izgorelost

Pet navad, ki vam lahko škodijo
Gotovo imate kakšno grdo razvado, za katero se sicer zavedate, da bi se je bilo dobro znebiti, a z njo kljub temu nadaljujete. Morda pa vas bo kateri od naslednjih odstavkov prepričal, da boste katero od navad, ki vam niso v korist, končno odpravili.

Preprosti načini za obvladovanje stresa
V hitrem tempu življenja, ko mora marsikdo krmariti med družinskimi in službenimi obveznostmi, je stres nekaj pogostega. A dolgotrajna izpostavljenost stresu lahko načne naše zdravje. Zato vam ponujamo nekaj preprostih načinov za obvladovanje stresa.

Služba kriva za neprespane noči
Britanski znanstveniki so v študijo zajeli 3000 odraslih in ugotavljali, koliko jih ima zaradi službe in preobremenjenosti težave s spanjem. Rezultat: kar tri četrtine Britancev zaradi misli na delo ne more zaspati, ko pa le zaspijo, jih tretjina vsaj dvakrat tedensko sanja službo. S to težavo pa se spopada tudi marsikateri Slovenec.

Poleg učencev tudi polovica učiteljev pod stresom
Raziskava je pokazala, da je kar 45,2 odstotka učiteljev in 32,3 odstotka strokovnih delavk v vrtcih pod močnim stresom, desetina učiteljev pa doživlja visoko izgorelost. Za 62,3 odstotka učiteljev je najbolj stresno nesramno vedenje učencev, za 60,5 odstotka strokovnih delavk pa prevelika skupina otrok.

VIDEO: Deloholiki si ne upajo počivati!
Ste tudi vi kdaj zaradi dela popolnoma izčrpani, pa si ne vzamete časa, da bi si odpočili? Ste veliko bolj izčrpani, kot vsi ostali v vaši okolici? Lahko, da ste nagnjeni k poklicni izgorelosti, ki je lahko celo smrtno nevarna.

Poklicna izgorelost, bolezen sodobnega časa
Poklicna izgorelost je vse bolj razširjen problem sodobnega časa. O tem smo se pogovarjali z psihologinjo Andrejo Pšeničny.

Recesija nam uničuje zdravje!
Evropska komisija in Svetovna zdravstvena organizacija opozarjata, da se bo zaradi finančne krize povečalo število obolenj. Ljudje bodo pogosteje zbolevali za različnimi oblikami raka, precej pa se bo povečao tudi število psihičnih bolezni. Kriza pa bo zaradi grozeče revščine in nezaposlenosti najverjetneje povzročila tudi povečanje mentalnih obolenj in samomorov. Kako se zaščititi in ukrepati, nam je razložila psihologinja Andreja Pšeničny.