Vizita.si

druga

Prehrana 08. 02. 2024 04.39

6 razlogov, zakaj je zajtrk najpomembnejši obrok dneva

Zakaj zajtrk imenujemo 'najpomembnejši obrok dneva'? Kot bomo lahko videli, obstaja precej dober razlog.

Psiha 07. 02. 2024 04.13

Kako se soočiti s pritiskom staršev?

Imaš občutek, da te starši ne razumejo, hkrati pa izvajajo pritisk? Včasih so zahteve in pričakovanja staršev res lahko nerealni, ali pa preprosto ne razumejo našega dojemanja. Kaj lahko naredimo v takšnem primeru?

Prebava 06. 02. 2024 04.44

Se zavedate, kako zelo črevesje vpliva na fizično in psihično zdravje?

Črevesje vpliva na naše počutje, razpoloženje, navsezadnje pa na celotno fizično zdravje. Zakaj je pomembno, da skrbimo za zdravo prebavo in kako to narediti?

Seks & razmerja 01. 02. 2024 04.16

Miti o seksu, v katere še vedno verjamemo

Nekateri menijo, da bi bilo spolno vzgojo smiselno uvesti že v osnovno šolo, nekateri v srednjo, spet tretji menijo, da to ni smiselno. A če pogledamo mite o seksu, ki se tega še vedno držijo, bi bila to precej racionalna odločitev. V nadaljevanju vam predstavljamo najpogostejše mite o seksu, v katere morda še vedno verjamete.

Rakave bolezni 01. 02. 2024 04.06

Moški, ki so mu diagnosticirali raka dojk

48-letni Troy Flint ni vedel, da lahko tudi moški zbolijo za rakom dojke, dokler mu niso postavili diagnoze. Zdaj je delil svojo zgodbo, da bi pomagal ozaveščati druge moške.

Bolezni od A do Ž 25. 01. 2024 04.12

Kaj je sindrom aktivacije mastocitov?

Mastociti povzročajo alergijske simptome. So alergijske celice, ki so odgovorne za takojšnje alergijske reakcije. Poglejmo podrobneje, za kaj gre in kaj nam lahko pomaga, ko pride do alergijskih reakcij.

Simptomi in bolezni 17. 01. 2024 04.48

Kaj je sindrom karpalnega kanala?

Karpalni kanal je ozek prehod, ki je obdan s kostmi in vezmi v dlani. Sindrom karpalnega kanala nastane zaradi pritiska na mediani živec. Ko je slednji stisnjen, lahko simptomi vključujejo otrplost, mravljinčenje in šibkost v dlani in roki.

Bolezni 15. 01. 2024 04.33

Najpogostejši razlogi za pojav kile

Kila je izstopanje organov ali tkiva iz svojega običajnega anatomsko omejenega prostora skozi šibko mesto ali odprtino v trebušni steni ali drugih delih telesa.

Aktivno življenje 11. 01. 2024 04.22

Kako pridobiti mišice?

Rast mišic zahteva čas, vztrajnost in dolgoročno predanost procesu. Vsekakor pa je z ustrezno vadbo, prehrano in predanostjo, skoraj vse mogoče.

Bolezni 07. 01. 2024 05.00

Zakaj se pojavijo bolečine v vratu?

Bolečine v vratu so v sodobnem življenju vedno bolj pogoste. Strokovno jim pravimo cervikalgija. Lahko trajajo od nekaj dni do nekaj let, odvisno od vzroka. Najpogostejši vzroki so fizična obremenitev, slaba drža, duševni stres, osteoartritis, spinalna stenoza, hernija diska in druga zdravstvena stanja.

Razstrupljanje 27. 12. 2023 05.00

Kako 'razstrupljanje' črevesja opraviti na naraven način?

'Razstrupljanje' črevesja lahko pomaga izboljšati vaše prebavno zdravje in je lahko popolnoma varno, če z njim ne pretiravate.

