Vizita.si

eno

Bolezni 26. 11. 2019 08.48

Pravočasno prepoznajte bolezni ščitnice

Bolezni ščitnice so v porastu tako pri nas kot v svetu, na žalost pa imajo te precej neznačilne simptome, zaradi česar jih pogosto ne prepoznamo. Ker lahko dolgotrajne motnje delovanja ščitnice privedejo do srčno-žilnih bolezni in celo smrti, je pomembno, da se jih naučite prepoznati.

Osebna rast 25. 11. 2019 08.56

Kdo so v resnici empati?

V zadnjem času se veliko govori o empatiji in sočutju – od tod tudi izraz empat, ki pomeni osebo z visoko zmožnostjo doživljanja in čutenja vseh drugih bitij. Pri tem ne gre za nikakršno novodobno izmišljotino, saj vse temelji na dogajanju v zrcalnih nevronih v možganih. Kdo so v resnici ti izjemno senzibilni ljudje in ali ste med njimi tudi sami, preverite v spodnjih vrsticah.

Razstrupljanje 23. 11. 2019 08.47

Razstrupljanje z grenko soljo številni odsvetujejo

Jetra lahko tako kot druge organe v telesu obremenimo zaradi jemanja določenih zdravil ali zaradi nezdravega načina življenja. Vsi pa dobro vemo, kako zelo pomembna so zdrava in spočita jetra za naše zdravje. Naturopatinja Hulda Clark je predstavila svojo metodo dvodnevnega čiščenja jeter s pomočjo grenke soli.

Bolezni 23. 11. 2019 08.42

32-letna Slovenka: kljub epilepsiji je rodila zdravo deklico

Pri 50 odstotkih nosečnic z epilepsijo med nosečnostjo pri bolezni ni bilo nobenih sprememb, pri približno 40 odstotkih se je stanje celo izboljšalo, pri približno 10 odstotkih nosečnic z epilepsijo pa je nosečnost privedla do poslabšanja. Epilepsija ni razlog, da bi se nosečnost odsvetovala. Približno 90 odstotkov vseh epileptičnih nosečnic doživi zdravo nosečnost in rodi zdravega otroka.

Prehrana 11. 11. 2019 14.50

Martinova pojedina je lahko okusna in zdrava

Martinovo ne slovi kot najbolj zdrav praznik, čeprav lahko dejansko to zelo hitro postane. Je pravi čas, da si privoščite manj znano gosje ali račje meso ter odštejete več denarja za buteljko res dobrega vina.

Imunski sistem 11. 11. 2019 08.39

Med jemanjem antibiotikov se izogibajte naslednjih živil

Jogurti, zelena listnata zelenjava in kislo zelje so le nekatera izmed živil, ki lahko pomagajo pri ravnovesju prebave, ki je pogosto porušeno zaradi jemanja antibiotikov. Zakaj so ta živila dobra za našo prebavo, je razložila gastroenterologinja.

Neplodnost 30. 10. 2019 13.37

Iskrena izpoved Katarine Venturini: To je res težko obdobje.

Profesionalna plesalka Katarina Venturini je bila ena izmed mamic, ki so se za materinstvo odločile pozno. Za njo je bila uspešna tekmovalna kariera, nato pa se je odločila še, da odpre svojo plesno šolo. Ko sta bila s partnerjem pripravljena na naraščaj, pa ni mogla zanositi.

Lepota 30. 10. 2019 08.08

Beljenje zob z aktivnim ogljem ima številne stranske učinke

Da naj črno oglje uporabljamo za bolj bele zobe, je vedno bolj popularen trend. Aktivno oglje naj bi namreč popolnoma naravno uravnavalo ph v naših ustih in bilo učinkovito pri preprečevanju nastanka kariesa, uničevalo bakterije, nastanek zobne gnilobe, vnetja dlesni in slabega zadaha. Ob tem pa imelo še čudežni učinek beljenja zob. Zobozdravnica dr. Mirjam Kovačič pa opozarja na tiste skrite pasti, ki jih morate poznati, preden si zobe ščetkate z ogljem.

Prehrana 19. 03. 2018 07.50

Živila, ki bi jih morali jesti, ko je zunaj mraz

Ni pomembno, kateri datum je zapisan na koledarju. Vedno se moramo tako pri oblačenju kot pri tem, po kakšni hrani posežemo, prilagoditi vremenu, pravi naturopatinja Erika Brajnik. Preberite si, kaj priporoča, kadar postane mrzlo.

