ima

Kaj vpliva na to, kakšni partnerji nas privlačijo?
Kdaj, če ne v najstniških in mladih letih, je čas, za raziskovanje romantičnih nagnjenj. A tukaj pridemo do pomembnega vprašanja – kaj konkretno vpliva na to, kakšni partnerji nas privlačijo?

To prehransko dopolnilo lahko izboljša vaše počutje
Janez Rakovec je mlad podjetnik, ki se navdušuje nad trajnostnim in ekološkim kmetovanjem. V oddaji Štartaj, Slovenija: na podeželju predstavlja svojo linijo izdelkov EKO JANEZ. Gre za prehranska dopolnila iz modro-zelene alge, blagega okusa, ki blagodejno vplivajo na človeško počutje.

Vaginalni mozolji – miti in resnice
Veliko žensk jih ima, a malo jih o tem govori na glas. Poglejmo si vse, kar moramo vedeti o mozoljih tam spodaj.

Ste že poskusili dati čebulo v nogavice?
Verjamemo, da ste se že sami prepričali, kako rdeča čebula, ki jo postavimo ob vzglavje postelje, v trenutku pomirja tudi najbolj vztrajen kašelj, ampak ali ste vedeli tudi, da je to živilo enako učinkovito, ko ga prislonite ob nogo in čezenj potegnete nogavico? Morda se sliši kot šala, a ni!

Nepogrešljivi živili za krepitev imunskega sistema
Vkorakali smo v hladnejši del leta, v katerem se seveda vsi trudimo ohranjati svoje zdravje na optimalni ravni, pri čemer bi v prvi vrsti moral gledati in paziti na prehrano. Kako in s katerimi živili lahko okrepimo svoj imunski sistem?

8 domačih pripravkov za prehlad in gripo
Ob hladnem vremenu in spremenljivih temperaturah smo vkorakali tudi v sezono prehladov in gripe. Kombinacija telesnih bolečin, povišane telesne temperature, mrzlice in zamašenega nosu je dovolj, da se počutimo popolnoma izčrpani. Kaj nam, poleg zdravil, še lahko pomaga?

Znašla se je na dnu: 'Želela sem umreti'
Katherine Heigl so v Hollywoodu označili za težavno in neprofesionalno, zato se je znašla na njegovi črni listi, to pa je imelo velike posledice tudi v njenem zasebnem življenju.

Kaj je peta bolezen, ki prizadene otroke?
Peta bolezen, znana kot eritem infectiosum ali petiška bolezen, je nalezljiva bolezen, ki prizadene predvsem otroke.

Vse o zobni protezi
Vzroki za izgubo zob so različni, najpogosteje je izguba povezana s parodontalno boleznijo, kariesom ali poškodbami, število manjkajočih zob pa s starostjo narašča. Ob izgubi zob je vedno potreben razmislek, kako manjkajoče zobe nadomestiti, saj vrzeli v zobni vrsti pomenijo preveliko obremenjenost preostalih zob.

Veste, kaj vse je v zrezku?
Je zrezek zdrav ali bi ga morali izpustiti? Preberite o pozitivnih in negativnih učinkih uživanja.

Kaj je res in kaj ni, ko je govora o uživanju mesa?
Z nobeno stvarjo v življenju ni dobro pretiravati. Seveda enako velja tudi za meso, predvsem pa z zrezki. Slednji so hrana, ki je bogata s hranili, vendar pa vsekakor obstaja nekaj potencialnih slabosti, če jih uživamo preveč.

Sadež, ki ga morate poskusiti
Indijanska banana, botanično znana kot Musa acuminata, je ena izmed vrst banan, ki je posebno priljubljena v Indiji in številnih drugih tropskih območjih po svetu.

Živilo, ki ga preprosto morate uživati v tem času
Kislo zelje je tradicionalna fermentirana jed, ki je znana po svojem edinstvenem okusu in številnih zdravilnih lastnostih.

Motnja, ki se pojavlja skoraj izključno pri moških
Lowejev sindrom je redko stanje, ki prizadene predvsem oči, možgane in ledvice. Ta motnja se pojavlja skoraj izključno pri moških.

Vplivnica tragično umrla med lepotnim posegom
Brazilska vplivnica Luana Andrade je nedavno umrla med liposukcijo kolena, ki jo je opravljala zaradi kroničnega obolenja. Med posegom v bolnišnici v Sao Paulu je doživela štiri srčne zastoje. Zdravniki so prekinili operacijo in jo poskušali oživiti na oddelku intenzivne nege. Po prekinitvi operacije so ugotovili, da je utrpela globoko vensko trombozo.

Kakšen je pomen prostovoljstva in kaj ima to z vami, mladimi?
Si kdaj razmišljal, kakšen je pomen prostovoljstva? Je dejanje nesebične pomoči drugim, skupnosti ali družbi brez pričakovanja materialne nagrade. Nagrada, če se izrazimo tako, se namreč skriva nekje drugje.