Duševno zdravje 27. 12. 2023 05.00

Največji decembrski stresorji

Druga polovica decembra je čustveno in fizično zelo naporna, sploh za posameznike, ki so nagnjeni k perfekcionizmu, ugajanju drugim in tesnobi. Pričakovanja družine in prijateljev, brezglavo nakupovanje, maratonsko kuhanje, nepredvidljive finance ali celo odsotnost vsega naštetega lahko naredijo decembrski čas izjemno stresen, neobvladljiv in osamljen. A tudi v primeru slednjega, lahko vsak izmed nas z nekaj praktičnimi strategijami prevzame kontrolo nad dogajanjem in najde mir v vsem, kar prinese hektičen konec leta.

Ginekologija in porodništvo 19. 12. 2023 05.00

Kakšni so simptomi toksoplazmoze?

Toksoplazmoza je okužba, ki jo povzroča parazit Toxoplasma gondii.

Prehrana 19. 12. 2023 05.00

Kako (pre)hrana vpliva na hormone?

Ali vpliva prehrana na občutljivost celic na hormonske signale, tj. na njihovo sposobnost odzivanja na hormonska sporočila? Z drugimi besedami, ali so tkiva in celice manj odporna ali bolj občutljiva na hormone v odvisnosti od določenih prehranskih sestavin, vzorcev prehranjevanja ali celotne prehrane?

Imunski sistem 18. 12. 2023 05.00

Boljši imunski sistem v samo 15 sekundah? Poskusite

Prof. dr. Sergej Bubnovski, specialist za kinezioterapijo iz Moskve, priporoča enostavno metodo za krepitev imunskega sistema. Zaradi svojih nenavadnih metod zdravljenja je postal svetovno znan. Pri tej metodi gre za popolnoma preprosta navodila, ki pa se jih je za učinkovitost treba držati.

Prehrana 16. 12. 2023 05.00

Že ena porcija tega sadeža bi lahko zmanjšala slab holesterol

Ste vedeli, da avokadu pravijo tudi aligatorjeva hruška ali masleno sadje? Je vrsta jagodičevja, ki raste v toplih podnebjih. Toda kako nam lahko pomaga pri zmanjševanju slabega holesterola?

Simptomi in bolezni 10. 12. 2023 05.00

Obstaja povezava med visokimi ravnmi holesterola in stresom?

Je stres povezan z visokim holesterolom? Kratek in zelo direkten odgovor je: da. Dolgotrajen občutek stresa lahko poveča tveganje za visok holesterol in celo bolezni srca.

Zdravje 07. 12. 2023 05.00

Lahko preprečimo prehlad?

Prehlad, ki je najpogostejši v zimskih mesecih, navadno močno zmanjša našo produktivnost in poslabša počutje. Obstajajo načini, kako lahko preprečimo prehlad? Kako lahko v teh mesecih ohranimo lastno zdravje? V celoti prehlada in pogostih zimskih obolenj ne moremo preprečiti, lahko pa vsekakor naredimo ogromno.

Zdravje 01. 12. 2023 13.33

Prepoznajte znake za rdeči alarm!

Koleno je eden najpomembnejših, a tudi najbolj obremenjenih sklepov našega telesa. Za premikanje po prostoru ga uporabljamo, že preden shodimo, pozneje pa ga redno izpostavljamo padcem ter odrgninam. Vse življenje je glavna naloga kolenskega sklepa ta, da omogoča gibanje spodnjih okončin in nas drži trdno na nogah. Utopično bi bilo torej pričakovati, da ne bo niti enkrat zabolelo, a dobro je vedeti, kdaj je bolečina le prehodna in kdaj je koleno bolje odpeljati na 'servis'.

Prehrana 27. 11. 2023 05.00

Kaj se zgodi z vašim telesom, če vsak dan jeste oreščke?

Kdaj ste nazadnje uživali oreščke? Če je bilo dolgo časa nazaj, razmislite in preberite, zakaj bi jih morali vplesti v svojo prehrano!

Bolezni 24. 11. 2023 10.02

Glavobol: kdaj je čas, da poiščete zdravniško pomoč?

