Vizita.si

dodatno

Aktivno življenje 25. 11. 2022 05.00

Kako kljub šibkemu imunskemu sistemu ohranjati svoje zdravje?

Bele krvne celice, protitelesa in druge komponente, vključno z organi in bezgavkami, tvorijo imunski sistem telesa. Ta ščiti telo pred okužbami. Oseba s šibkim imunskim sistemom pa je lahko posledično bolj nagnjena k pogostim okužbam, bolj pa je nagnjena tudi k obolenjem. Kako lahko zavarujemo svoj imunski sistem in kako lahko kljub šibkemu imunskemu sistemu ohranjamo svoje zdravje?

Prehrana 23. 11. 2022 05.00

Upočasnjeno delovanje ščitnice - kaj jesti, kdaj in v kakšnih količini?

Upočasnjeno delovanje ščitnice ali hipotiroidizem zahteva posebno vrsto prehrane. Priporočljiva je hrana z nizkim do srednje glikemičnim indeksom, kot je denimo ovsena kaša z jogurtom in cimetom. Nutricionist Nenad Bratković ponuja dodatne informacije o prehrani za ljudi, ki se borijo z upočasnjenim delovanjem ščitnice.

Zlata leta 17. 11. 2022 05.00

To doleti vsako žensko po 45. letu starosti

Neznosno potenje, navali vročine, motnje spanja, nihanje razpoloženja in potrtost ... To je le nekaj najpogostejših simptomov, ki jih povezujemo z menopavzo. Ta se v povprečju prične med 45. in 55. letom starosti in traja od 4 do 7 let. A čeprav obdobje menopavze, ki se mu ne more izogniti nobena ženska, velja kot eno bolj neprijetnih, ni nujno, da je tako. Če razumete, kaj se dogaja v vašem telesu in k lajšanju simptomov pristopite pravilno, je to obdobje lahko priložnost, da (za)živite dobro, izpolnjeno in s strastjo.

Bolezni 15. 11. 2022 12.45

Največji miti o sladkorni bolezni

Sladkorna bolezen tipa 2 je najpogostejša sladkorna bolezen, ki jo ima kar 90 odstotkov ljudi, za katere je diagnosticirano, da imajo previsoko koncentracijo glukoze oziroma krvnega sladkorja v krvi. O njej pa še vedno kroži tudi ogromno mitov, v katere mogoče verjamete tudi sami.

Žensko zdravje 15. 11. 2022 05.00

10 razlogov za bolečino v dojkah

Bolečine v dojkah so pri ženskah dokaj pogoste. Zdravstveni izraz za ta pojav je mastodinija ali mastalgija.

Aktivno življenje 11. 11. 2022 05.00

Kako začeti telovaditi?

Največkrat je najbolj prikladen izgovor dejstvo, da se vsi soočamo s pomanjkanjem časa. Seveda moramo vsi opravljati svojo službo, tako ali drugače poskrbeti za svojo družino, opraviti dodatne obveznosti, za rekreacijo lastnega uma in telesa pa ostane bolj malo časa. Je to res ali je to samo izgovor?

Koža 08. 11. 2022 05.00

Kakšna je primerna nega suhe in razpokane kože?

Koža je bistvenega pomena za naše splošno zdravje in dobro počutje. Njena osnovna funkcija je zaščita telesa pred zunanjimi vplivi, kot so ultravijolični žarki, dehidracija, pregrevanje, poškodbami, mikrobi, strupi in kemikalijami. Kadar je nastajanje olja v koži nezadostno, pa lahko pride do izsušitve vrhnjega sloja. Kako si pomagati in pravilno negovati takšno kožo?

Moško zdravje 04. 11. 2022 05.00

Movember: pomembno je zgodnje odkrivanje težav s prostato

Velikokrat poudarjamo pomen zdravja, ki ga smatramo za največjo vrednoto. A na žalost se zdi, da v medijih zasledimo veliko člankov na temo ženskega zdravja, le malo pa tudi o moških. Movember je mednarodno gibanje, ki je nastalo tudi iz tega razloga.

Preventiva 02. 11. 2022 05.00

To so posledice stiskanja trebuha

Nenehno vlečete trebuh notri, da bi bil bolj raven? Morda bi se komu takšno početje zdelo smešno, a nikakor ni, dodatno pa naj bi bilo tudi precej pogosto. Smešno ni, ker stiskanje trebuha lahko povzroči bolečine v hrbtu in vratu ter težave z dihanjem!

Bolezni 30. 10. 2022 05.00

Mesec dni pred srčnim infarktom bi lahko čutili teh 8 opozorilnih simptomov

Preventiva je boljša kot zdravljenje. Tu je 8 simptomov, ki se lahko pojavijo mesec dni (ali prej) pred srčnim infarktom. Če se spopadate z njimi, je pomembno, da svojemu zdravju namenite več pozornosti.