Bolezni od A do Ž 28. 10. 2019 07.50

'Na voljo imamo vsa sredstva za zdravljenje hepatitisa C, ne poznamo pa bolnikov'

Hepatitis je vnetje jeter, za katero obstaja več vzrokov. Po navadi nastane zaradi katerega od petih hepatitisnih virusov – A, B, C, D ali E. Redkeje pa nastane zaradi drugih virusnih okužb, kot so rumena mrzlica, infekcijska mononukleoza ali okužbe s citomegalovirusom.

Življenjske zgodbe 25. 10. 2019 13.05

Nekoč je jedel za 10 ljudi. Poglejte ga danes

Danes 17-letni deček, ki je nekoč tehtal 152 kilogramov in jedel za deset ljudi, je v samo v 14 mesecih izgubil skoraj polovico svoje telesne teže. To mu je uspelo s pomočjo bariatrične operacije, ki mu jo je podaril dobrodelni kirurg.

Bolezni 25. 10. 2019 12.54

Bi prepoznali bronhitis?

Čeprav nam letošnja jesen še ni postregla z ekstremno nizkimi temperaturami, so bolezni že na pohodu. Mednje zagotovo spada tudi bronhitis, vnetje večjih dihalnih poti. Kako ga pravzaprav prepoznati in s čim si pomagati pri zdravljenju?

Zdravje 12. 09. 2019 08.08

Izjemen dan se začne z izjemnim spancem

Ljubljana, 11. september 2019 – Spanje je zelo pomembna funkcija organizma in močno vpliva na kakovost našega življenja. O pomenu spanja in o nespečnosti, ki spada med globalne zdravstvene probleme, so govorili na okrogli mizi, ki jo je organizirala Krka, največje slovensko farmacevtsko podjetje in eno od vodilnih generičnih farmacevtskih podjetij na svetu.

Starostne bolezni 24. 10. 2019 08.04

Prvo zdravilo, ki lahko upočasni Alzheimerjevo bolezen

Eno od farmacevtskih podjetij v Združenih državah Amerike je oznanilo, da so iznašli prvo zdravilo, ki lahko blaži simptome Alzheimerjeve bolezni. Trenutno namreč na tržišču še ne obstaja nič, s čimer bi lahko upočasnili napredovanje demence.

Lepota 23. 10. 2019 15.17

Zaščitite svoje lase pred jesenskimi temperaturami

Hladna jesenska jutra in večeri vplivajo na vašo kožo, ravno tako pa tudi na lase. Težave z lasmi se lahko v jesenskih dneh okrepijo, zato je pomembno, da jim posvetite dovolj pozornosti in nege.

Duševno zdravje 22. 10. 2019 08.46

Kako preseči strah pred telefonskimi pogovori?

Strah pred telefonskimi pogovori se morda sliši čudno, a še kako obstaja. Ker se komunikacija v današnjem času v večini odvija na spletu in postaja neosebna, vedno bolj izgubljamo suverenost pri telefonskih klicih. Pri tem velja pravilo, da manj kot telefonske pogovore prakticiramo, bolj strašni ti postajajo. V nekaterih primerih pa ima prste vmes tudi slaba izkušnja, ki ob vsaki uporabi telefona prikliče težke telesne senzacije.

Novice 21. 10. 2019 08.03

Naroči brezplačne TENA Lady vložke!

Bodite aktivne kljub oslabelem mehurju. Vsaka četrta ženska nad 35 leti lahko doživi eno od oblik neželenega uhajanja urina.1 V Sloveniji je kar 99% uporabnic zadovoljnih s TENA Lady izdelki.

Rakave bolezni 21. 10. 2019 07.59

Izbira primerne proteze in nedrčka po izgubi dojk je zelo pomembna

Rožnati oktober je mednarodni mesec ozaveščanja o raku dojk, ki je najpogostejša oblika raka pri ženskah. V Sloveniji vsako leto za rakom dojk zboli več kot 1300 žensk in okoli 10 moških, več kot 400 žensk in nekaj moških pa umre.

Bolezni 18. 10. 2019 13.00

3 smrtni primeri zaradi napačne uporabe

Nikar ne uporabljajte neti posodice, preden si ne preberete, kako natanko jo je treba uporabljati in kaj vse gre lahko narobe. V ZDA so v zadnjem času zabeležili vsaj tri smrti, ki so povezane z uporabo neti posodice.

Prehrana 15. 10. 2019 13.16

Se boste zaradi krompirja res zredili?

"To, da se med hujšanjem ne sme jesti krompirja, je neumnost," takoj jasno pove prehranska strokovnjakinja Mojca Cepuš, ki vsakodnevno ljudem pomaga do bolj zdrave teže. Preberite si, zakaj si ga lahko tudi, ko se trudite izgubiti odvečne kilograme, privoščite brez slabe vesti in z veliko užitka.

Dieta 15. 10. 2019 13.12

Res krompirja in mesa ne smemo jesti skupaj?

