izpadajo lasje

Devet vzrokov za izpadanje las
Izpadanje las je nekaj popolnoma običajnega, kajti prav vsak las na naši glavi gre skozi tri faze rasti in v zadnji telogeni fazi preprosto odmre in odpade. Včasih je za izpadanje vendarle krivo kaj drugega – tudi nekatera bolezenska stanja. Tukaj je devet mogočih vzrokov za nenadno izpadanje las.

VIDEO: Nad izpadanje las z obnovitveno terapijo
Vam izpadajo lasje in se vam lasna linija pomika vse višje? Potem preizkusite obnovitveno terapijo, ki lase okrepi vse od lasne korenine pa do konic in spodbuja rast las.

Plešavost – zakaj nastane in kako se je znebimo?
Vam plešavost povzroča frustracije? Vas zanima, zakaj se to dogaja ravno vam? Preberite, kateri so vzroki za nastanek plešavosti in kako jo lahko zdravite!

Vam izpadajo lasje? Preverite, zakaj in kako to preprečiti!
Izpadanje las ni vedno znak resnega bolezenskega stanja. Lahko je posledica neprimerne nege ali prehrane, stresa, hormonskega neravnovesja ali pomanjkanja železa. V tem primeru se lahko z izpadanjem las spoprimete tudi sami.

VIDEO: Izpadanje las ne pomeni izgube spolne privlačnosti
Mnogi izgubo las enačijo z izgubo šarma in privlačnosti, zato si želijo izgubljene lase nadomestiti. Nekateri s česanjem las čez plešo, drugi z mnogimi izdelki, ki so na tržišču, pogumnejši pa s kirurškim presajanjem.

VIDEO: Vam izpadajo lasje?
Za preprečevanje plešavosti je pomemben predvsem zdrav življenjski slog. Čim manj stresa, alkohola, cigaret in nezdrave hrane. Vse to v kombinaciji z dednim materialom vodi v pretirano izpadanje las.

Pet mitov o izpadanju las
Izpadanje las ni samo težava moških, ampak se z njo ukvarja tudi vse več žensk. A pri njih gre za bolj počasen in prikrit proces.

Ko lasje in dlake prekomerno izpadajo
Alopecija je avtoimunska bolezen, kjer oseba izgublja lase ali dlake po telesu. V skrajnih primerih ostane popolnoma brez vseh dlak ali las. Bolezen je še vedno tabu tema, učinkovitega zdravljenja ni.

Plešavost
Zguba ali izrazito razredčenje las, alopecija oziroma plešavost, je lahko trajna ali začasna.

Izstradani do smrti!
Osebe, ki bolujejo za anoreksijo, ne jedo skoraj nič in živijo le od majhnih grižljajev hrane. Oseba s tovrstno motnjo potrebuje strokovno pomoč, saj gre za samouničevalni način poskusa reševanja problemov in nadzorovanja življenja, ki ga žrtev anoreksije ne razume, pravi sociologinja Dragica Sternad.