Simptomi in bolezni 26. 10. 2022 08.00

Gripa in prehlad – kako se zaščititi?

Pozimi, ko so temperature nižje in na prostem preživimo precej manj časa kakor poleti, odpornost imunskega sistema nekoliko upade, medtem ko zaprti prostori še dodatno spodbudijo prenos virusov, zaradi česar se pojavijo različna sezonska obolenja.

Prehrana 25. 10. 2022 05.00

5 živil, ki zmanjšajo napihnjenost, in 5 živil, ki jo povzročajo

Se soočate z neprestano napihnjenostjo in ne veste več, kaj bi vam lahko pomagalo? Predstavljamo živila, ki lahko zmanjšajo napihnjenost, in 5 živil, ki jo lahko povzročajo.

Novice 21. 10. 2022 13.18

Kaj je osebna asistenca in kakšno pomoč zajema?

Kaj je osebna asistenca, kako je njeno izvajanje videti v praksi in kaj sploh zajema? Velikokrat osebno asistenco enačimo s pomočjo na domu, a kot pravi naša sogovornica, nista enaki. Pogovarjala sem se z Urško Leburić, strokovno vodjo OA iz Zavoda Fractals.

Simptomi in bolezni 19. 10. 2022 05.00

Kaj lahko povzroči krvavitev iz ušesa?

Čeprav nas krvavitve iz ušesa lahko prestrašijo, moramo vedeti, da niso tako redke in da gre v večini primerov za neškodljive krvavitve. Vsekakor pa je vedno priporočljiva in potrebna previdnost. Kdaj bi torej morali razmisliti o obisku zdravnika?

Prehrana 18. 10. 2022 05.00

Je mleko res zdravo?

Mleko je eno izmed tistih živil, ki je v prehrani Slovencev prisotno že od nekdaj. Uživati ga je priporočljivo kot del pestre in uravnotežene prehrane, saj je dober vir kalcija in vitamina D, pri izbiri pa velja prisegati na kakovostno mleko in mlečne izdelke iz slovenskih kmetij. Ob tem ne gre zanemariti niti izvora mleka, saj so med kravjim, kozjim in ovčjim mlekom kar precejšnje razlike. Jih poznate?

Simptomi in bolezni 17. 10. 2022 05.00

Preverite, v kakšnem stanju je vaš krvni obtok

Po poročanju portala Mindbodygreen naš krvni obtok vključuje približno 96.560.000 kilometrov krvnih žil, ki delujejo kot mreža za ohranjanje in gibanja telesa. Dobra cirkulacija je zato izjemnega pomena. Poglejmo si, kako lahko ugotovimo, v kakšnem stanju je krvni obrok, in nasvete, kako ga lahko izboljšamo.

Bolezni 16. 10. 2022 05.00

Kakšni so simptomi astme pri otrocih?

Število primerov astme naj bi naraščalo. Je to povezano s porastom primerov alergije, v mestih z onesnaženostjo okolja ali pa je to posledica dejstva, da stroka še ne ve jasno, kako astmo preprečiti?

Vitamini in minerali 15. 10. 2022 05.00

Pomanjkanje tega vitamina lahko povzroči težave s srcem

Glede na najnovejšo študijo, objavljeno v reviji Nutrients, lahko pomanjkanje vitamina B12 povzroči povišan holesterol in povišane trigliceride, navsezadnje pa tudi težave s srcem.

Koža 12. 10. 2022 08.30

Poslovite se od poletne rutine nege kože in kožo pripravite na jesen

S spreminjanjem letnih časov se morajo spreminjati tudi vaše lepotne navade. Zato je čas, da izberete najboljše zimske izdelke za nego kože, ki bodo poskrbeli za zdravo kožo v boju z nizkimi temperaturami.

Zdravje 11. 10. 2022 05.00

Debelost pri otrocih – razlogi, posledice in preventiva

Debelost pri otrocih je v razvitih državah in državah v razvoju dosegla raven epidemije. Še posebej je zaskrbljujoče, ker odvečni kilogrami pogosto vodijo k zdravstvenim težavam, ki so v preteklosti veljale za težave odraslih: k sladkorni bolezni, visokemu krvnemu tlaku, visokemu holesterolu ... Debelost v otroštvu je pogosto povezana tudi z nizko samopodobo, depresijo, slabšim učnim uspehom in nižjo kakovostjo življenja otroka.

Lajfstajl 10. 10. 2022 05.00

Zakaj je pomembno, da smo pozorni, kaj objavljamo na družbena omrežja?

Družbena omrežja so del naših življenj, a to ne pomeni, da moramo na njih deliti čisto vse, kar nam pade na pamet. Dobro je namreč vedeti, da to, kar damo na internet, tam ostane, in to za vedno. Podobno kot z motivom za tatu moraš biti prepričan, ali je to res to, kar želiš narediti. In če nisi, imaš mogoče kakršne koli pomisleke, že najmanjši dvom, pa tudi če samo za trenutek, je v tem primeru tvoj angel varuh prej odgovor NE kot da.

