izpostavljeni

VIDEO: POPova psihologinja o nezvestobi
V poletnem času, ko nam norijo hormoni in smo izpostavljeni različnim avanturam, so skoki čez plot nekoliko pogostejši. A kot opozarja psihoterapevtka dr. Andreja Pšeničny, gre morda včasih res le za napako, ki se lahko zgodi vsakomur, lahko pa je nezvestoba tudi znak resnejših težav v odnosu. Kakšnih, preverite v videoprispevku.

Nikar ne spite pri prižgani luči!
Se tudi vam večkrat zgodi, da zaspite pri prižgani luči, televizorju ali računalniku? Te slabe navade se skušajte čim prej otresti, saj ima dolgoročno lahko zelo negativne posledice na zdravje.

Še ena boleča posledica premočnega sonca
Prav te dni, ko smo priča vročinskemu valu in je sonce opazno pridobilo na moči, moramo narediti vse, da bi se izognili nevarnim posledicam vročinskih obremenitev, med katerimi je tudi glavobol.

So kolesarji res bolj izpostavljeni raku prostate?
Ni zanemarljiv podatek, da vsako leto na tisoče popolnoma zdravih kolesarjev pošljejo na testiranja za raka prostate. Vendar pa so britanski strokovnjaki mnenja, da gre za lažni preplah.

Kdaj so repelenti nevarni?
Pri repelentih velja, da jih ni dobro nanašati prepogosto, da jih ne smemo uporabljati v bližini oči in ust in da niso primerni za otroke. Ste se kdaj vprašali, zakaj toliko varnostnih ukrepov?

Prvi znaki, ki že kažejo na poškodbo kože
Meja med zdravim sončenjem, ki spodbuja tvorbo vitamina D, in sončenjem, ki povzroča poškodbe kože, je tanka. Vas zanima, kateri so znaki, ki kažejo na to, da je vaša koža že kar poškodovana?

Zaščitite se pred klopi!
Klopi, ki na nas predvsem v toplejših mesecih nenehno prežijo med sprehodom ali aktivnostmi v naravi, so izjemno nevarni. Do česa lahko pride zaradi ugriza okuženega klopa in kako se zavarovati pred njimi, nam je pojasnil predstojnik infekcijske klinike prof. dr. Franc Strle.

Veste, kolikokrat v življenju boste zboleli?
Povprečen človek na leto preboli 124 bolezni, med katere se prištevajo tudi glavoboli, vnetja, želodčne težave, krvavitev iz nosu in bolečine v križu, ter tudi razne poškodbe.

6 najbolj umazanih površin v pisarni
Ameriški raziskovalci so v okviru programa, s katerim so želela podjetja zaposlenim omogočiti bolj zdravo, prijetnejše in bolj produktivno delovno okolje, opravili raziskavo, v kateri jih je zanimalo, katera področja v pisarni so najbolj umazana. Vas zanima, katera?

Preverite, ali se res prehranjujete zdravo
Tudi če se trudite uživati kar se da zdrava živila, še ne pomeni, da se prehranjujete pravilno, saj je pomembno tudi, kdaj jeste in koliko pojeste. Bodite pozorni na znake, ki razkrivajo, da so vaše prehranjevalne navade nezdrave.

Tega nikar ne počnite!
Kombiniranje zeliščnih pripravkov in nadomestkov s konvencionalnimi zdravili, ki jih predpiše zdravnik, je ne le odsvetovano, temveč tudi izjemno nevarno, opozarjajo strokovnjaki.

Udeležila se je maratona in skoraj zgorela
Nič hudega sluteča lepotica se je kot zagrizena športnica udeležila ultramaratona v zahodni Avstraliji, kar pa ji življenje obrnilo na glavo. Na poti se je namreč ujela v plamene in utrpela grozljive opekline na kar 64 odstotkih telesa.

Kaj je storila 5-letni hčerki!
Žensko iz New Jerseyja, ki je obsedena s sončenjem v solariju, je policija aretirala, ker naj bi svojo 5-letno hčer peljala v solarij, slednja pa je utrpela hude opekline po celem telesu.

Zaradi preglasne glasbe lahko tudi oglušite
Tudi vi ali vaši bližnji radi dolgo poslušate glasno glasbo, po možnosti prek prenosnih predvajalnikov, ki zahtevajo, da imate v ušesih slušalke? Ste pomislili, da lahko to čez čas vpliva na vaš sluh?

5 mitov o stresu
V današnjem svetu je stres pravilo in ne izjema, prav zato je pomembno, da se znamo z njim soočiti in zmanjševati njegove učinke. A najprej je treba prepoznati mite in napačna prepričanja o stresu. Razkrivamo vam 5 najpogostejših mitov o stresu.

