Vizita.si

enostavno

Zdrav Lajf 25. 01. 2021 06.00

Najboljši položaji za spanje, če te mučijo menstrualni krči

Obstajajo trije optimalni spalni položaji, ki ti bodo vsaj nekoliko olajšali menstrualne bolečine.

Lajfstajl 21. 01. 2021 06.00

Kaya Solo: Rada sledim temu, kar mi je v tistem trenutku všeč

Kajo Kočevar večina pozna pod umetniškim imenom kaya.solo, kakor ima tudi poimenovana svoja družbena omrežja. 23-letnica ustvarja zanimive vsebine, ki jih primarno objavlja na svojem YouTubovem kanalu, dodatno pa tudi na Instagramu in danes TikToku. Z njo smo se pogovarjali o družbenih omrežjih, ciljih, željah in predvsem tistem, kar danes zanima večino mladih – kaj pomeni biti influencer?

Lajfstajl 19. 01. 2021 06.00

Zakaj je pomembno, da imaš cilje?

Kakšen je pomen jasnih ciljev in izoblikovanih želja v najstništvu? Zakaj so cilji pomembni, čeprav misliš, da imaš 'še dovolj časa'?

Duševno zdravje 07. 01. 2021 05.30

So novoletne zaobljube sploh smiselne?

"Ne spreminjajte se zaradi novega leta, spreminjajte se za svojo osebno rast. Ne glede na to, kakšne so vaše zaobljube, vse se začne v vas samih," pravi misel neznanega avtorja.

Naslovnica 21. 12. 2020 08.19

Štiri donacije medicinskih naprav

V Krki zdravje postavljamo na prvo mesto.

Osebna rast 14. 12. 2020 05.55

Ko odpuščamo drugim, odpuščamo sebi

Vsak posameznik se zgoraj zagotovo vsaj enkrat v življenju znajde v situaciji, ki zahteva odpuščanje. Lahko se zgodijo boleča prevara, nesramno izdajstvo, neprimerno dejanje, dolgotrajno ignoriranje, ki zareže globoko in povzroči veliko bolečino. Ko počasi sprejmemo, kaj se je zgodilo, smo soočeni z vprašanjem – odpustiti ali ne?

Duševno zdravje 11. 12. 2020 05.10

Tehnike sproščanja so ključ do notranjega miru

Med vsemi izzivi, s katerimi se svet sooča med trenutno pandemijo covida-19, so psihični pritiski eni od največjih. Sprožilci stresa, tesnobnih občutij in celo večjih psihičnih težav so povsod okoli nas. Izguba službe, finančne težave, skrb za zdravje najbližjih, družbena osamitev in pomanjkanje stikov z najbližjimi – to je le nekaj najpogostejših. Borba s kolektivno negotovostjo je tako postala nekaj običajnega. Tokrat vam predstavljamo nekaj priljubljenih tehnik sproščanja, ki vam lahko pomagajo na poti do notranjega miru in boljšega počutja.

Naslovnica 10. 12. 2020 10.15

Hitro in učinkovito razkužite površine in se zaščitite pred koronavirusom SARS-CoV-2

Koronavirus SARS-CoV-2 je močno posegel v naše vsakdanje življenje. Da bi preprečili širjenje okužb, je nujno upoštevanje navodil stroke in preventivnih ukrepov, med katerimi je zelo pomembno tudi razkuževanje prostorov, površin in predmetov. O tem so na današnji virtualni okrogli mizi, ki jo je organizirala Krka, največje slovensko farmacevtsko podjetje in eno od vodilnih generičnih farmacevtskih podjetij na svetu, govorili priznani slovenski strokovnjaki.

Zdrav Lajf 04. 12. 2020 05.13

Na pomoč, moji starši so tako vsiljivi!

Se tudi vam dogaja, da se starši prekomerno ukvarjajo z vami? Skrbi jih, kako vam gredo od rok šolske obveznosti, bombardirajo vas z vprašanji o ljubezni, nenehno vas opozarjajo na nevarnosti odraščanja, vi pa ob tem zavijate z očmi. Njihovo prekomerno angažiranost morda dojemate kot vsiljivost, pretirano zaskrbljenost in nezaupanje. Drži, da starši svojim otrokom želijo le najboljše, vendar njihova ideja o tem ne ustreza vedno temu, kar najstnik potrebuje ali želi.

Odnosi in spolnost 03. 12. 2020 07.32

8 najpogostejših obrambnih mehanizmov

Humor, zanikanje, regresija in projekcija je le nekaj obrambnih mehanizmov, ki nam pomagajo pri soočanju z neprijetnimi dogodki, mislimi in čutenji. Ideja obrambnih mehanizmov izhaja iz psihoanalitične teorije, ki osebnost vidi kot interakcijo med tremi komponentami: id, ego in superego. Obrambni mehanizmi so sicer naraven del psihološkega razvoja, njihovo poznavanje pa nam pomaga razumeti lastno vedenje in vedenje drugih. Preverite, zakaj nekateri vsako situacijo obrnejo na smeh in zakaj drugi zanikajo obstoječe stanje.