Simptomi in bolezni 07. 10. 2022 05.00

Disfonija in afonija: vzroki, simptomi in načini zdravljenja

Vzroki za hripavost in izgubo glasu so lahko številni, zdravljenje pa je odvisno od specifičnega vzroka. Posebno področje zdravljenja zajema spremembe barve in frekvence glasu, za katere se najpogosteje odločijo ljudje, ki spremenijo spol.

Bolezni 04. 10. 2022 05.00

Ena najpogostejših bolezni prebavnega sistema

Bolečine v želodcu in različne prebavne motnje naj bi bile ene najpogostejših motenj, s katerimi se srečujejo tako družinski zdravniki kot gastroenterologi.

Zdravje 30. 09. 2022 05.00

Posledice pretiranega sedenja niso nedolžne

V sodobnem času ure in ure preživimo za računalnikom, ne glede na to, ali ga uporabljamo za delo ali za sprostitev in zabavo. Toda pretirano sedenje in pomanjkanje telesne aktivnosti lahko močno vpliva na naše zdravje.

Zdravje 28. 09. 2022 12.29

Tega zagotovo še ne veste

Imunski sistem je ključ do dobrega počutja in pravilnega delovanja vseh telesnih funkcij, saj nas varuje pred poškodbami, boleznimi in kužnimi organizmi. Prav zaradi tega je njegova zaščita ključnega pomena, krepitve pa se je potrebno lotiti celostno in pri tem paziti še na zdravo prebavo, ki je središče naše imunosti. Razkrivamo, zakaj je temu tako, in svetujemo, kako lahko okrepite svoj imunski sistem na povsem naraven način.

Imunski sistem 25. 09. 2022 05.00

Kako se boriti proti imunskemu staranju?

S starostjo imunski sistem postane manj učinkovit pri spopadanju z okužbami in manj odziven na 'dražljaje' okolja. Hkrati je staranje imunskega sistema povezano s kroničnim vnetjem, kar povečuje tveganje za veliko bolezni in bolezenskih stanj, ki so povezana s starostjo. Kako lahko ohranjamo zdrav imunski sistem in kako se boriti proti imunskemu staranju?

Zdravje 21. 09. 2022 08.27

Tako se lahko to zimo izognete boleznim

Ko smo zdravi, ne razmišljamo o svojem imunskem sistemu in kako dobro je ta pripravljen na boj z virusi, gripo in ostalimi škodljivci, ki ogrožajo naše zdravje. Pa bi morali! V prvi vrsti je treba konstantno skrbeti za optimalno ravnovesje v našem organizmu, kjer poleg imunskega izjemno pomembno vlogo igra tudi prebavni sistem. Razkrivamo, kako lahko enostavno, v zgolj petih korakih, korenito okrepite svoj imunski sistem in obenem ponotranjite zdrave življenjske navade.

Bolezni 19. 09. 2022 05.00

8 nasvetov za preprečevanje okužbe mehurja

Okužba mehurja je sila neprijetna zadeva in skoraj vsak jo kdaj doživi, še posebej ženske, ki so že zaradi anatomske zasnove bolj nagnjene k cistitisu (po domače povedano je to prehlajen mehur). Ženska sečnica je namreč v povprečju krajša, hkrati pa leži blizu anusa, kar olajša dostop patogenim mikroorganizmom in s tem se povečajo tudi možnosti za vnetje mehurja.

Zdravje 15. 09. 2022 11.54

Zdaj je pravi čas, da okrepite svoj imunski sistem

Sveža in vse bolj meglena jutra so najbolj jasen znak, da vstopamo v jesen, z njo pa prihaja sezona prehladov in gripe. V hladnem vremenu se virusi namreč širijo veliko hitreje, saj so prostori bolj ogrevani in slabše prezračevani, mraz pa povzroči tudi padec imunske odpornosti. Ravno zato je izjemno pomembno, da še pred prihodom hladnejših dni dobro okrepimo svoj imunski sistem in naše telo pripravimo na vse zimske izzive. Razkrivamo, kako se tega lotiti na naraven način!

Simptomi in bolezni 07. 09. 2022 05.00

Stanje, ki lahko škoduje našemu zdravju

Zdrav holesterol (HDL) imamo vsi, težava pa nastane, ko se začne nabirati preveč slabega (LDL) holesterola. Zelo visok (škodljiv) holesterol lahko močno škoduje našemu zdravju, saj lahko vodi v različne bolezni srca, vključno s srčnimi infarkti, možgansko kapjo in z drugimi bolezni, kot je ateroskleroza. Nedavno pa naj bi bila celo dokazana povezava med visokim holesterolom in agresivno obliko raka prostate, okvaro spomina in celo z erektilno disfunkcijo.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032