Večina se nas je že kdaj spoprijela z glavobolom, enim najpogostejših bolečinskih sindromov pri ljudeh. Običajno gre za primarne glavobole, za katere ni mogoče odkriti medicinskega vzroka in jih preženemo s protibolečinskimi sredstvi. Sem med drugim sodijo migrene, tenzijski glavoboli in rafalni ali klastrski glavoboli. V redkih primerih pa so glavoboli povezani s patološkimi vzroki, kot so okužbe, tumorji, možgansko-žilne bolezni, čezmerna uporaba različnih zdravil in razna življenjsko ogrožajoča stanja. Kako prepoznati razliko in na kakšen način si zagotoviti kar najhitrejšo zdravniško pomoč?

Prehrana 23. 11. 2023 05.00

Kakšna bi morala biti prehrana pri ulceroznem kolitisu?

Ulcerozni kolitis spada v skupino vnetnih črevesnih bolezni.

Simptomi in bolezni 21. 11. 2023 05.00

Simptom, ki ga ne smete spregledati

Burzitis je boleče stanje, ki prizadene majhne, s tekočino napolnjene vrečke, imenovane burze. Najpogostejše lokacije pojavljanja so ramena, komolci, kolki, gležnji in kolena.

Življenjske zgodbe 17. 11. 2023 05.00

'Včasih mi uide izpod nadzora'

Ryan Reynolds je odkrito spregovoril o svojem duševnem zdravju in razkril, da lahko njegova psiha včasih uide izpod kontrole.

Bolezni 16. 11. 2023 05.00

Zakaj ob hladnejšem vremenu začnejo boleti sklepi?

Ste kdaj pomislili, zakaj v sklepih rado začne boleti prav s padcem temperatur? Kako konkretno hladne temperature vplivajo na sklepe, kako je hladno vreme sploh povezano s povečano bolečino? Čeprav jasnih in konkretnih raziskav na to temo še ni dovolj, se zdravniki strinjajo, da obstaja kar nekaj teorij. Poglejmo si tiste najpogostejše.

Puberteta 16. 11. 2023 05.00

Kakšen je pomen prostovoljstva in kaj ima to z vami, mladimi?

Si kdaj razmišljal, kakšen je pomen prostovoljstva? Je dejanje nesebične pomoči drugim, skupnosti ali družbi brez pričakovanja materialne nagrade. Nagrada, če se izrazimo tako, se namreč skriva nekje drugje.

Življenjske zgodbe 08. 11. 2023 05.00

'Nimam utripa, delujem na baterije'

30-letna ženska ima redko genetsko srčno obolenje in kot pravi, nima utripa.

Aktivno življenje 04. 11. 2023 05.00

To so vaje, ki naj bi kurile največ kalorij

Amanda Lee je ena izmed trenerk resničnostne zvezdnice Kourtney Kardashian. Za tuje portale je pripravila vaje, ki naj bi pomagale pri rezultatih, bodisi za tiste, ki si želijo izgubiti težo, ali pa za tiste, ki želijo 'le' izpopolniti svoje telo.

Prehrana 03. 11. 2023 05.00

'Slaba hrana ne obstaja!'

Zagotovo ste že slišali za 'kulturo diet' in njene škodljive posledice. Verjetno tudi veste, da popolno odpovedovanje eni hrani, enemu živilu ali skupini živil navadno vodi v ekstremna vedenja, ko pač enkrat posežemo po tovrstni hrani. O tem, zakaj ni nobeno pretiravanje dobro, še manj ekstremizem, zakaj se moramo enkrat za vselej odreči kulturi diet in zakaj slaba hrana sploh ne obstaja, je spregovorila tudi Stefani Sassos, ki je za Good Housekeeping napisala čudovito besedilo, ki ga povzemamo v nadaljevanju.

Življenjske zgodbe 27. 10. 2023 05.00

Ganljiva izpoved: ''Nisem samo preživela, sem zmagovalka''

Christini Miner je za womenshealthmag razkrila, zakaj se ni odločila za rekonstruktivno kirurgijo in zakaj ni želela prsnih vsadkov po odstranitvi dojk. Njeno glavno sporočilo je, predvsem ženskam, da ne potrebujejo vsadkov, da bi se počutile lepo. Mi pa poudarjamo, da je to vsekakor odlična izbira za vse ženske, ki jih ne želijo, nikakor pa ni nič narobe, če se zanje odločite! Toda poglejmo si Christinino zgodbo.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 996