Simptomi in bolezni 03. 12. 2020 11.05

Stanje, ki lahko nakazuje na težave z delovanjem ledvic ali srca

Otekle noge so lahko zgolj posledica, posebej če smo že nekoliko starejši, slabšega vremena ali pa dolgotrajne hoje ali sedenja. Včasih lahko nakazujejo na nekatere resne zdravstvene težave, zato se je vedno dobro posvetovati s svojim osebnim zdravnikom!

Alternativa 26. 11. 2020 05.45

Neverjetno naravno zdravilo

Suh kašelj je pogosto dolgotrajen, izčrpavajoč in na splošno zelo neprijeten simptom prehlada ali drugih bolezni. Koren sleza že dolgo velja za najboljše naravno zdravilo za suh kašelj, uživajo pa ga lahko tako otroci kot tudi odrasli.

Zdravje 17. 11. 2020 05.45

Kakšne so povprečne čakalne dobe?

Naš način življenja in geni, ki so nosilci dednih lastnosti, lahko vplivajo na zdravje ter povzročijo različna bolezenska stanja. Velikokrat nas bolezen preseneti, dobimo jo nenadoma in nanjo ne moremo vplivati. Pomembno pa je, da takrat čim prej začnemo z zdravljenjem.

Psiha 05. 11. 2020 05.00

Kako zmanjšati stres?

Obdobje odraščanja je podobno vožnji z vlakcem smrti. Enkrat si visoko in na življenje gledaš zviška, drugič si nizko, z vsemi nakopičenimi težavami, ki jih nosi puberteta. Vmes pa se dogajajo številni preobrati, ki se jih trudiš obvladovati. Za svoje počutje lahko veliko storite prav sami, in sicer z ustreznim slogom življenja, navadami in rituali. Predstavljamo vam 7 temeljnih področij, ki jih lahko uredite in osvojite, da bodo težave v tem napornem obdobju bolj obvladljive, stres pa veliko manjši.

Estetska medicina 30. 10. 2020 05.30

Gašper Kramar po operaciji: Res sem vesel in zadovoljen z rezultatom

Ste se kdaj spraševali, kako je, ko se končno 'vzameš v roke' in začneš živeti življenje, ki si si ga vedno želel? Kako je, ko začneš živeti zdravo in se gibati, nato pa izgubiš sto kilogramov? To ve Gašper Kramar, ki je v zadnjih dveh letih svoje življenje spremenil do potankosti, zdaj pa je za njim že druga operacija odvečne kože. Kako potekajo takšni posegi, kako se počuti, kaj si želi, kaj komaj čaka in nenazadnje: je bila vsa prehojena pot vredna truda?

Duševno zdravje 28. 10. 2020 05.45

Branje mimike pod zaščitno masko

Čeprav je koronavirus, ki je letošnje leto svet obrnil na glavo, očem neviden, so eden od zelo očitnih znakov pandemije zaščitne maske. Marsikdo je mislil, da bo njihova uporaba kratkega veka, a vse bolj očitno postaja, da bodo z nami še precej časa. Ne preostane nam torej drugega, kot da jih sprejmemo kot del življenja in se naučimo potrebnih veščin, med katere sodi tudi branje mimike. Imate tudi vi težave, ker nikoli ne veste, kaj misli in kako se počuti oseba, s katero se pogovarjate, ko nosi masko? Predstavljamo vam nekaj namigov, na kaj je treba biti pozoren.

Zdravje 26. 10. 2020 07.35

Na prvem mestu je higiena

Ljudje se različno odzivamo na spremembo življenjskega sloga, v katerega smo včasih zaradi različnih razlogov primorani. Danes se veliko stvari odvija drugače, med drugim tudi potovanja, pa pot do službe, v šolo, do obiska, drugačno je tudi načrtovanje izletov. Zakaj ne bi izbrali najboljše možnosti zase ter se odločili za enostavno in varno prevozno sredstvo, kot je potovanje z vlakom.

Bolezni 19. 10. 2020 08.08

To je novost za vse sladkorne bolnike

Prva stvar, na katero pomislimo ob sladkorni bolezni, je življenjski slog diabetikov, ki morajo biti neprestano pozorni na raven sladkorja v krvi.

Prehrana 16. 10. 2020 06.00

V življenju je smiselno najti ravnovesje

Zunanja podoba vpliva na to, kako vidimo sebe in kako nas vidijo drugi, zato ji namenjamo vse več pozornosti, da bi se v svoji koži dobro počutili.

Zdravje 08. 10. 2020 08.37

Bodite pripravljeni na vse

Vsi prej ali slej potrebujemo pomoč osebnega zdravnika, večkrat potrebujemo tudi specialista za zdravstveno težavo, kar nam lahko povzroči nemalo težav, če nismo pripravljeni. Ali ste? Preverite v nadaljevanju.

