p, tudi cistoskopija je bila b. p. Prosim vas za nasvet, namreč vem, da je to diagnoza, ki me bo spremljala celo življenje, rada bi si omogočila kolikor se le da normalen način življenja. Zagotovo imate izkušnje, s katerimi upam, da mi boste lahko odgovorili na vprašanja. Že v naprej se vam lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

POPovi zdravniki 10. 04. 2019 13.58

Bolečina v spodnjem delu trebuha

Pozdravljeni, že nekaj let se spopadam z bolečino v spodnjem desnem delu trebuha, ki včasih seva tudi v desno nogo. Večkratni pregled z ultrazvokom je pokazal, da ni ničesar, prav tako ni ishias. Bolečina je topa in najintenzivnejša v mirovanju (počivanje, spanje - ali zjutraj ob prebujanju). Pomaga če se raztegnem, stegnem nogo ... Nazadnje so mi na ultrazvoku rekli, da bi lahko šlo za eno od trebušnih mišic, ki se ji reče tudi stresna mišica. Prosim za nasvet glede vzroka in odprave težave. Hvala. Lep pozdrav,

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.03

Rdečica v mednožju

Že več let se spopadam s ponavljajočo rdečico po blagem praskanju mednonožja in anusnega oz medeničnega kanala.Dobim močno vnetje kože, pride do krvavitve oz toplotnega vnetja. Zdavnica mi predpisuje canesten, atifan in še druga mazila, razen elocoma nič mi ne pomaga, pa še to le začasno. Prosim za pomoč. Hvala lepa

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.19

Implantat za mp sklep prsta

Spoštovani gospod doktor, ali obstaja ustrezni implantat za mp sklep drugega prsta roke zaradi izboljšanja gibljivosti. Izteg zaostaja za 30 stopinj, sklep je samo pasivno gibljiv navzgor do vodoravne lege prsta, stisk pesti ni mogoč zaradi neke blokade v sklepu, navzdol gre le nekaj stopinj, ob stisku pesti se bp skrčita sklepa dip in pip , vendar se prst v mp takrat malo dvigne. Od operacije po poškodbi s strojem je minilo 40 let, star sem 59 let, stanje se slabša v smislu gibljivosti, pogostih bolečin in otekline, ter okorelosti roke, če ne razgibavam non-stop. Mnenje travmatologov in kirurgov je zadržano glede operacije, rtg kaže slabo stanje mp sklepa, UV ne kaže težav s kitami, vendar mene moti občutek blokade v sklepu, ko stisnem pest. Občutek imam, da bi z odstranitvijo te blokade lahko bistveno izboljšal gibljivost. Ali bi MR pokazal, če obstaja ovira mehkih tkiv, da sklep ne gre? Hvala za odgovor in lp

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.33

Moja punca noče imeti spolnih odnosov

Zanima me eno vprašanje, ki se tiče moje punce. Spoznala sva se pred kratkim in problem je v tem, da ona pravzaprav noče imeti spolnih odnosov oz. jo zelo težko prepričam v to. Pravi da ne čuti nobene potrebe po tem, ter tudi da jo pri odnosu boli oz. začne jo boleti čez nekaj časa in takrat pravi da morava odnehati. Tukaj pišem pa zato, ker noče obiskati zdravniške pomoči, jaz je pa tudi nikakor ne morem prepričati. Predvsem me zanima zakaj ji ni do sexa, obstaja mogoče kakšna rešitev glede tega in pa če poznate kakšne primere kjer si ženske ne želijo spolnih odnosev, ker po mojih izkušnjah jaz ne poznam prav nobene in mi ni jasno zakaj ravno ona noče, ko pa mi je zelo všeč in si želim ta problem rešit. Oba sva stara 20 let, jaz zdravstvenih težav nimam, nedolžnost je pa tudi že izgubila 3 leta nazaj tako da to mislim da ni problem. Mislim da je problem bolj psihične narave, vendar pišem vam, saj nevem na koga se naj obrnem. V naprej se vam najlepše zahvaljujem za odgovor!!

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.40

Klamidija. Ponovna okužba?