Moramo živila res ločevati? Res ne smemo uživati hkrati mesa in krompirja? Resnica je prav nasprotna, pravi prehranska strokovnjakinja Mojca Cepuš. Meso in krompir je celo priporočljivo uživati skupaj. Namesto da pazimo na to, da hrano ločujemo, pa je bolje, da pazimo, da ne uživamo prevelikih porcij.

Bolezni 15. 10. 2019 08.43

Pregled, ki bi ga morala na 2 leti opraviti vsaka ženska po 50. letu

Mamografija je ena bolj zanesljivih metod za odkrivanja raka na dojki. Gre za slikanje dojk s pomočjo rentgenskih žarkov, lahko je preventivna ali diagnostična. Vsekakor pa je dobro, če ste nanjo pripravljeni in veste, kaj lahko pričakujete na tovrstnem pregledu. Miljeva Rener, dr. med., je za v ta namen pripravila zloženko za Društvo onkoloških bolnikov Slovenije, v kateri odgovarja na nekaj temeljnih vprašanj v zvezi z mamografijo.

Zlata leta 15. 10. 2019 08.54

10 pravil za kakovostnejše staranje

V Dnevnem centru za starejše v Ljubljani so začeli starostnike spodbujati k bolj zdravemu življenju, da bi živeli z manj bolečinami in z več energije. Naturopatinja Erika Brajnik je sestavila 10 zlatih pravil za zdravo jesen živjenja.

Duševno zdravje 15. 10. 2019 08.49

To je resnica o antidepresivih, ki jo morate poznati!

''Antidepresivi niso neučinkoviti ali teorija zarote – v resnici delujejo,'' ob zadnji študiji Univerze Oxford, ki je pokazala, da antidepresivi v resnici delujejo, piše časopis The Guardian. A mnogi se s tem ne strinjajo. Preverite, zakaj je resnica o antidepresivih veliko bolj večplastna.

Imunski sistem 14. 10. 2019 09.47

Z okusnimi čaji do boljšega imunskega sistema

Hladni jesenski dnevi lahko močno oslabijo naš imunski sistem, zaradi česar smo veliko bolj izpostavljeni neprijetnim virusnim obolenjem. Pa ste vedeli, da lahko vse to preprečite že z ustrezno izbiro okusnega čaja?

Duševne motnje 11. 10. 2019 10.57

Odnos do duševnega zdravja moramo ozdraviti in spremeniti

Vsaj enkrat v življenju se vsak četrti človek sreča neko duševno motnjo. "Večina se sreča samo enkrat in z blažjo motnjo, nekateri pa imajo tudi hude težave. Ocenjujemo, da ima vsaka tretja družina člana, ki ima neke težave v duševnem zdravju," je pojasnila Mojca Z. Dernovšek iz Inštituta Karakter.

Neplodnost 11. 10. 2019 08.51

Pika Božič o neplodnosti: Vedno več parov ima težave.

Refleksne masaže stopal, bioenergetske terapije, bioresonanca, akupunktura, različni napitki, čaji, zelišča, diete ter prehranski dodatki ... Vse to so alternativne oblike zdravljenja neplodnosti. Kako v obdobju, ki je čustveno zelo obremenjujoče za par, ki se z neplodnostjo sooča, ločiti zrnje od plevela? O tej veliki odgovornosti, ki jih nosijo obljube, smo se pogovarjali s Piko Božič Slapar in Nino Kovač, ki parom pomagata s komplementarnimi oblikami zdravljenja.

Duševno zdravje 11. 10. 2019 08.40

Težava današnje generacije je, da živi v instant svetu

V Sloveniji je bilo v letu 2018 po podatkih Statističnega urada RS kar 2.347 razvez, od tega 44 zakonov ni trajalo niti eno leto, kar 399 parov pa se je ločilo še pred četrto obletnico zakonske zveze. Kje so časi, ko so pari slavili zlate, diamantne poroke? Kje so iskrena prijateljstva in pristni odnosi? Kaj je razlog, da ne zdržimo drug ob drugemu?

Rakave bolezni 10. 10. 2019 08.44

Več kot polovica bolnikov lahko zdaj preživi smrtonosnega raka

Več kot polovica bolnikov lahko zdaj preživi smrtonosnega kožnega raka, ki je bil do nedavnega neozdravljiv.

Duševno zdravje 08. 10. 2019 08.35

'Zaslepljena slika o drugih nas lahko pahne v obup.'

Prepogosto in predolgo poseganje po elektroniki v največ primerih prizadene otroke in mladostnike. Poleg doseganja slabših ocen v šoli lahko privede prekomerno uporabljanje elektronskih naprav do razvoja motnje v pozornosti skupaj s hiperaktivnostjo.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1032