Se zavedate, kako zelo možgani vplivajo na črevesje?
Ste se kdaj vprašali, kako možgani vplivajo na črevesje in obratno, kako črevesje vpliva na možgane?

Raziskovanje lastne identitete: kdo sem in kam grem?
Najstniška leta so obdobje, ko se postavljajo temelji za vašo prihodnost. To je čas, ko se pogosto vprašate, kdo ste in kam želite iti v življenju. Raziskovanje lastne identitete postane ključnega pomena, saj vam pomaga razumeti sebe, svoje vrednote, interese in cilje.

Spregovorila, da bi pomagala drugim
Selena Gomez je večkrat spregovorila o svojih duševnih težavah, vključno z bipolarno motnjo, anksioznostjo in depresijo. V nedavnem intervjuju za revijo Vogue je delila, kako se sooča s svojimi duševnimi izzivi in poudarila pomembnost komunikacije. Selena trdi, da ji koristi pogovor z mlajšo sestro Gracie, ki ji prinaša svež in pozitiven pogled na svet.

Martinov praznik: tradicija, vino in druženje
Martinov praznik je dan, ki ga praznujejo v mnogih delih sveta, zlasti v Evropi. To je čas, ko se ljudje zberejo, da bi obeležili svetega Martina, zaščitnika vina in vinogradov. Praznik martinovanje ima bogato zgodovino in številne tradicije, ki segajo nazaj v srednji vek.

Pristala v bolnišnici, ker je spila preveč vode
Igralka je razkrila, kaj je najverjetneje povzročilo epileptični napad, ki ga je doživela pred dvema mesecema.

Ogroženi so tisti, ki spijejo več kot tri in pol kozarce vina na teden
Za mnoge se trije kozarci vina in pol na teden ne sliši veliko. A raziskovalci so ugotovili, da že tako malo alkohola pusti posledice na naših možganih. In sicer se sčasoma to pokaže tako, da imamo večje tveganje za pojav demence, hude kronične bolezni, ki prizadene naš spomin, sposobnosti razumevanja, učenja, govora, presoje, orientacije ...

Idealen čas za obroke na žlico
Tudi vi uživate v juhi in ostalih dobrotah na žlico? Poglejmo si njihove prednosti in morebitne slabosti.

Kako nevarna je gensko spremenjena hrana?
Gensko spremenjeni organizmi (GSO) predstavljajo žive organizme, razen ljudi, in mikroorganizme, kot so bakterije, glive in virusi, katerih genski material je bil umetno spremenjen, ne da bi to potekalo naravno s križanjem ali naravno rekombinacijo. V Evropski uniji obstaja skupna zakonodaja, ki ureja pravila za pridobitev dovoljenj in trženje teh organizmov.

Revma – ukrotite revmatske bolezni s fizioterapijo!
Ali ste se kdaj spraševali, zakaj se nekateri ljudje spopadajo z bolečinami in vnetji v sklepih? Kaj je revma in kako vpliva na življenje posameznika? Vas zanima, kako prepoznati simptome revmatičnih obolenj in zakaj je pravočasna diagnoza ključnega pomena?

'Nimam utripa, delujem na baterije'
30-letna ženska ima redko genetsko srčno obolenje in kot pravi, nima utripa.

9 krivcev za slab zadah
Medtem ko sicer žvečilni gumi nudijo kratkotrajno rešitev pred sestankom, je mogoče, če se s stanjem spopadate že dlje časa, da se v ozadju skriva eden ali več zdravstvenih razlogov.

Rok Pavlič: Kaj naredi odličnega plastičnega kirurga?
V srcu slovenske lepotne medicine je ime, ki ni pogosto v medijskem središču, a je kljub temu med najbolj priznanimi – plastični kirurg Rok Pavlič. Raziskali smo, kako se je perspektiven študent odločil za svojo karierno pot, ki jo danes opravlja že več desetletij, in zakaj mu zaupa na stotine pacientk. Kaj torej naredi odličnega plastičnega kirurga?

Zakaj je bučna juha izvrstno živilo v tem času?
Jesen ponuja raznorazne barve v naravi, v domovih, predvsem pa na naših krožnikih. Med različnimi okusi, ki jih ponuja jesen, je bučna juha nedvomno ena izmed najbolj priljubljenih. Poglejmo si, zakaj.

Sjögrenov sindrom – odpravite bolečine v sklepih s fizioterapijo!
Ali ste že kdaj zaznali občutek suhih in pekočih oči? Ali vas mučijo neprijetne bolečine v sklepih, ki se pojavljajo občasno in brez očitnega vzroka? Morda pa ste se spopadali s suhostjo ust in težavami pri požiranju hrane? Vse te težave imajo skupni imenovalec – Sjögrenov sindrom.