Decembra 2017 sem pozdravila klamidijo. Fant, od katerega sem dobila spolno prenosljivo bolezen, mi je rekel, da se je prav tako testiral in se pozdravil. Nekaj mesecev kasneje sva imela spolni odnos. Ne dolgo nazaj (letos) sem ga se enkrat povprasala o tem in mi je rekel da takrat testiranja ni opravil. Sokirana in v strahu Vas sprasujem, ali je moznost da sem spet okuzena s klamidijo? Na pregled sem naocena sredi februarja. Kasne so posledice ce imam spet bolezen? Se jo da pozdraviti, tako kot prvic?

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 13.43

Menjava mostička, majavi zobje, proteza ali implantat

15 let imam mostiček na obeh straneh zgoraj zadaj - na vsaki strani 4 zobje. Mostiček mi je do zdaj vredu služil. Zdaj pa mi zobozdravnica pravi, da če ga ne bom v kratkem menjala, bodo zobje spodaj verjetno preveč majavi in bom potem mogla imeti protezo; česar pa si ne želim (stara sem 42). Mostiček mi je delala moja prejšnja zobozdravnica. Druga možnost naj bi bila implatant; pri čemer se bojim, da bi mi ga telo zavrnilo oz.se mi ne bi vrastel v kost. Potem bi samo vrgla denar, nazadnje bi bila pa še vedno brez zob. Hkrati mi je dr. dejala, da mi ne more garantirati koliko časa mi bo mostiček zdržal (cc.5-7 let). Zakaj tako malo, če imam pa tega že toliko časa? In po čem ona sklepa, da so spodaj zobje majavi? Ali postanejo majavi, ko se mostiček odstrani? Prosim za pomoč, ker res ne vem, kaj naj naredim. Najraje bi še nekaj časa obdržala tega. Razen seveda v primeru, da bi nazadnje morala dobiti protezo. Koliko let zdrži mostiček v najboljšem primeru? Hvala lepa vnaprej. Lp.

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 14.28

Boleča osmica

Malo pred novim letom sem odšla k zobozdravnici zaradi bolečine v spodnji levi osmici, dala mi je anestezijo, ki pa prva ni prijela, tako, da je morala dati še eno, zob mi je odprla, sčistila. Popoldne je začela anestezija popuscati, bilo je vse ok, naslednji dan proti večeru pa bolečine v isti osmici, ter otrdevanje spodnje ustnice, ki pa na žalost traja že več kot en mesec. Ne moti me toliko otrdelost ustnice, kot pa bolečine v vseh spodnjih zobeh na isti strani. Osmico mi je zobozdravnica spulila ven brez vsakršnih težav, tudi celjenje poteka vredu. Po nasvetu zobozdravnice jemljem B-komleks, vendar kaj naj naredim, da bi vsaj malo omilila te bolečine, zbadanje, pekoč občutek in ko sem malo na mrazu, pa še kljuvanje. Hvala, ter lep pozdrav

Bolezni 10. 04. 2019 13.30

Norovirozam podleglo že 270 ljudi - Kako preprečiti okužbo?

Nenadno in načeloma kratkotrajno bruhanje, slabost, driska in želodčne bolečine, so najpogostejši simptomi okužbe z norovirusom. Ti so navadno na pohodu predvsem v zimskih mesecih, a izbruhom noroviroz smo priča tudi v teh dneh: Tovrstnim virusom je (po do zdaj znanih podatkih) podleglo že 270 ljudi. Zakaj pa se tako hitro širijo ter kako učinkovito preprečiti okužbe?

POPovi zdravniki 21. 02. 2019 14.33

Ruvanje modrostnih zob

Imela sem poseg ruvanja modrostnih zob zgoraj in spodaj na levi strani. Danes je 4 dan po posegu in notri imam sive, zanima me ali je pametno umiti ze lase, da nebi prislo do prehladala ali kaj podobnega? Lp

Novice 09. 04. 2019 17.08

99 let ni vedela, da živi z vsemi organi na napačnem mestu

Rose Marie Bentley se je v zgodovino medicine zapisala po svoji smrti, ko so študentje medicine med obdukcijo odkrili, da je 99-letnica, ki je umrla naravne smrti, vse življenje živela z notranjimi organi na napačnem mestu.

Zdravje 09. 04. 2019 08.02

Je sladkor lahko rešilna bilka, ko smo utrujeni?