Rentgen zob povezujejo z možganskimi tumorji
Študija, ki je bila ta teden objavljena v reviji Cancer, je opozorila na povezavo med rentgenskim slikanjem zob in tumorji na možganih. Rentgen naj bi namreč tveganje za razvoj raka povečeval.

19 nasvetov za odpravo nespečnosti
Nespečnost je težava, s katero se v modernem načinu življenja srečujejo mnogi, še posebej ženske. O nespečnosti govorimo, ko ne moremo zaspati ali potrebujemo dolgo časa, da se potopimo v sladek spanec.

Veste, kdaj ne smete piti energijskih pijač?
Nova raziskava kaže, da na milijone ljudi škodi svojemu zdravju, ker nepravilno uživajo energijske in izotonične napitke. Ste med njimi tudi vi?

''Na milijone življenje je ogroženih''
Kot poroča britanski Daily Mail, strokovnjaki opozarjajo, da je na milijone življenj ogroženih, saj eno izmed najboljših zdravil proti malariji izgublja svojo učinkovitost.

Temperaturne spremembe so lahko zelo nevarne
Le kdo se ni razveselil višjih temperatur in sončnih žarkov? Na videz nedolžen dvig temperatur pa lahko resno ogrozi naše zdravje, nevarnostim so še posebej izpostavljeni srčni bolniki.

Okusite čudežno moč zelenega čaja
Ena skodelica zelenega čaja resda ne bo prinesla čudežnih rezultatov, toda z rednim uživanjem tega okusnega napitka boste svojemu telesu dokazano povrnili zdravje, vitalnost in okrepili imunski sistem. Telo vam bo sčasoma zagotovo hvaležno.

9 mitov o spanju
Nespečnost je izjemno pogosta težava, ki muči vsakega tretjega odraslega. Prav zato o njej krožijo številni miti. Kateri so resnični in kateri izviti iz trte, preverite spodaj.

Ne zdravite sinusnih okužb z antibiotiki
Čeprav zdravniki za sinusne okužbe velikokrat predpišejo antibiotike, ameriški infektologi opozarjajo, da so ti v glavnem neučinkoviti, saj naj bi bile okužbe v 90-89 odstotkih virusnega izvora.

To se lahko zgodi tudi vam!
Joanne je nekoč kljub svoji bledi polti uživala v poležavanju na soncu, ob branju dobre knjige, danes pa se soncu, kolikor je le mogoče, izogiba. Obraz ji je namreč razžrl rak in povzročil hudo izmaličenost.

Kako slaba ustna higiena škoduje zdravju?
Čeprav si zobe morda krtačite vsakodnevno, to še ne pomeni, da se v vaši ustni votlini ne nabirajo bakterije, ki lahko vodijo ne le do bolezni dlesni, temveč močno vplivajo tudi na splošno zdravje.

'Zdravnik je ugotovil, da je moje telo zakisano'
Počutila sem se zelo izčrpano, nisem mogla več spati, bolele so me mišice, moji treningi teka in aerobike pa so postali prej muka kot užitek. Iz obupa sem se odpravila k zdravniku, ki mi je povedal, da je z menoj vse v redu in da so krivci mojih težav stres, dvakratno prebolena gripa in slaba regeneracija mišic po aktivni vadbi.

VIDEO: Vas nenehno boli zapestje?
Bolečine v zapestju, ki se selijo v dlan in prste, so vse pogostejša težava sodobnega človeka. Na delovnem mestu smo namreč izpostavljeni ponavljajočim se gibom rok, ki lahko zaradi dolgih delovnikov privedejo do preobremenjenosti mišic v zapestju.

Kako preprečiti nastanek krvnega strdka?
Globoka venska tromboza je posledica strdka, ki nastane v večji veni globoko v telesu in jo lahko povsem zapre. Čeprav prizadene predvsem starejše, se pojavlja tudi pri mlajših, predvsem ženskah, kot posledica jemanja kontracepcijskih tabletk in nosečnosti. Kako jo prepoznati in kako preprečiti?

Okrepite svoje nohte
Pozimi tudi vaši nohti tako kot celo telo potrebujejo nekoliko več nege. Zaradi mrzlega vremena namreč postanejo bolj suhi in se tako hitro pričnejo lomiti in cepiti.

'Ne, nisem stradala!'
Fiona je bila nekoč tako koščena, da se na najstniških fotografijah skoraj ne prepozna. A vendar zdaj razume, zakaj so bili njeni bližnji zaskrbljeni zanjo – resnično je dajala vtis, da je anoreksična.