Aktivno življenje 08. 10. 2020 05.30

Gašper Kramar: Moji dnevi, moj življenjski stil so vse prej kot običajni

Verjetno le malokdo še ne pozna Gašperja Kramarja, človeka, ki je v letu in pol izgubil kar sto kilogramov, popolnoma spremenil svoj življenjski slog in navsezadnje postal oseba, ki sta mu zdrava prehrana in redno gibanje danes ključnega pomena. Z njim smo se pogovarjali prav o tem in ga vprašali, kje je našel motivacijo, kako še vedno vzdržuje zdravo telesno težo in navsezadnje, kaj je pri takšnih spremembah ključnega pomena.

Zdravje 05. 10. 2020 07.22

To je najpogostejša težava odraslih ljudi

Vse več ljudi se spopada s psihičnimi in fizičnimi težavami, ki so posledice stresa, obremenjenosti, prenajedanja, nezdrave hrane in podobno. Posledice, ki jih pogosto čutimo, so napetost, utrujenost, razdražljivost, slabost, bolečine v trebuhu, grlu in še in še. Zakaj ne bi poiskali rešitve, zaradi katere se boste počutili bolje, in to takoj?

Duševno zdravje 16. 09. 2020 08.24

8 oblik sreče

Že Aristotel je nekoč dejal, da je sreča smisel in namen življenja, cilj in konec človeškega obstoja. Biti srečen, zadovoljen in živeti izpolnjeno življenje je želja slehernega posameznika, iskanje sreče pa je eno najpogostejših človekovih iskanj – v veliko primerih tudi nedosegljiv cilj. Na našo srečo pa ima ’izkušnja sreče’ veliko nians, ki jih imenujemo veselje, navdušenje, hvaležnost, ponos, optimizem, humor, zadovoljstvo in ljubezen.

Lajfstajl 10. 09. 2020 07.17

Kakšni so znaki, da se razmerje bliža koncu?

Nekateri znaki, ki kažejo, da z druge strani ni več zanimanja, so subtilne narave, drugi pa so očitnejši.

Lajfstajl 02. 09. 2020 08.01

Profesorji, s katerimi se ni dobro spuščati v konflikt

Ne glede na to, kako grozljiv je profesor, obstaja način, da lahko vsako situacijo z njim obrnemo sebi v prid.

Prehrana 31. 08. 2020 06.00

Kaj je najbolje pojesti za zajtrk?

Vsi vemo, da je zajtrk najpomembnejši obrok dneva, saj z njim prebudimo metabolizem in preprečimo, da bi se prenajedali. Zajtrk naj telesu zagotovi dovolj ogljikovih hidratov, vlaknin in beljakovin. Predstavljamo vam nekaj možnosti, s katerimi lahko na zdrav način pričnete dan.

Odnosi in spolnost 24. 08. 2020 06.00

Tipi prijateljev, ki jih potrebujemo ob sebi

Če bi vas nekdo vprašal, koliko tipov prijateljev imate v življenju, koliko bi jih našteli? Že starorimski filozof Aristotel je bližnje odnose uvrščal v različne kategorije, sodobne raziskave pa dokazujejo, da so bile ravni odnosov že od nekdaj različnih globin.

Duševno zdravje 20. 08. 2020 05.30

Čustva, ki jih potlačimo, se vrnejo

Jeza, žalost, strah, gnus, razočaranje, nepotrpežljivost, sram, ljubosumje … so čustva, ki bi se jim najraje izognili, če bi se jim lahko. Ampak čustva sama po sebi niso dobra in slaba, pravilna ali napačna, saj jih občutimo z razlogom, da nas nekaj naučijo. O tem smo se pogovarjali s psihologinjo in psihoterapevtko Branko Strniša in Kajo Strniša.

Prehrana 06. 08. 2020 06.00

Ima nizko energijsko vrednost in ogromno antioksidantov

Poleti je izbira sadja velika. Ker se je zdravo raznoliko prehranjevati, posegajte enkrat po eni, drugič po drugi vrsti. A nikar ne pozabite na jagodičje. "Med vsemi vrstami sadja jih lahko označimo kar za superživilo," pove prehranska strokovnjakinja Karla Klander. "Je zelo bogato z antioksidanti, kot so antocianin, resveratrol in drugi. Ti preprečujejo škodljivo delovanje prostih radikalov."

Psiha 05. 08. 2020 06.00

Niste slaba oseba, če se odločite za prekinitev odnosa, ki vam ne ustreza

Z žalostjo se vsi spoprijemamo na svoj način, a lahko se strinjamo, da navadno soočanje z njo ni najbolj enostavno. Ko je govora o izgubi ljubljene osebe, predvsem o partnerskem ali prijateljskem razhodu, se je pomembno zavedati, da je žalovanje pri vsakem človeku drugače, predvsem pa imamo vsi pravico do tega, da žalujemo na svoj način.

ISSN 2630-1679 © 2021, Vizita.si, Vse pravice pridržane Verzija: 1049