Ste si kdaj privoščili čokolado, ker ste želeli več energije? Ali pa ste morda posegli po piškotih, ker ste želeli izboljšati svoje razpoloženje? To, da sladkor izboljša razpoloženje, je žal mit, pravijo raziskovalci dveh britanskih in ene nemške univerze. Skupaj so analizirali 31 do sedaj narejenih študij ter ugotovili, da se po zaužitju sladkorja ne počutimo nič bolje. Nasprotno. Smo le bolj utrujeni in se težje osredotočamo.

Lepota 08. 04. 2019 07.57

Odpravite gubice na naraven način!

Vse bolj se zatekamo k naravi, naravnim tehnikam pomlajevanja in izboljšanja svojega videza. Ena takšnih naravnih in vedno bolj priljubljenih tehnik pomlajevanja in brisanja gubic je tudi joga obraza. Ko treniramo svoje obrazne mišice, naredimo za svoje telo veliko več dobrega, kot samo to, da izboljšamo svoj videz. Joga obraza vpliva tudi na boljše počutje, odpravlja glavobole in izboljša našo koncentracijo, opozarja Karin Velikonja.

Novice 29. 11. 2010 08.18

S torticami je v dveh mesecih shujšal 12 kg!

Strokovnjak za prehrano se je odločil, da bo shujšal tako, da bo deset tednov jedel le piškote, krofe in tortice. V nekaj več kot dveh mesecih mu je na ta način uspelo izgubiti 12 kilogramov!

Zdravje 05. 04. 2019 10.58

’Koliko je zdravje vredno, ugotoviš, ko ga izgubiš’

Da ugotovimo, koliko je zdravje vredno šele takrat, ko ga izgubimo, je zagotovo ena izmed največkrat izgovorjenih trditev, ko beseda nanese na zdravje. Res se zdi, da je – če smo zdravi – omejitev le nebo, zato vsako leto obeležujemo tudi svetovni dan zdravja.

Bolezni 05. 04. 2019 09.32

Ubije celo več ljudi kot kajenje

Slaba prehrana globalno ubije več ljudi kot kajenje, je pokazala zadnja raziskava objavljenja v ugledni medicinski reviji Lancet. Nezdrava prehrana je kriva za 11 milijonov smrti, ki bi jih lahko preprečili, kar je celo več smrti kot bi jih lahko preprečili, če bi ljudje opustili uporabo tobaka.

Zdravje 03. 04. 2019 11.39

Zelo razširjena navada poveča tveganje za prezgodnjo smrt

Vse več študij razkriva, da preveč sedenja vodi v pojav kroničnih bolezni in prezgodnjo smrt. V nevarnosti so celo tisti, ki trikrat tedensko odidejo potelovadit za eno uro, če sicer veliko sedijo. Treba je obdobja sedenja prekinjati z vsaj nekaj minutami hoje in gibanja.

Zdravje 02. 04. 2019 14.51

Pijete mleko? Polnomastnega ali posnetega?

''Zakaj se zaradi polnomastnega mleka ne boste zredili, zaradi posnetega pa,'' je v svoji kolumni zapisal dr. Michael Mosley. Kot pravi, so v njegovem otroštvu vsi pili polnomastno mleko in je bilo veliko manj težav z debelostjo kot danes, ko vsi pijejo posneto mleko. Navedel pa je kar nekaj razlogov, zakaj danes tudi sam pije polnomastno mleko.

Rakave bolezni 03. 04. 2019 08.12

Novo upanje za rakave bolnike

Tumorje v zadnjih fazah je skoraj nemogoče zdraviti in mnogi pacienti v času zdravljenja umrejo. A zadnja klinična študija, ki je bila predstavljena na Ameriškem združenju za raziskave raka, je pokazala, da je nova vrsta imunoterapije, imenovana CAR T, uspela skrčiti tumorje tudi v zadnji fazi. V nekaterih primerih celo za 50 odstotokov.

Zdravje 01. 04. 2019 09.50

Pomanjkanje spanja lahko privede do resnih težav

Pomanjkanje spanja ima lahko resne posledice na naše zdravje. Povzroča prekomerno telesno težo, visok krvni pritisk, bolezni srca in spremembe razpoloženja. Zaradi pomanjkanja spanja pa lahko celo resno zbolite, saj lahko poveča tveganje za bolezni, kot je rak, in vodi do prezgodnje smrti.

Bolezni živčevja in možganov 02. 04. 2019 08.48

Ob tem je tveganje za kap petkrat večje

Atrijska fibrilacija je najpogostejša motnja srčnega ritma. Upočasni tok krvi, zaradi česar lahko nastajajo krvni strdki. Če zaidejo v možgane, lahko povzročijo možgansko kap, pišejo na strani slovenskega Društva za srce. Tveganje je v primerjavi s tistimi, ki imajo normalen srčni ritem, kar petkrat večje.

Rakave bolezni 01. 04. 2019 10.57

Pri komu je ta rak za kar četrtino smrtonosnejši?

Rak trebušne slinavke resda ni najpogostejši rak. Kot poroča naš Onkološki inštitut, pri nas predstavlja dva odstotka vseh obolenj. Toda gre za raka z eno najslabših prognoz. Ameriško združenje za boj proti raku pa je ugotovilo, da je smrtonosnejši pri tistih, ki so bili prekomerno težki pred 50. letom.

Bolezni 29. 03. 2019 10.20

Deček 'volkodlak' kljub svojemu videzu izjemno priljubljen

13-letni Lalit Patidar iz Indije se je rodil z redko kongenitalno hipertrihozo, bolje poznano kot volkodlakov sindrom, zaradi katere je po obrazu poraščen z dlakami. Čeprav je Lalit izjemno priljubljen v svoji vasi, se spopada s številnimi težavami, ko gre v mesto.

Zdravje 29. 03. 2019 09.20

Naraven način, da znižate krvni tlak

Če imate težave s povišanim krvnim tlakom, bi lahko poskusili jogo. Učinek bo še boljši, če boste zraven delali dihalne vaje in druge sprostitvene tehnike. To je ugotovila študija univerze v Connecticutu.

Zdravje 29. 03. 2019 11.43

Odpravite razlog za preveliko željo po sladkem

Imate slabo vest, ker vas muči nenehna želja po sladkem? Morda si očitate, ker se ne uspete vedno zaustaviti. Četudi se to ne pozna na vaši teži, se bojite, da se kdaj bo. Oziroma si enostavno želite, da bi se prehranjevali bolj zdravo. Dejansko vas pri tem lahko ovira pomanjkanje spanja, je pokazala študija univerze v Michiganu.

Rakave bolezni 29. 03. 2019 11.09

Tragično umiranje 22-letnice

Komaj 22-letna Tyla Livingstone je lansko leto prejela diagnozo raka, zaradi katerega so ji napovedali samo še pet let življenja. Mlada mamica je obupana, saj bo njen dveletni sin Preston odraščal brez mame. ''Srce se mi para. Tako hud občutek krivde čutim za nekaj, nad čimer nimam nadzora.''

Zdravje 28. 03. 2019 13.08

6 razlogov, zakaj ne izgubljate maščobe na trebuhu

Se nikakor ne morete znebiti maščobe na trebuhu? Vzrokov za to je lahko več, od genetike, hormonov, do majhnih napak, ki jih lahko hitro odpravite. Je pa pomembno, da se znebite maščobe na trebuhu, saj je to najbolj nevarna maščoba, ker se nabira tudi okoli pomembnih notranjih organov.

Zdravje 28. 03. 2019 11.14

Zakaj je povsem v redu pojesti tudi malo čokolade?

Ste med tistimi, ki se trudijo jesti zdravo? Priporočljivo je imeti uravnoteženo prehrano, polno različnih sezonskih zdravih živil. A včasih se je povsem v redu tudi posladkati z malo čokolade. Tako vsaj pravijo newyorški raziskovalci.

Zdravje 28. 03. 2019 08.06

Bi morali čez dan počivati?

Spočito telo je ključnega pomena za naše zdravje. Ko se zbudimo naspani in spočiti, smo polni energije, lažje se osredotočimo na svoje delovne naloge, lažje se soočamo s stresom in imamo več energije. Ali to pomeni, da je dobro tudi, da počivamo čez dan? Kdaj si počitek privoščiti in kdaj ne?

Zdravje 27. 03. 2019 11.32

Znanstveniki razkrili, kar bi vsi morali vedeti o maslu

Maslo je prišlo na slab glas, ker vsebuje nasičene maščobe. Številni ljudje mislijo, da bodo zaradi visokega nivoja maščob, ki jih vsebuje maslo, dobili povišan holesterol, da se jim bodo zamašile žile in da imajo povečano tveganje za srčni infarkt. A temu ni tako, pravijo strokovnjaki.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032